Sākums Jaunumi LAMB uzsāk sociālo kampaņu “Neesi SkrejKritenis!”

LAMB uzsāk sociālo kampaņu “Neesi SkrejKritenis!”

3 minūtes lasīšanai
Neesi SkrejKritenis

Ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti elektroskrejriteņu lietotāji, ir strauji audzis, tāpēc jau tagad stājušās spēkā izmaiņas Ceļu satiksmes likumā un tuvākajā laikā būs izmaiņas arī Ceļu satiksmes noteikumos. Lai aktualizētu normatīvos iestrādātās drošības prasības, veicinātu cieņpilnu attieksmi starp visiem satiksmes dalībniekiem un mazinātu ar elektroskrejriteņiem saistītus nelaimes gadījumus, Latvijas Automoto biedrība (LAMB) uzsāk sociālo kampaņu “Neesi SkrejKritenis”

Statistika neglaimo elektroskrejriteņiem – pēdējo 4 gadu laikā cietušo elektroskrejriteņu vadītāju skaits audzis 10 reizes un šogad cietušo skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir teju dubultojies, liecina CSDD apkopotā statistika. Ja pērn pirmajos piecos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos cietuši 64 elektroskrejriteņu vadītāji, tad šogad šis skaitlis jau pārsniedz 90.

“Tas, kā tu lieto un novieto skrejriteni, par tevi daudz pastāsta. Tāpat kā atrodoties pie auto stūres, arī pie skrejriteņa stūres nav nekas cits kā cilvēks, viņa uzvedība un paradumi. Ir publiski pieejami dati – katrs ceturtais satiksmes dalībnieks Latvijā uzskata, ka visnepieklājīgākie un kaitinošākie satiksmes dalībnieki ir tieši elektroskrejriteņu vadītāji. Tāpēc ir būtiski, lai elektroskrejriteņu lietotāji pievērstu uzmanību satiksmes drošībai un uz ceļa ievērotu ne tikai rakstītos noteikumus, bet arī nerakstītos savstarpējas cieņas un ētikas principus, lai ikviens ceļu satiksmes dalībnieks justos droši,” skaidro LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Aizvien biežāk tiek konstatēti gadījumi, kad elektroskrejriteņu vadītāji nonāk avārijas situācijās, kam par iemeslu ir drošības noteikumu nezināšana vai neievērošana. Taču jo īpaši traucējoši, pieaugot elektroskrejriteņu lietotāju skaitam, ir to lietotāju neapdomība un paviršība, atstājot nomas elektroskrejriteņus kur pagadās, nedomājot par to, ka tie var traucēt citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, jo īpaši – gājējiem. Izmaiņas gan Ceļu satiksmes likumā, gan Ceļu satiksmes noteikumos būs pamats tam, lai efektīvāk regulētu šo transportlīdzekļu lietošanu un uzlabotu satiksmes drošību pilsētvidē. “Esam par sakārtotu un drošu pilsētvidi, tāpēc aicinām elektroskrejriteņu vadītājus proaktīvi pieiet gan drošības jautājumiem, gan arī ievērot nerakstītos ceļu satiksmes likumus – būt cilvēcīgiem, pieklājīgiem un izturēties vienam pret otru ar cieņu,” piebilst Juris Zvirbulis.

Sociālās kampaņas “Neesi SkrejKritenis” mērķis ir veicināt pozitīvu un cieņpilnu attieksmi ceļu satiksmes dalībnieku starpā, kā arī pievērst uzmanību drošībai pārvietojosties ar elektroskrejriteņiem. Kampaņas ietvaros tiks aktualizēts gan tas, cik neapdomīgi un pārgalvīgi ikdienā mēdz rīkoties elektroskrejriteņu vadītāji, kā arī tas, cik bieži elektroskrejriteņi tiek pamesti kur pagadās, tādējādi apdraudot gan savu, gan apkārtējo drošību.

Sociālās kampaņas”Neesi SkrejKritenis” organizators ir Latvijas Automoto biedrība LAMB. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem un to atbalsta Valsts policija, BOLT, CSDD, Satiksmes Ministrija un sporta preču veikals Sportland. Sīkāka informācija www.lamb.lv.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…