Sākums Foto, Audio, Video Pasaulē retākie un apdraudētākie dzīvnieki ar "Sony" kameru

Pasaulē retākie un apdraudētākie dzīvnieki ar "Sony" kameru

3 minūtes lasīšanai
  • Kluss slēdzis un garfokusa telefoto zūmobjektīva iespējas, ko piedāvā Sony kamera RX10 III, ļāva dabas fotogrāfiem no visas Eiropas uzņemt neticamus attēlus ar visvairāk apdraudēto reto sugu dzīvniekiem, tos netraucējot viņu dabiskajā vidē.
  • Pasaulē dzīvo tikai aptuveni 3200 sumbru jeb Eiropas bizonu, un tie ir ierakstīti Starptautiskās dabas un dabas resursu saglabāšanas savienības (IUCN) reto un apdraudēto sugu sarakstā – Sarkanajā grāmatā.
  • Tādu putnu kā Ziemeļatlantijas auki populācija strauji samazinās, un tie par aizsargājamiem atzīti 2015. gadā. Mazā sīga ir putniņš, kura spalvojums atgādina smokingu, un tiek lēsts, ka pēdējo trīsdesmit gadu laikā to skaits Eiropā samazinājies par 30-49%.
  • Sony sadarbībā Eiropas Brīvdabas aizsardzības asociāciju (European Outdoor Conservation Association, EOCA) vēlējās iepazīstināt ar dažiem apdraudēto sugu dzīvniekiem, radot apbrīnojamu fotogrāfiju sēriju.


Eiropas lielākie zālēdāji – sumbri jeb Eiropas bizoni pēdējo divdesmit gadu laikā tikuši pasargāti no draudošās izmiršanas.

Šajā pavasarī dabas fotogrāfi no Eiropas valstīm – 2014. un 2016. gada labākais dabas fotogrāfs Sems Hobsons (Lielbritānija), godalgotais fotogrāfs Lassi Rautiainens (Somija), dabas fotogrāfs Havjers Alonso Uerta (Spānija), dabas fotogrāfs Markus P. Štēli (Šveice) un Gustavs Kiburgs (dzimis Nīderlandē) – uzņēmuši pārsteidzoši skaistus attēlus ar apdraudēto sugu dzīvniekiem dabiskā vidē, ko bija iespējams paveikt, pateicoties Sony RX10 III neticamajam fokālajam diapazonam.

Izcilu fotogrāfu radītajā sērijā redzami daži no retākajiem putniem un zīdītājiem pasaulē, kuri iemūžināti saskaņā ar Sony apņemšanos atbalstīt dabas aizsardzību. Sony ir Eiropas Brīvdabas aizsardzības asociācijas (EOCA), kas finansē sabiedriskos dabas aizsardzības projektus, partneris.

Semam Hobsonam, pērn par labāko atzītajam dabas fotogrāfam, izdevies nofotografēt tini jeb āmriju – vienu no aptuveni 2260 šīs sugas dzīvniekiem, kas brīvā dabā mīt Eiropā. Sarkanajā grāmatā šī suga ierakstīta kā saudzējama, tomēr pēdējo desmit gadu laikā to populācija ir ievērojami sarukusi.

Jans Salmons Legaņērs, Sony Eiropas attēlveidošanas produktu mārketinga vadītājs, saka: “Mēs esam gandarīti par iespēju parādīt šo skaisto, reto, tepat pie mums Eiropā sastopamo dzīvnieku fotogrāfiju kolekciju. Bildējot ar kameru Sony RX10 III ar 600mm supertālo telefoto zūma objektīvu un kluso slēdzi, šie retie dzīvnieki netiek traucēti bildēšanas brīdī.”

Eiropas Brīvdabas aizsardzības asociācijas (EOCA) ģenerāldirektore Katerina Savidža atzīst: “Ar šīm bildēm mēs varēsim parādīt šos neparastos dzīvniekus viņu dabiskajā vidē tiem cilvēkiem, kuri, iespējams, nekad mūžā tos citādi neieraudzītu. Desmit gadu laikā EOCA no brīvdabas aktivitāšu industrijas ir saņēmusi vairāk nekā divus miljonu eiro un 100% no tiem iztērējusi apdraudēto sugu un viņu dabiskās mītnes vietas saglabāšanai 41 valstī. Sadarbība ar Sony dod mums iespēju parādīt šo svarīgo saglabāšanas darbu sabiedrībai.”

Sony RX10 III ir ideāla kamera profesionāliem fotogrāfiem un amatieriem, kas bildē dabu.

Par RX10 III
Ar plašu tālummaiņas diapazonu līdz pat 600mm, efektīvo 1.0 tipa gaismjutīgo sensoru, plašā diafragmas atvēruma 24-600mm fokālā diapazona objektīvu ar 25x pietuvinājumu tagad iespējams uzņemt skaistas fotogrāfijas ar objektiem no liela attāluma un tuvplānā.
Galvenie elementi:

  • Pirmais 25x 600mm garfokusa telefoto zūmobjektīvs RX kameru līnijā.
  • Neticami liels fokālais diapazons (24-600mm), ar ko iespējams bildēt gan plašas ainavas, gan tuvplānus.
  • Ātrs un kluss slēdzis, kas nodrošina bilžu asumu bez deformācijām un nemanāmu fotografēšanu.
  • Optiskā attēla stabilizācijas sistēma novērš attēla izplūšanu, nodrošina stabilu kadrējumu un bildēšanu.

 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Foto, Audio, Video
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…