1. jūnijs, 2017

Neste uzsāk sociālo kampaņu ''Neraksti pie stūres!''

Šodien, 1. jūnijā, degvielas uzpildes staciju tīkls Neste sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju () uzsāk sociālo kampaņu Neraksti pie stūres!. Kampaņas mērķis ir mazināt mobilo telefonu lietošanu, vadot automašīnu. aptaujā 75% respondentu apstiprinājuši, ka pie stūres gan runā pa mobilo telefonu, gan arī saņem, sūta īsziņas un sērfo internetā. Turklāt piektā daļa atzina, ka mobilo telefonu lieto bieži.
“Kampaņas centrālais elements ir video klips ar mūsu leģendāro aktieru – Leona Krivāna un Arņa Līcīša – dalību. Tajā skatītājam atsaucam atmiņā visiem labi pazīstamo “par mata tiesu” sajūtu. Diemžēl zinām, cik ātri mēdz aizmirsties apņemšanās vairs nekad neatkārtot kļūdu, kas teju izrādījās liktenīga. Pie vecajiem ieradumiem atgriežamies pārāk viegli. veiktā pētījuma dati liecina, ka par spēcīgāko motivāciju atmest netikumu lietot mobilo telefonu pie stūres autovadītāji uzskata negatīvu pieredzi pašiem vai paziņām. Ar šo kampaņu mēs vēlamies mudināt autovadītājus aizdomāties par iespējamajām sekām, pirms negadījumā ir cietuši viņi paši,” aicina Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija mazumtirdzniecības vadītājs.
Gandrīz puse aptaujāto autovadītāju (43,2%) braukšanas laikā mobilajā telefonā mēdz lasīt saņemtās īsziņas, bet nedaudz vairāk par ceturto daļu (27,9%) paši ir rakstījuši īsziņas, būdami pie stūres. Satraucošs ir fakts, ka piektā daļa autovadītāju uzskata, ka braukšana un runāšana pa mobilo telefonu netraucē pilnvērtīgi vadīt automobili; biežāk šādās domās ir finansiāli nodrošināti vīrieši.
Potenciālos riskus, kas saistīti ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres, aktualizēja jau šī gadsimta sākumā ar video klipu, kurā galvenajās lomās bija šie paši aktieri – L.Krivāns un A.Līcītis, izspēlējot līdzīgu ainu. Gandrīz 20 gadu laikā problēma ne vien nav zaudējusi aktualitāti, bet, gluži otrādi, attīstoties mobilajām tehnoloģijām, kļuvusi vēl nozīmīgāka – zvanīšanai un īsziņu rakstīšanai nākusi klāt  vēl viena bīstama sērga –  regulāra sērfošana internetā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda