21. augusts, 2023

Riga TechGirls līdz šī gada 15. septembrim aicina sievietes pieteikties mentoru programmā

riga tech girls season

Riga TechGirls līdz šī gada 15. septembrim aicina sievietes pieteikties mentoru programmā, kurā līdz šim piedalījušās jau teju 1000 sievietes un iesaistījušies 660 IT eksperti. Pusgada garumā tajā būs iespēja saņemt tehnoloģiju jomā pieredzējušu mentoru atbalstu, attīstīt zināšanas informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē, kā arī iemēģināt roku izvēlētajā virzienā prakses projektos.

Mentoru programmā varēs iegūt gan vietējo, gan starptautisko mentoru atbalstu profesionālu IT prasmju attīstībai, neatkarīgi no tā, vai tie ir pirmie soļi tehnoloģiju jomā, vai vēlme virzīties uz priekšu savā karjerā. Ik gadu Riga TechGirls mentoru programmā iesaistās un karjeru tehnoloģiju jomā brīvprātīgi palīdz veidot ap 200 mentori, kuriem kopumā ir ap 250 mentorējamo. Programma ir piemērota arī tām sievietēm, kas studē vai strādā pilna laika darbu.

Valdes locekle  un mentoru programmas vadītāja Diāna Butina komentē:
“Latvijas IT darba tigū nepārtraukti tiek meklēti jaunie speciālisti dažādās tehnoloģiju jomās, taču no tiem tiek sagaidīta praktiskā pieredze -. to ir grūti iegūt, it sevišķi tiem, kas pārprofilējas no kādas citas vai jomas. Līdz ar to jau otro gadu īpašu akcentu liksim uz projektiem, lai nodrošinātu iespēju gūt šo pieredzi. Darbojoties komandās, programmas dalībniecēm būs iespēja iejusties IT speciālistu ādā, meklējot risinājumus īstiem projektiem. Tādejādi programmas absolventēm, jau būs plašāka izpratne par IT projektiem un procesiem, kā arī praktiskā pieredze ko iekļaut CV, meklējot darbu tehnoloģiju nozarē. Būs arī pielāgoti projekti un iespējas attīstīt savas IT līderības prasmes tām dalībniecēm, kuras jau darbojās IT nozarē un vēlas augt tālāk.”

Riga TechGirls mentoru programma norisināsies galvenokārt tiešsaistē, angļu valodā. Tās ietvaros dalībnieces  strādās ar savu mentoru un vienlaicīgi piedalīsies arī projektos, lai gūtu padziļinātas praktiskas zināšanas vairākos tehnoloģiju virzienos: front-end un back-end izstrāde, mobilo lietotņu izstrāde, mašīnmācīšanās, lietotāja pieredze (UX)/ lietotāja saskarne (UI), kvalitātes nodrošināšana (QA), , inženierija, biznesa analīze, datu /analītika, , projektu vadība, produktu vadība, IT atbalsts / .

Pieteikties programmai var ikviena sieviete, kura jau ir izvēlējusies savu IT jomu un ir sākusi pašmācības ceļā vai apmeklējot apmācības, spert pirmos soļus tajā, kā arī tās,, kuras jau darbojas IT nozarē un vēlas veicināt savu profesionālo izaugsmi.

Dāvis Bojārs, back-end programmētājs un viens no 2023. gada programmas mentoriem stāsta: “Būt par mentoru man ir bijusi fantastiska pieredze, kas deva iespēju sastapt jaunus cilvēkus, kurus vieno interese par tehnoloģijām. Lai gan IT pasaule ir mana ikdiena, mentoringa procesā arī pašam sanāca apgūt jaunas lietas un attīstīties, mācoties efektīvi apmācīt citus, un atkārtojot jau zināmo. Man ir patiess prieks redzēt, ka mana mentorējamā Maija arvien drošāk lieto , kuras apguvām programmas laikā. Šogad īpaši sirdī iekrita paša vadītais prakses , kurā man bija tā laime jau no pašiem pirmsākumiem atbalstīt programmas dalībnieču mācību procesu, redzēt kā dāmas iejūtas sevis izvēlētajās lomās, un no idejas tapa funkcionējošs .”

Maija Andersone, skolotāja un viena no 2023. gada programmas mentorējamajām stāsta: “Mentoringa programmā piedalījos pirmo reizi un par to varu teikt tikai to labāko. Tā man deva jaunu pieredzi, jaunas zināšanas un pamatīgu izpratni, ko nozīmē sadarbība IT nozarē. Programmā man paveicās, jo man bija labākais mentors Dāvis – zinošs, saprotošs, precīzs. Zinot, ka mentori strādā kā brīvprātīgie, manuprāt, šī programma ir pozitīvisma ražošanas mehānisms – mentori iedvesmo un apmāca “mentees” un “mentees” iegūst zināšanas un attieksmi, kāda diemžēl nepiemīt  daudzu citu nozaru pārstāvjiem.  Paldies Riga TechGirls komandai par iespēju būt programmā, jo ieguvu zināšanas gan IT jomā, gan personīgajā izaugsmē.”

Pieteikšanās programmai gan mentoriem, gan mentorējamām, norit līdz šī gada 15. septembrim Riga TechGirls mājaslapā – www.rigatechgirls.com/mentorship. Tās ietvaros plānots uzņemt un apmācīt ap 200 sievietes. Tāpat, tiek lēsts, ka arī šogad piedalīsies aptuveni 180 mentori no dažādām pasaules valstīm. Programma tiks īstenota laika posmā no 2024. gada 4. janvāra līdz 19. jūnijam.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.