3. maijs, 2016

Aptauja: Jo mazāka izpratne par nepieciešamo interneta ātrumu, jo lielāks risks par to pārmaksāt

Jaunākā Latvijas interneta lietotāju liecina, ka 37% interneta lietotāju atzīst izpratnes trūkumu par to, kāds interneta ātrums ir atbilstošs viņu vajadzībām un interneta lietošanas paradumiem. Aptaujā noskaidrots, ka 16,5% Latvijas interneta lietotāju savu mājas interneta ātrumu atzīst par savām vajadzībām nepietiekamu.

To interneta lietotāju vidū, kas ir neapmierināti ar viņiem pieejamā interneta ātrumu, arī vērojams visaugstākais izpratnes trūkums par savām vajadzībām atbilstošu interneta pakalpojumu (50,3%). Tāpat vāja izpratne par savām ikdienas vajadzībām ir visbiežākais cēlonis pārmaksai par interneta pakalpojumiem. Kā liecina aptauja, šie interneta lietotāji par pakalpojumiem vidēji maksā vairāk.

Turpat 42% Latvijas interneta lietotāju par interneta pieslēgumu šobrīd maksā vairāk nekā 15 eiro mēnesī, no tiem 15% mēneša tēriņi par internetu pārsniedz 20 eiro. norāda, ka pastāv saistība starp izpratni par nepieciešamo ātrumu, kā arī summu, ko interneta lietotāji maksā. Starp tiem lietotājiem, kas apzinās sev reāli nepieciešamo interneta ātrumu, mazāk par 15 eiro mēnesī maksā 54,8% interneta lietotāju. Savukārt to lietotāju vidū, kas nav aizdomājušies par sev nepieciešamo interneta ātrumu, mazāk par 15 eiro mēnesī maksā tikai 45%.

“Latvijā ir ievērojams skaits interneta lietotāju, kas turpina maksāt par viņu vajadzībām neatbilstošu pakalpojumu, jo lietotājiem neizdodas pilnvērtīgi izvērtēt cenas un kvalitātes attiecību. Lai gan valda uzskats, ka Latvijā ir brīvi pieejams, tā cenas bieži vien neatbilst tirgus realitātei un dažviet ir pat neadekvāti augstas. interneta lietotāji, kas neiedziļinās piedāvātā pakalpojuma cenas un kvalitātes samērīgumā, bieži vien pārmaksā, tā vietā lai saņemtu modernāku un cenas ziņā pieejamāku pakalpojumu,” uzsver valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns (Nicolas Boissin), piebilstot, ka “absolūtais vairums aptaujāto respondentu norāda, ka vēlētos ietaupīt trešdaļu summas no sava interneta rēķina, ja saredzētu šādu iespēju. Vēl jo vairāk, no šiem 80,8% respondentu, lielākajai daļai ir skaidrība par to, kam ietaupītie līdzekļi tiktu veltīti.”

Kā liecina aptauja, 43,5% respondentu ietaupīto summu atvēlētu dažādu ikdienas vajadzību nodrošināšanai, taču daudz respondentu šos līdzekļus veltītu arī atpūtai un ceļojumiem, veselībai un skaistumkopšanai, kā arī ietaupīto labprāt uzkrātu.

Aptauja tika veikta laika posmā no 16. līdz 21. martam. Kopumā tika aptaujāti 511 Latvijas interneta lietotāji.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for LOL
LOL - 3. maijs, 2016 Atbildēt

Apskatījos Baltcom piedāvājumu savā adresē. Ir vesels viens VIENS variants, kurš gan cenas gan ātruma ziņā ir tāds pats kā “konkurenta” lēnākais piedāvājums . Te ar izvēli būtu grūti kļūdīties. 😀

Avatar for Guru
Guru - 4. maijs, 2016 Atbildēt

Dzīvoju centrā. Ņēmu internetu no ProNeta par kaut kādiem… 10 LS mēnesī laikam. Tad tur sākās neticama čerņa, jo, šķiet, NetVision bija ProNetam nozaguši vai kaut kādā veidā savādāk tikuši pie viņu klientu datubāzes. Tā nu pārgāju uz NetVision par 8 EUR mēnesī par 100Mbps interneta ātrumu! Cena super, ātrums arī! Pēc tam sākās kaut kāds sviests no ProNet puses… zvanīja, teica, lai es rakstu iesniegumu policijā, ka es esmu cietējs, ka mani apčakarēja… nu – es biju dusmīgs uz viņiem – ne jau es nopludināju datus par viņiem.. 🙂
Stāsta morāle – var dabūt internetu par 8EUR/100Mbps – vajag tikai pakaulēties! 🙂
Guru

  Avatar for eerks
  eerks - 4. maijs, 2016 Atbildēt

  Jap, Netvision rullē. P2P tīkla limits līdz 12Mbps. Bet reāli nav nekādas jēgas no tiem 100 Mbps, ja visur P2P tīklā datu apmaiņa ir limitēta pat līdz 2 Mbps.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda