Sākums Jaunumi Latvenergo veido lielāko elektroauto uzlādes staciju tīklu valstī

Latvenergo veido lielāko elektroauto uzlādes staciju tīklu valstī

2 minūtes lasīšanai
latvenergo elektroauto uzlades stacijas nissan leaf elektrum

Pirms gada “Latvenergo” ar tirdzniecības zīmolu “Elektrum” atklāja uzņēmumā pirmās komerciālās elektroauto uzlādes stacijas. Turpinot attīstību un līdz 2021. gada nogalei atklājot vismaz 84 pieslēgvietas, “Elektrum” būs lielākais komerciālais elektroauto uzlādes tīkls Latvijā. Tādējādi kopā Latvijā 2021. gada nogalē būs jau vairāk nekā 250 uzlādes pieslēgvietu.
Līdz gada beigām plānots atklāt vēl vairākas uzlādes stacijas, bet nākamajā gadā – vismaz 50. Savukārt 2021. gada beigās Rīgā, arī Liepājā, Ventspilī un citās Latvijas pilsētās kopā varētu būt vismaz 84 “Elektrum” uzlādes pieslēgvietas, daļu no tām realizējot ar sadarbības partneriem.

Pērn, atverot trīs elektroauto uzlādes stacijas, “Latvenergo” uzsāka pilotprojektu, lai izvērtētu elektromobiļu uzlādes biznesa iespējas un piedāvāja valstī modernākās uzlādes iespējas, kas darbojas uz komerciāliem principiem. Stacijas, kurās klientiem tiek piedāvāta “Latvenergo” ražotnēs saražotā “zaļā” enerģija, tika atvērtas Rīgā un Jūrmalā. Kopš atklāšanas “Elektrum” uzlādes stacijās ap 400 klientu veikuši gandrīz 5000 uzlāžu aptuveni 75 tūkstošu kWh apmērā, kas ir vairāk nekā 400 000 nobrauktu kilometru, neizmantojot fosilos resursus – benzīnu, dīzeļdegvielu vai autogāzi.

Tāpat būtiski pieaudzis “Elektrum” uzlādes vietu skaits, kas ir sasniedzis 21 pieslēgvietu septiņās stacijās. No visām pieslēgvietām septiņas ir izveidotas Rīgā pie “Latvenergo” biroju ēkas Pulkveža Brieža ielā, kas ir pirmā vieta Latvijā, kur vienlaikus iespējams uzlādēt tik daudz elektroauto. Pašlaik “Elektrum” elektroauto uzlādes atrodas arī Jūrmalā pie Energoefektivitātes centra, Rīgā, Uzvaras bulvārī, pie Pļaviņu HES, pie Ķeguma HES. Sadarbībā ar partneriem uzlādes vietas izveidotas arī pie uzņēmuma “Energolukss” Ulbrokas ielā un Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā Rīgā.

Pirmo reizi tieši Latvijas tirgum “Elektrum” izveidoja elektroauto uzlādes lietotni. “Elektrum” stacijās norēķini tiek piemēroti par izmantotajām kilovatstundām (kWh). “Elektrum” uzlādes stacijām tiek nodrošināts klientu serviss, norēķinu iespējas un tehniskais atbalsts visu diennakti.

Pašlaik Latvijā reģistrēti jau vairāk nekā 840 elektromobiļi, un to skaits turpina strauji augt. Prognozes liecina, ka 2030. gadā Latvijā varētu būt jau vairāk nekā 30 000 vieglo elektroauto.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…