Sākums Jaunumi Revolut Bank sāk darbību Lietuvā

Revolut Bank sāk darbību Lietuvā

2 minūtes lasīšanai
Revolut homepage January2017

“Revolut Bank” pirmdien, 4. maijā, oficiāli sākusi darbību Lietuvā. No pirmdienas bankas klienti var izmantot bankas kontus, kas nodrošināti ar noguldījumu apdrošināšanu (līdz 100 000 eiro). Latvijā ar bankas pakalpojumiem “Revolut” plāno startēt vasarā, informē UAB “Revolut Bank”.

Uzņēmuma tuvākajos plānos – patēriņa aizdevumu un kredītkaršu izsniegšana, sākot no vasaras – bankas pakalpojumu nodrošināšana arī citās Eiropas valstīs. Eiropas Centrālā banka, iesniedzot Lietuvas bankai, 2018. gada beigās piešķīra bankas licenci “Revolut” uzņēmumu grupai, no tā laika uzņēmuma komanda strādāja pie licences ieviešanas. 2019. gada jūnijā par “Revolut Bank” vadītāju tika ievēlēts Virgīlijs Mirkess (Virgilijus Mirkės), kam ir 25 gadu pieredze finanšu sektorā, tostarp arī “SEB” un “Scotiabank”.

Uzņēmuma klienti, kuri līdz šim izmantoja lietotni un kuriem līdz šim pakalpojumus sniedza Lietuvā reģistrētais uzņēmums UAB “Revolut Payments” ar elektroniskās naudas iestādes licenci, varēs izvēlēties pārcelt savu konta atlikumu uz UAB “Revolut Bank”. Cilvēki, kuri būs reģistrējušies lietotnē kā jauni klienti, automātiski saņems piedāvājumu kļūt par bankas klientiem. Visi procesi tiks veikti bez papildu maksājumiem, skaidro bankā. Lietuvas klienti drīzumā tiks iepazīstināti ar “Revolut Junior” lietotnes versiju, kas ļaus atvērt kontus bērniem vecumā no 7 līdz 17 gadiem. Ar “Revolut Junior” palīdzību vecāki varēs pārvaldīt savu bērnu izdevumus un attīstīt viņu finansiālās prasmes.

“”Revolut” vārds Latvijā kļūst populārāks”, uzskata “Revolut Bank” vadītājs Mirkess. “To esam panākuši, piedāvājot atšķirīgu pieredzi, pārvaldot savas finanses. Mūsu mērķis – ne vien būt par inovāciju līderi, bet arī turpināt risināt cilvēkiem radušās problēmas, kas saistītas ar finansēm un to pārvaldi. Strādājot ar bankas licenci, varēsim piedāvāt vairāk pakalpojumu. Tieši Baltijas valstīs esam sākuši attīstīt jaunas paaudzes, pasaules līmeņa banku,” teic Mirkess.

Jāatgādina, ka aprīļa sākumā “Revolut” sāka darbību ASV, sniedzot iespēju veikt momentānus naudas pārskaitījumus starp Eiropu un ASV bez ierastajām banku iemaksām. Februārī uzņēmumu grupa piesaistīja 500 miljonu ASV dolāru investīcijas, kas “Revolut” vērtību paaugstināja līdz 5,5 miljardiem ASV dolāru. Šogad “Revolut” plāno sākt sniegt bankas pakalpojumus citās Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs.

Uzņēmums izveidots 2015. gadā. Londonā dibinātajam uzņēmumam šobrīd ir 25 biroji visā pasaulē. Kopš darbības sākuma “Revolut” ir veicis vairāk nekā vienu miljardu transakciju, kuru kopējā vērtība pārsniedz 100 miljardus ASV dolāru. “Revolut” uzņēmumu grupai visā pasaulē ir vairāk nekā 10 miljonu klientu. “Revolut Bank” birojs atrodas Viļņā, šobrīd tajā strādā vairāk nekā 170 cilvēki, kuri ir atbildīgi par bankas operācijām, mārketingu, produktu attīstīšanu un klientu apkalpošanu. “Revolut” Lietuvā ir vairāk nekā 300 000 klientu, Latvijā – virs 135 000.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi

One Comment

  1. Avatar for E.

    E.

    4. maijs, 2020 at 16:29

    Laikam būs jāmeklē cita priekšapmaksas karte, kas nav draudzīga ar Latvijas valsts dienestiem

    e.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…