20. februāris, 2018

“Apple” steidzas labot jaunu kļūmi

Tehnoloģiju gigants “Apple” ticis galā ar kļūdu, kura likusi visām ierīcēm sasalt, ja tās nonākušas kontāktā ar vienu no Telugu alfabēta burtiem. Ziņo raidsabiedrība BBC.

Pēc kļūmes atklāšanas jokdari izmantoja simbolu sociālajos medijos, privātajā ziņu apmaiņā un pat “Uber” aplikācijā, izraisot virkni problēmu.

“Apple” ir izdevis programmatūras atjauninājumu, kas novērš kļūmi  visiem saviem produktiem.

Šī kļūme ir pēdējā no virknes “teksta spridzekļu” kļūmēm “Apple” ierīcēs. Iepriekšējas kļūmes iekļauj :

 • Čajosa (Chaios) kļūdu, kas izraisīja saziņas aplikācijas sasalšanu vai restartēšanos, ja tekstā tika iekļauta specifiska hipersaite.
 • Kļūda, kuru izraisīja ziņas ar balta karoga, nulles un varavīksnes emocijikonu lietošana.
 • Nesakarīga Arābu simbola lietojums ziņā.

kompānijas drošības atjauninājums par kļūdu izsakās, ka tā ir  korupcijas problēma.

Problēmu pirmie  ievēroja “Aloha” mobilā interneta pārlūka veidotāji 12.Februārī.

ietekmē “Apple” saziņas aplikāciju, “Whatsapp”, “ Messenger”, “Twitter”, “Outlook “un “Gmail”, bet neietekmē “Skype” un “Telegram”.

Telugu valodu un alfabētu lieto Indijas dienvidaustrumos, tā ir Adra Pradešas un Telenganas reģionu oficiālā valoda.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda