17. maijs, 2021

LMT IoT hakatona rezultāti

lmt logo

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš atlasīti tehnoloģiju jomas entuziasti pieredzes bagātu mentoru vadībā strādāja pie inovatīvām idejām lietu interneta pielietojuma atrašanā. Šogad hakatona dalībniekiem tika sniegta iespēja izmantot LMT lietu interneta vadības platformu, radot dažādus jaunus sensoru risinājumus mūsdienu biznesa vides un iedzīvotāju ikdienas izaicinājumiem. Pēc trīs dienu aktīva darba žūrija par uzvarētājiem atzinusi komandu Automation is the future!, kuri prezentēja ideju par viedtālruņa kontrolētu automātisko mājdzīvnieku barotavu.

Uzvarētāju idejas pamatā ir interaktīva elektroniskā ierīce aizņemtiem mājdzīvnieku īpašniekiem, kuri novērtē iespēju savus mīluļus pabarot attālināti, paralēli tos arī apmācot. Šī ideja komandas līderim Jānim Miltiņam radās jau līdz hakatonam, taču tieši kopā ar pārējiem komandas biedriem to šobrīd ir izdevies attīstīt tālāk. 48 stundu laikā dalībnieki radīja un testēja ierīces prototipu, pārliecinoties par tās potenciālu reālajā dzīvē, kas kļūs īpaši aktuāli, kad daudzu mājdzīvnieku īpašnieki ikdienā vairs nestrādās no mājām.

Otro vietu astoņu komandu konkurencē ieguva dalībnieku apvienība 0x10F2C, kuri nāca klajā ar SmartGarden+ ideju ar mērķi izveidot vienotu ekosistēmu, kas lietotājiem palīdz rūpēties par savu dārzu. Savukārt kā trešo daudzsološāko eksperti atzina komandas Too Tall To be True ideju par adaptīvo satiksmes uzraudzības platformu. Hakatona dalībnieku vidū bija gan IT jomas profesionāļi un digitalizācijas procesu arhitekti, gan dizaineri, kā arī biznesa un mārketinga speciālisti, kuri izstrādāja arī tādus viedo tehnoloģiju risinājumus kā elektriskās skūteru uzlādes stacijas, Smart Hiking platformu drošām pastaigām brīvā dabā, izvairoties no cilvēku pūļiem, sensoru apģērbu, kas savienots ar treniņu lietotni precīzu fizisko vingrinājumu veikšanai, adaptīvo luksoforu darbības pārvaldīšanu, kā arī lietotni, kas ļauj atvērt veikalus tad, kad darbinieki ir beiguši savas maiņas, tādējādi nodrošinot ērtu 24/7 iepirkšanās pieredzi.

“Hakatona dalībnieku attīstītās idejas ir apliecinājums, ka lietu interneta risinājumi var būt noderīgi visdažādākajās jomās. Vairākas komandas demonstrēja reālas, praktiskas idejas, parādot lietu interneta pievienoto vērtību un sensoru datu daudzpusīgās iespējas. Latvijā ir izcila sakaru infrastruktūra, un šī priekšrocība ir jāizmanto, lai attīstītu jaunus produktus un pakalpojumus, ko eksportēt uz citām valstīm,” komentē LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

“Latvieši vienmēr ir sekojuši līdzi tehnoloģiju attīstībai un dot arī savu pienesumu. Mēs spējam radīt pašbraucošus auto, mašīnmācīšanās un dronus, kas lido autonomi. Mēs protam un mums patīk radīt, taču mēs ne vienmēr zinām, kā to pārvērst par uzņēmējdarbību. Šādi hakatoni ir ideju kaltuves, kas ļauj tās ne tikai radīt, bet arī norūdīt, ar mentoru, žūrijas un testu palīdzību izvērtējot, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību nākotnes inovācijas ieviest dzīvē,” papildina TechChill valdes loceklis Ernests Štāls.

Mentoru vadībā hakatona dalībnieki apguva dažādas noderīgas zināšanas un prasmes savas idejas tālākai attīstīšanai, turklāt trīs uzvarētāju komandas savas idejas jau šonedēļ tālāk prezentēs uz TechChill 2021 virtuālās Founders skatuves vairāk nekā 2000 apmeklētāju auditorijas priekšā, kuru vidū būs arī investori, mediju pārstāvji un potenciālie darba devēji. Ja aizvadītajā gadā hakatona fokuss galvenokārt bija uz sensoru risinājumiem, tad šogad dalībnieki izstrādāja uz datiem balstītas idejas. Turklāt šoreiz hakatons pirmo reizi norisinājās tiešsaistē, kas katra projekta vadības procesu padarīja īpaši izaicinošu.

Hakatona žūrijas paneli pārstāvēja TechChill valdes loceklis Ernests Štāls, Buildit akseleratora vadošais partneris Matīss Neimanis, uzņēmējs, biznesa eņģelis, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla fondu pārvaldnieks Voldemars Bredikis, LMT Biznesa vadības departamenta direktors Vīgants Radziņš un LMT Pakalpojumu sistēmu departamenta Risinājumu vadības nodaļas vadītāja Viktorija Klimko, kuri rūpīgi izvērtēja katras komandas prezentēto ideju. Turpretī “LMT IoT hakatona” mentoru vidū bija LMT inovāciju risinājumu vadītāja Elīna Lidere, Lietu interneta inovāciju vadītāji Aleksandrs Sigajevs un Kaspars Egliņš un Sistēmu analītiķis Uģis Āboltiņš, kā arī antropoloģe, producente un biznesa kultūras pētniece Simona Zdanavičiūtė no Lietuvas, Printify produktu daļas vadītāja Lota Plezere, Riga Tech Girls kopienas līdzdibinātāja un TechHub Riga valdes locekle Līna Marta un Developer Circle kopienas vadītāja Tamara Koliada.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda