21. februāris, 2018

“Infosci” Tehnoloģiju startaps, kura jaunākajam dalībniekam ir 75

Uz papīra, kompānija “Infosci” izskatās tāpat kā liela daļa citu jauno uzņemumu, kuru veidotāji meklē investorus savam produktam. Uzņēmumā ir viens vidusskolu nepabeigušis, viens bijušais “CIP” darbinieks,viens  pieredzējušais jauno uzņēmum pārdevējs un viņi sola, ka ir atklājuši veidu kā aizsargāties pret nozīmīgu kiberuzbrukuma tipu.  Pārsteigums  rodas , kad viņi ierodas uz tikšanos ar potenciālajiem investoriem – jaunākajiem no viņiem ir 75  un vecākajam 80, bet viņi visi ir motivēti savu produktu pārdot. Ziņo aģentūra Bloomberg.

“Ja mums būtu 40, mēs  strādātu pie naudas savākšanas un būvētu kompāniju,” teicis Džons Ellingtons, atbildīgais par startapa pārdošanu. “Tā kā jaunākajam no mums jau ir 75, mūsu plānam ir jābūt citādam.”.

Džons Kittelbergers, 75, ir vidusskolu nepabeigušais startapa dalībnieks. Tāpat viņš ir arī biznesmenis un agrākais īpašnieks santehikas uzņēmumam Vašingtonas reģionā. Fils Dīns,80 gadus vecs,  ir pavadījis 30 gadus strādājot ar tehniskām operācijām “CIP” un bijis viens no aģentūras pirmajiem pretterorisma nodaļās darbiniekiem, tāpat viņam patīkot ceļot ar vienriteni. Ellingtons, kuram arī ir 75, ir jurists ,kurš specializējas identitātes zādzībās un pirms divām dekādēm viņš veiksmīgi pārdevis sevis izveidotu viltus personības noteikšanas sistēmu.

“Mēs saucam sevi par santehniķi, spiegu un nūģi,” saka Ellingtons. Uzņēmuma tikšanās visbiežāk notiekot kafejnīcās.

“Infosci” radīāji strādā pie programmatūras, kura, viņuprāt, azsargās pret tādiem kiberuzbrukumiem kā 2014.gada Darbinieku menedžmenta ofisam. Šis uzbrukums no sistēmām ieguva informāciju par vairak nekā 22.1 miljonu amerikāņu, kuru profesionālā darbība bija saistīta ar  valdību. Ellingtons saka, ka viņš un Dīns arī  esot bijuši to cilvēku skaitā.

Tas, kas padarīja šo uzlaušanu tik efektīvu, bija tas, ka piemuļķoja aģentūras tīklu un uzdevās par uzticamiem kontraktoriem lietojot slepenus kodus, kuri ir pamatā lielākajai daļai drošības sistēmu. Tā kā šie kodi parasti nemainās, hakeriem bija pieeja sistēmai vairāk nekā gadu. “Infosci” ir izveidojis drošības programmatūru, kura pieejas kodus maina aptuveni 1,000 reižu sekundē, tādejādi viena koda uzlaušana nekādu labumu nedotu.

Lai gan ideja izklausās dzirdēta kiberdrošības zinātājiem, parasti šāda veida drošības mēriem ir vismaz viens vai līdzīgs komponents, kas nemainās, jo tas ir nepieciešams lietotāja identificēšanai. “Infosci” programmatūras dizainā šāda nemainīga elementa nav.

“”Infosci” ir izvēlējies  lauciņu ar īpaši augstu konkurenci, bet, iespējams, ka viņu pavadītais laiks valdības drošības tīklos ir viņu lielākais trumpis,” sacījis Dans Conde “Enterprise Strategy Group” analītiķis un pētnieks.  “Ja viņi ir patiesi labi zinātnieku tipa cilvēki, viņiem varētu būt daudz priekšrocību pār zaļknābjiem, viņi ir pieredzējuši riebīgākās un melnākās valdības lietas gadu gaitā un var prognozēt, kas notiks”.

Uzņēmuma veidotaji saka, ka viņu vecums palīdzejis tikt priekšā rindai patentu birojā. ASV patentu birojā  izgudrotājiem virs 65 tiek dotas zināmas priekšrocības. Veidotāji cer saņemt patentu 1. Augustā.

Viņi saka, ka vēlas piesaistīt lielu pircēju un uzņēmumu izdevīgi pārdot. Ellingtons saka, ka cer sākt pieņemt likmes pēc iespējas ātrāk.  Līdzīgi kā tipiskajos Silikona Ielejas stāstos “Infosci” grib ātri pārdot uzņēmumu un tad doties atpūtā uz golfa laukumu. Tomēr, tas nenozīmē, ka viņi ir gatavi uzņēmumu pārdot lēti. Ellingtons saka, ka pāris lietas ir apguvis kopš pārdeva savu pēdējo izgudrojumu par $2 miljoniem dolāru . “Toreiz mēs tik gudri nebijām.”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda