3. septembris, 2021

Latvijai divas bronzas Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē

eiropas jauniesu olimpiades dalibnieki

No 24. līdz 28. augustam Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē Latviju pārstāvēja astoņi talantīgi skolēni, no kuriem diviem izdevās izcīnīt bronzas medaļas. Olimpiādē šogad piedalījās skolēni no kopumā 30 pasaules valstīm un katru valsti pārstāvēja jaunie programmētāji vecumā līdz 15 gadiem.

Bronzas medaļas Eiropas jauniešu programmēšanas olimpiādē izcīnīja Āgenskalna ģimnāzijas 8. klases skolnieks Mareks Brucis un inženierzinātņu vidusskolas 10. klases skolnieks Adriāns Piliksers. Latvijas delegācijas sastāvā šogad tika iekļauti arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 7. un 8. klases skolēni Jelizaveta Deņisova, Matīss Hauks un Kristaps Lopatko, Rīgas Andreja Pumpura 11. pamatskolas 6. klases skolnieks Ilgvars Ročāns, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 8. klases skolnieks Mareks Kantsons un Rīgas Žila Verna Franču 6. klases skolnieks Ernests Eņģelis.

“Katrā sacensību dienā olimpiādes dalībniekiem bija jāatrisina trīs sarežģīti uzdevumi. Uzdevumu formulējumi šogad bija īsāki, bet uzdevumi nebija vienkāršāki kā citus gadus. Pat pašiem labākajiem neizdevās izdomāt ideālos risinājumus visiem uzdevumiem. Diviem Latvijas pārstāvjiem, Adriānam un Marekam, otrajā olimpiādes dienā izdevās nevainojami atrisināt vienu no trijiem uzdevumiem. Par to iegūtais maksimālais vērtējums summā ar citos uzdevumos gūtajiem punktiem, latviešiem nodrošināja divas bronzas medaļas,” par Latvijas skolēnu panākumiem olimpiādē stāsta Latvijas delegācijas Raivis Ieviņš.

Latvijas delegācijas komandas vadītāji un atbalsts olimpiādē šogad bija Pirmās programmēšanas dibinātājs un programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš, kā arī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis. Olimpiādes sacensību dienās Latvijas skolēni pulcējās un uzdevumus pildīja Pirmajā programmēšanas skolā, kur jauno programmētāju sacensības tika aizvadītas pārraudzītā tiešsaistes režīmā.

Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē augstāko punktu skaitu ieguva un par absolūto uzvarētāju kļuva skolnieks no Krievijas. Otrajā vietā ierindojās skolnieks no Polijas, bet trešajā – skolnieks no Krievijas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda