8. marts, 2017

”WikiLeaks”: ASV valdība spiego iedzīvotāju viedās ierīces

Amerikas Savienoto Valstu Centrālā izlūkošanas pārvalde spējīga ielauzties jebkurā vai iOS viedtālrunī, planšetdatorā vai gudrajā televizorā. Pie šāda secinājuma nonākusi vietne WikiLeaks.

WikiLeaks izpētījis, ka CIA jeb Centrālā izlūkošanas pārvaldes rīcībā ir multifunkcionāla vīrusu kontroles sistēma , Mac OS X, Solaris, Linux un citām operētājsistēmām. Informācijā norādīts, ka valdība ir spējīga apiet visas viedo ierīču drošības un iegūt konfidenciālu informāciju.

Tāpat WikiLeaks uzskata, ka ar CIA sistēmu palīdzību iespējams bez lielām grūtībām piekļūt abiem ASV prezidenta Twitter kontiem. Iepriekš cilvēkiem bijušas problēmas arī ar Samsung Smart televizoriem.

Brīdi, kad iekļūst Smart operētājsistēmā, tas imitē televizora izslēgšanu, taču patiesībā tas nav izslēgts. Tobrīd tiek ierakstītas sarunas telpā un nosūtītas uz CIA serveriem. Bieži vien šis tiek uzskatīts par parastu kļūdu, taču reāli situācija ir daudz draudīgāka.

WikiLeaks atklājusi vēl šokējošu informāciju. Proti CIA būvē sistēmu, kas spējīga kontrolēt veselas automašīnu sistēmas. Tas gan nerada nekādus draudus tiem, kas brauc ar pērnā gadsimta automašīnām, bet, teiksim, Tesla īpašniekiem gan tādā gadījumā būtu jāsāk uztraukties. Vieni no drošākajiem auto pasaulē tādējādi var kļūt par savā ziņā nedrošiem.

 

Resursi: http://bgr.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Andrejs Pavārs
Andrejs Pavārs - 9. marts, 2017

Un Jūs domājat ka piemērams ASV valdība neizspiego arī mūs? 😀

Komentāri ir slēgti

lvLatviešu valoda