Sākums Jaunumi DEAC un Neste vienojas par sadarbību ilgtspējīgu datu uzglabāšanas risinājumu jomā

DEAC un Neste vienojas par sadarbību ilgtspējīgu datu uzglabāšanas risinājumu jomā

2 minūtes lasīšanai
deac

DEAC un Neste apvieno spēkus, lai sadarbotos ilgtspējīgu datu uzglabāšanas risinājumu jomā. DEAC ir viens no lielākajiem neatkarīgajiem datu centriem Ziemeļeiropā, kas atjaunojamo elektroenerģiju iegādājas no 2021. gada. Sadarbība ar Neste, kas ir pasaulē vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas, ilgtspējīgas aviācijas degvielas un atjaunojamu izejvielu risinājumu ražotājs dažādiem polimēru un ķīmiskās rūpniecības lietojumiem, iezīmēs DEAC mērķi jau 2022. gadā pāriet uz 100% atjaunojamo enerģiju. Izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, DEAC palielinās datu uzglabāšanas ilgtspēju iespējamo elektrības padeves pārtraukumu laikā.

AAAS Science Journal 2020. gadā publiskotais pētījums liecina, ka datu centri veido aptuveni 1% no pasaules kopējā elektroenerģijas patēriņa. Dažas analīzes norāda, ka globālo datu centru enerģijas patēriņš nākamajā desmitgadē pat trīskāršosies vai četrkāršosies.

“2021. gadā ikdienas datu uzglabāšanas pārvaldīšanai DEAC jau pārgāja uz 100% atjaunojamo elektroenerģiju, kas iegūta vēja parkos. Mēs arī uzlabojām infrastruktūru, lai samazinātu enerģijas patēriņu, un ieviesām uzlabotu dzesēšanas sistēmu. Mūsu sadarbība ar Neste un Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas piegāde ļauj mūsu dīzeļģeneratoriem ilgtspējīgi aizsargāt datus tādās ārkārtas situācijās kā strāvas padeves pārtraukumi. Tādējādi mēs ar prieku atzīmējam pāreju uz 100% atjaunojamiem energoresursiem,” saka DEAC izpilddirektors Andris Gailītis.

“Esam gandarīti, ka globālie datu centri, kas ir digitālās pasaules mugurkauls, seko līdzi resursietilpīgākām nozarēm, meklējot risinājumus ilgtspējīgākai nākotnei. Partnerība ar DEAC ir pirmā reize, kad Neste sadarbojas ar datu centru, lai sniegtu tam risinājumu – Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu –, kas samazina siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 90%, salīdzinot ar fosilās dīzeļdegvielas izmantošanu,” norāda Neste ilgtspējības partnerību vadītāja Heidi Peltonena.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…