18. oktobris, 2017

Noslēgusies prestižākā programmatūras testēšanas konference Baltijā “TAPOST 2017”

Pulcējot teju 300 konferences dalībnieku no 12 pasaules valstīm, noslēgusies Baltijā vadošā programmatūras testēšanas konference “TAPOST 2017”. Šogad konferences tēma bija “Testēšana darbības laikā” (“Testing on the go”).

Šī konference ir vienīgā oficiālā Starptautiskās Programmatūras testēšanas kvalifikācijas padomes (ISTQB) konference Baltijas valstīs, kas norisinājās kopumā divas dienas. Pirmajā dienā varēja gūt praktisku pieredzi testēšanā. Mācību darbnīcas bija veltītas testēšanas projektējuma uzlabošanai un praktiskiem padomiem automātisko testu izveidei.

Žoels Oliveira (Joel Oliveira) darbnīcās iepazīstināja ar programmatūras testēšanas optimizāciju jeb kā testēšanu padarīt efektīvāku nepalielinot izmaksas. Savukārt Dmitrijs Buzdins plašāk prezentēja “JUnit” un “Allure”, kas ir populārākie testēšanas rīki atvērtajā kodā. Viens no galvenajiem šo sistēmu ieguvumiem ir modularitāte jeb sistēmas vai programmas organizētība pa moduļiem un paplašināmā arhitektūra, kā arī atbalsts uzlabotiem testa automatizācijas modeļiem, piemēram, dinamiskiem testiem.

“Varam būt gandarīti, ka šāda konference Rīgā norisinājās jau 18. reizi, pulcējot augsta līmeņa programmatūras testēšanas ekspertus no Latvijas un citām valstīm. Latvijā arvien vairāk pieaug nepieciešamība pēc informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares speciālistiem, tostarp arī programmatūras testēšanas speciālistiem – aptuveni trešdaļa no IKT projektos iesaistītajiem cilvēkiem ir tieši testētāji,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Savukārt otrajā dienā norisinājās konference, kur ar prezentācijām uzstājās 18 augsta līmeņa eksperti no Latvijas, Izraēlas, Polijas, Nīderlandes, Krievijas, Indijas, Somijas, Portugāles un Serbijas. Konferences atklāšanas sesijā Alons Linecki (Alon Linetzki) iepazīstināja ar lietu interneta (internet of things) testēšanas izaicinājumiem.

Emilio Soresi prezentācijā iepazīstināja ar vairākiem būtiskiem aspektiem, kas ietekmē iepirkšanos internetā. Ja 2007. gadā internetu lietoja 1,35 miljardi pasaules iedzīvotāju, tad 2017. gadā šis skaitlis sasniedzis jau 3,58 miljardus lietotāju, turklāt vairāk nekā puse internetu izmanto mobilās ierīcēs. Savukārt viens no pieciem pasaules iedzīvotājiem pēdējo 30 dienu laikā ir iepircies internetā. Viens no lielākajiem izaicinājumiem ir testēšana starptautiskā vidē jeb tas, cik efektīvi var testēt programmatūru, ņemot vērā atšķirīgas valodas un dažādus reģionālos uzstādījumus.

Eksperti konferencē uzsvēra arī mobilo lietotņu drošības riskus, izceļot to “ievainojamību”.  “Trustwave Global Security” 2017. gada ziņojums liecina, ka 99,7% testēto lietotņu uzrādīja vismaz vienu ievainojamības risku, 10% konstatēto gadījumu definēti ar augsta riska pakāpi, bet vairāk nekā divas trešdaļas pārkāpumu bija saistīti ar maksājumu karšu datiem.

Konferenci organizēja LIKTA, Latvijas IT klasteris sadarbībā ar ISTQB. “TAPOST 2017” partneri – “Accenture Latvia”, “Evolution Latvia” un “Tieto Latvia”. Informatīvi atbalsta “CV Online” un “Like IT”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda