23. oktobris, 2020

Huawei prezentējis jaunos Mate 40 Pro sērijas viedtālruņus

huawei mate 40 pro

Neskatoties uz šī gada globālajiem izaicinājumiem, viedo “Huawei” ir prezentējis divus jaunus “Mate” sērijas viedtālruņus – “Mate 40 Pro” un “Mate 40 Pro+”. Papildu dizaina, procesora un fotokameras uzlabojumiem ražotājs piedāvā jaunas, vēl nebijušas funkcijas, piemēram, video rediģēšanas rīku “Story Creator”.

Jaunajiem “Mate” sērijas tālruņiem ir jau labi atpazīstamais “Space Ring” dizains, ko veido gredzenveida kameras elements tālruņa aizmugurē. Abi viedtālruņiem ir bezmalu ekrāna dizains ar malām 88 grādu leņķī, kas savā veidā paplašina ekrānu, un tajā redzamais attēls burtiski iziet ārpus tālruņa korpusa.

“Huawei” viedtālruņu flagmaņu korpusam ir uzlabota IP68 kategorijas aizsardzība pret putekļiem un ūdeni. Ierīču sānu malā izvietotas gan fiziskās, gan virtuālās skaļuma vadības pogas.

“Dual Cine” kamerai ir 3:2 stila kadra attiecība un abos tālruņos ir arī “XD Fusion HDR” funkcija, kas ļauj uzņemt 4K izšķirtspējas video un aizsargā pret pārmērīgu ekspozīciju jeb situācijām, kad baltā gaisma ir tik spilgta, ka kadrā nekas nav redzams.

Ņemot vērā, ka lietotāji mūsdienās rada daudz video satura un vēlas ar to dalīties pēc iespējas ātrāk, “Huawei” piedāvā videomateriālus apstrādāt viedtālrunī. Funkcija “Story Creator” attēlam pievieno kinematogrāfiskus efektus, kā arī lietotāji var pievienot papildu mūziku, video filtrus un citus efektus.

Abiem flagmaņiem – “Mate 40 Pro” un “Mate 40 Pro+” – aizmugurē ir trīs objektīvu kamera, kas sastāv no galvenā objektīva, īpaši plata leņķa un telefoto objektīva. Šogad šo objektīvu iespējas ir būtiski uzlabotas.

Platleņķa kamerai ir jau otrās paaudzes “Ultra-Wide Cine” objektīvs, kas ir tikpat jaudīgs kā galvenais objektīvs un nodrošina vēl plašāku attēlu nekā iepriekš. Turklāt attēla kvalitāti uzlabo tehnoloģija, kas koriģē platleņķa attēla radīto deformāciju cilvēku sejās vai ķermeņa formās.

Tālrunī ir integrēta “Kirin 9000” mikroshēma, kas paredzēta lielu 5G datu masīvu apstrādei, kā arī daudzu citu intensīvu aprēķinu un uzdevumu veikšanai vienlaikus. Grafiskais procesors (GPU) jaunajos flagmaņos ir vismodernākais no visiem “Huawei” tālruņiem.

To visu papildina ekrāns ar 90 Hz darbības frekvenci un 240 Hz skārienjutīgo paneli, kas nodrošina ātru reakciju uz lietotāju pirkstu kustībām un pieskārieniem. Tā rezultātā ir īpaši ērts, lai spēlētu vai sērfotu tīmeklī. Izklaides iespējas papildina divi stereo skaļruņi.

“Mate 40 Pro” ir 6,76 collu ekrāns ar FHD+ izšķirtspēju. Savukārt “Mate 40 Pro+” apdarē ir izmantoti keramiskie materiāli. Eiropas tirgū gan būs pieejams tikai “Mate 40 Pro” ar astoņu gigabaitu operatīvo atmiņu un 256 GB iebūvēto atmiņu. Šāds tālrunis maksās ap 1200 eiro. Turklāt “Huawei” joprojām ASV sankciju dēļ ir liegums piekļūt “Google” servisiem, tādēļ “” operētājsistēmas ierastā “” lietotņu veikala vietā jāizmanto “Huawei” pašu izstrādātais “AppGallery” lietotņu veikals.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.