24. augusts, 2020

Liepāja sākusi pārrunas par IT uzņēmumu pārvilināšanu no Baltkrievijas

coder night

Liepāja sākusi pārrunas ar Baltkrievijā strādājošajiem informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem par darbības pārcelšanu uz Latviju, intervijā “Rietumu radio” atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).

Viņš gan pagaidām neatklāja konkrētus uzņēmumu nosaukumus, norādot, ka konkrēti lēmumi vēl nav pieņemti, taču pauda cerību, ka sadarbība varētu veidoties ar vairāk nekā vienu uzņēmumu.

“Man savulaik ir bijusi iespēja valdības delegācijā apmeklēt Augsto tehnoloģiju parku Minskā, un tagad esam uzrunājuši uzņēmumu, bet prognozēju, ka sadarbība varētu veidoties ar vairākiem,” sacīja Sesks. “Uzņēmumiem, kuri grib strādāt ar dažādām Eiropas valstīm un izmantot kvalitatīvu infrastruktūru, Liepāja varētu būt piemērota vieta, tāpēc mēs aicinām un aicināsim sadarbībai Baltkrievijas uzņēmumus intensīvāk,” sacīja politiķis.

Viņš gan atzina, ka Latvijas augstskolās tiek sagatavots nepietiekami daudz programmētāju, tomēr pauda cerību, ka līdz ar biedrības “Digitālo inovāciju parks” izveidi izdosies risināt šo problēmu.

Komentējot Baltkrievijā notiekošo protestu un streiku ietekmi uz Liepājas ostas darbību, Sesks sacīja, ka sadarbība ar šīs uzņēmumiem ir, tomēr tie nespēlē noteicošo lomu.

“Tie nav lieli apjomi, kuru dēļ ostas darbība tiktu ietekmēta negatīvi,” sacīja Sesks. “Jā, tie ir gan lauksaimniecības produkti, gan kokmateriāli. Ir bijuši laiki, kad Latvijas-Baltkrievijas starpvaldību komisijā lemts par lielākiem kopprojektiem, taču šobrīd šī sadarbība nav topa pašā augšgalā,” norādīja Liepājas vicemērs.

Kā ziņots, Baltkrievijā jau vairākas nedēļas norit protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Protestētāji pieprasa ilggadējā prezidenta Aleksandra Lukašenko atkāpšanos no amata un jaunu prezidenta vēlēšanu sarīkošanu. Nemieru dēļ streiko arī vairāku valsts uzņēmumu darbinieki.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda