19. aprīlis, 2023

DPD Latvija Rīgā attīsta gaisa kvalitātes monitoringa programmu

dpd logo

Īstenojot zīmola ilgtspējas attīstības stratēģiju, starptautiskais sūtījumu piegādes DPD Rīgā ievieš gaisa kvalitātes monitoringa programmu, kas ļauj analizēt un reāllaikā iegūt datus par gaisa piesārņojuma līmeni. DPD gaisa kvalitātes monitoringa programma ir daļa no zīmola vides ilgtspējas stratēģijas ar mērķi samazināt oglekļa dioksīda (CO2) emisiju apjomu, nodrošinot emisiju neitrālas sūtījumu piegādes. Ar DPD atbalstu šāda gaisa kvalitātes monitoringa programma jau ieviesta arī Lietuvas un Igaunijas galvaspilsētās, kā arī vairāk nekā 20 Eiropas pilsētās, kur iegūtie mērījumu dati ļauj efektīvi plānot un attīstīt uz datiem balstītas iniciatīvas gaisa kvalitātes uzlabošanai pilsētvidē.

DPD gaisa kvalitātes monitoringa programmas ietvaros uz DPD Latvija piegādes elektroauto un DPD paku skapjiem Rīgā ir izvietoti jaunākās paaudzes mobilie gaisa kvalitātes sensora mērītāji Pollutrack, kas ļauj noteikt gaisa kvalitātes līmeni un nomērīt smalkās PM 2.5 daļiņas vidē, kas ir viens no bīstamākajiem gaisa piesārņojuma elementiem cilvēka veselībai.

DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants norāda, ka, īstenojot vides ilgtspējas attīstības programmu, DPD Latvija mērķtiecīgi attīsta videi draudzīgu risinājumu ieviešanu, lai nodrošinātu ne tikai augstas kvalitātes, bet arī videi draudzīgas sūtījumu piegades. “Gaisa piesārņojums šobrīd tiek uzskatīts par pasaulē lielāko vides apdraudējumu. DPD kā sūtījumu piegādes uzņēmums, kam rūp vides ilgtspēja, attīsta gaisa kvalitātes monitoringa programmu, lai savlaikus būtu iespējams apzināt riska zonas un rast risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanai. DPD Latvija kā sociāli atbildīgs uzņēmums mērķtiecīgi īsteno vides ilgtspējas iniciatīvas, lai maksimāli mazinātu gaisa piesārņojumu un to ietekmi uz apkārtējo vidi – ir izveidots videi draudzīgākais piegādes elektroauto parks Latvijā, un DPD ir pirmie Baltijā, kas spēj nodrošināt 100% kompensētas CO2 sūtījumu piegādes. Līdz ar DPD gaisa kvalitātes monitoringa programmas ieviešanu Rīgā, mēs ejam soli tālāk un sniedzam iespēju ikvienam iegūt reāllaika datus un  analītiku par gaisa kvalitāti Rīgā, lai varētu pieņemt datos balstītus lēmumus par pasākumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai pilsētvidē. Tas ir svarīgi gan mums, gan mūsu klientiem, lai mēs visi dzīvotu tīrākā un zaļākā Latvijā,” skaidro J.Grants.

Plānots, ka DPD gaisa kvalitātes monitoringa mērījumu dati būs ērti pieejami gaisakvalitate.dpd.lv – ievadot adresi, ikviens var apskatīt reāllaika gaisa kvalitātes līmeni noteiktā lokācijā un iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas skaidrojumu par konkrētā gaisa piesārņojuma līmeni un iespējamiem riskiem, kā arī ieteikumiem turpmākai rīcībai. Savukārt, vienojoties ar DPD Latvija, datu analītikas kopsavilkums un mērījumu atskaites par gaisa kvalitāti Rīgā būs pieejami arī pašvaldības iestādēm un organizācijām, lai varētu plānot aktivitātes piesārņojuma mazināšanai kritiskākajās vietās. Tikko DPD gaisa kvalitātes monitoringa prezentēts arī Rīgas domes pārstāvjiem.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītāja Selīna Vancāne (Progresīvie): “Rīga top par iedzīvotājiem veselīgāku, ērtāku un videi draudzīgu pilsētu. Ātra un kvalitatīva preču piegāde šodien ir pašsaprotama ikdienas prasība, tomēr tā atstāj arī būtisku ietekmi uz vidi. Gaisa piesārņojums ir aktuāla pilsētu problēma, turklāt iegūtie dati palīdzēs mērīt, analizēt un pielāgot jau plānotās rīcības piesārņojum mazināšanai. Mēs augsti novērtējam DPD iniciatīvu kļūt zaļākiem un draudzīgākiem, esam atvērti arvien jaunām sadarbības formām, kas veicina iedzīvotāju un vides labbūtību!”

Starptautiskā sūtījumu piegādes uzņēmuma DPD gaisa kvalitātes monitoringa programma veiksmīgi ieviesta jau 20 Eiropas valstīs, kur to izmanto gan pilsētu pārstāvniecības, izstrādājot un ieviešot pilsētvides gaisa kvalitātes uzlabošanas projektus, gan arī dažādas organizācijas. Piemēram, Portugālē – Lisabonā iegūtie DPD gaisa kvalitātes monitoringa dati ļāva noteikt konkrētas vietas pilsētvidē un attīstīt projektus gaisa kvalitātes uzlabošanai, kas atstāja pozitīvu ietekmi uz iedzīvotāju veselību. Savukārt Īrijā – Dublinā DPD gaisa kvalitātes monitoringa datus izmanto Īrijas astmas asociācija, kas, pateicoties monitoringa datiem, var saņemt operatīvu reāllaika informāciju par gaisa piesārņojumu konkrētās vietās, kas astmas slimniekiem ir ļoti būtiski.

Domājot par vides ilgtspēju, DPD Latvija pamatdarbība ietver vides ilgtspējas attīstības stratēģiju, kas paredz virkni aktivitāšu un sabiedriski nozīmīgas iniciatīvas vides ilgtspējas veicināšanai. Pēdējo gadu laikā DPD Latvija būtiski paplašinājis elektrotransporta skaitu, izveidojot lielāko un “zaļāko” sūtījumu piegādes elektrotransporta parku ar savu auto uzlādes infrastruktūru Latvijā. DPD Latvija ir daļa no starptautiskās DPD sūtījumu pāravdātāju grupas, kas mērķtiecīgi īsteno vides ilgtspējas stratēģijas iniciatīvas visās pārstāvētajās valstīs, nodrošinot videi draudzīgākas sūtījumu piegādes gan valsts iekšienē, gan pāri valstu robežām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.