Sākums Internets Aptauja: Jo mazāka izpratne par nepieciešamo interneta ātrumu, jo lielāks risks par to pārmaksāt

Aptauja: Jo mazāka izpratne par nepieciešamo interneta ātrumu, jo lielāks risks par to pārmaksāt

2 minūtes lasīšanai

Jaunākā Baltcom Latvijas interneta lietotāju aptauja liecina, ka 37% interneta lietotāju atzīst izpratnes trūkumu par to, kāds mājas interneta ātrums ir atbilstošs viņu vajadzībām un interneta lietošanas paradumiem. Aptaujā noskaidrots, ka 16,5% Latvijas interneta lietotāju savu mājas interneta ātrumu atzīst par savām vajadzībām nepietiekamu.

To interneta lietotāju vidū, kas ir neapmierināti ar viņiem pieejamā mājas interneta ātrumu, arī vērojams visaugstākais izpratnes trūkums par savām vajadzībām atbilstošu interneta pakalpojumu (50,3%). Tāpat vāja izpratne par savām ikdienas vajadzībām ir visbiežākais cēlonis pārmaksai par interneta pakalpojumiem. Kā liecina aptauja, šie interneta lietotāji par pakalpojumiem vidēji maksā vairāk.

Turpat 42% Latvijas interneta lietotāju par mājas interneta pieslēgumu šobrīd maksā vairāk nekā 15 eiro mēnesī, no tiem 15% mēneša tēriņi par internetu pārsniedz 20 eiro. Aptauja norāda, ka pastāv saistība starp izpratni par nepieciešamo ātrumu, kā arī summu, ko interneta lietotāji maksā. Starp tiem lietotājiem, kas apzinās sev reāli nepieciešamo interneta ātrumu, mazāk par 15 eiro mēnesī maksā 54,8% interneta lietotāju. Savukārt to lietotāju vidū, kas nav aizdomājušies par sev nepieciešamo interneta ātrumu, mazāk par 15 eiro mēnesī maksā tikai 45%.

“Latvijā ir ievērojams skaits interneta lietotāju, kas turpina maksāt par viņu vajadzībām neatbilstošu pakalpojumu, jo lietotājiem neizdodas pilnvērtīgi izvērtēt cenas un kvalitātes attiecību. Lai gan valda uzskats, ka internets Latvijā ir brīvi pieejams, tā cenas bieži vien neatbilst tirgus realitātei un dažviet ir pat neadekvāti augstas. Mājas interneta lietotāji, kas neiedziļinās piedāvātā pakalpojuma cenas un kvalitātes samērīgumā, bieži vien pārmaksā, tā vietā lai saņemtu modernāku un cenas ziņā pieejamāku pakalpojumu,” uzsver Baltcom valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns (Nicolas Boissin), piebilstot, ka “absolūtais vairums aptaujāto respondentu norāda, ka vēlētos ietaupīt trešdaļu summas no sava mājas interneta rēķina, ja saredzētu šādu iespēju. Vēl jo vairāk, no šiem 80,8% respondentu, lielākajai daļai ir skaidrība par to, kam ietaupītie līdzekļi tiktu veltīti.”

Kā liecina aptauja, 43,5% respondentu ietaupīto summu atvēlētu dažādu ikdienas vajadzību nodrošināšanai, taču daudz respondentu šos līdzekļus veltītu arī atpūtai un ceļojumiem, veselībai un skaistumkopšanai, kā arī ietaupīto labprāt uzkrātu.

Aptauja tika veikta laika posmā no 16. līdz 21. martam. Kopumā tika aptaujāti 511 Latvijas interneta lietotāji.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets

3 komentārs

 1. Avatar for LOL

  LOL

  3. maijs, 2016 at 21:45

  Apskatījos Baltcom piedāvājumu savā adresē. Ir vesels viens VIENS variants, kurš gan cenas gan ātruma ziņā ir tāds pats kā “konkurenta” lēnākais piedāvājums . Te ar izvēli būtu grūti kļūdīties. 😀

 2. Avatar for Guru

  Guru

  4. maijs, 2016 at 09:18

  Dzīvoju centrā. Ņēmu internetu no ProNeta par kaut kādiem… 10 LS mēnesī laikam. Tad tur sākās neticama čerņa, jo, šķiet, NetVision bija ProNetam nozaguši vai kaut kādā veidā savādāk tikuši pie viņu klientu datubāzes. Tā nu pārgāju uz NetVision par 8 EUR mēnesī par 100Mbps interneta ātrumu! Cena super, ātrums arī! Pēc tam sākās kaut kāds sviests no ProNet puses… zvanīja, teica, lai es rakstu iesniegumu policijā, ka es esmu cietējs, ka mani apčakarēja… nu – es biju dusmīgs uz viņiem – ne jau es nopludināju datus par viņiem.. 🙂
  Stāsta morāle – var dabūt internetu par 8EUR/100Mbps – vajag tikai pakaulēties! 🙂
  Guru

  • Avatar for eerks

   eerks

   4. maijs, 2016 at 17:35

   Jap, Netvision rullē. P2P tīkla limits līdz 12Mbps. Bet reāli nav nekādas jēgas no tiem 100 Mbps, ja visur P2P tīklā datu apmaiņa ir limitēta pat līdz 2 Mbps.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…