23. februāris, 2023

Zabbix uzsāk sadarbību ar pasaules lielāko hakeru platformu HackerOne

zabbix

Latvijas atvērtā pirmkoda programmatūras uzņēmums SIA “Zabbix” kļuvis par pirmo Latvijas uzņēmumu, kas uzsācis sadarbību ar HackerOne – pasaules populārāko godprātīgo hakeru platformu, lai atklātu potenciālas drošības ievainojamības produktā. Šobrīd HackerOne platformā publiski pieejama Zabbix drošības kļūdu ziņošanas programma, kur par katru iesniegto un atrisināto ievainojamību iespējams saņemt finansiālu atlīdzību.

Zabbix ir atvērtā pirmkoda , kas ir paredzēta IT infrastruktūras resursu veiktspējas un pieejamības uzraudzībai un izsekošanai. Programmatūru plaši pielieto visā pasaulē un Latvijā dažādās nozarēs – finanšu un , mazumtirdzniecības, izglītības, un pašvaldību, kā arī organizāciju IT infrastruktūras monitorēšanai.

Angliski kļūdu ziņošanas programmu HackerOne dēvē par “bug bounty” jeb kļūdu meklēšanas un atlīdzības saņemšanas programmu. Tā aicina godprātīgos hakerus meklēt kļūdas Zabbix programmatūrā. Šajā platformā par ziņotu un izvērtētu kļūdu var saņemt atlīdzību līdz pat 3000 ASV dolāriem. Vairāk informācijas par programmu var atrast šeit: https://hackerone.com/zabbix

“Mēs lepojamies, ka  Zabbix produkta augstā kvalitāte un drošība vienmēr ir bijusi mūsu lielākā prioritāte. Sadarbība ar HackerOne ir mūsu nākamais solis iesaistīt plašāku drošības līderu un godprātīgo hakeru sabiedrību, lai reaģētu uz potenciāliem drošības jautājumiem daudz proaktīvāk,” par sadarbību ar HackerOne saka SIA “Zabbix” izveidotājs un valdes loceklis Aleksejs Vladiševs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.