”Bite” atskaitās par padarīto, sola televīzijas platformu un 5G tīkla attīstību

Viens no vadošajiem Latvijas telekomunikāciju uzņēmumiem Bite šodien atskaitījās par paveikto iepriekš, kā arī pastāstīja par nākotnes plāniem. Uzņēmuma vadītājs Kaspars Buls iesākumā atklāja, ka Bite pakalpojumus pašlaik izvēlas 550 tūkstoši klientu – teju katrs trešais mobilo sakaru lietotājs Latvijā ir Bites klients.

Aizvadītajā gadā Bite paaugstināja savu pakalpojumu cenu par 87 centiem. Buls salīdzināja, ka tas ir mazāk nekā ļoti labs alus. Viņš pamatoja, ka uzņēmums to darījis tādēļ, lai ieguldītu līdzekļus kompānijas izaugsmē. Uzņēmuma pārstāvis arī apgalvoja, ka Bite katru 10. lietu, ko paveica pagājušajā gadā, varēja realizēt pateicoties cenu celšanai.

Interesanti, ka Bite pēc cenu celšanas zaudēja apmēram 6000 klientus. Buls gan uzskata, ka no klientu puses tas bijis vairāk emocionāls, nevis racionāls lēmums, jo, viņaprāt, Bite joprojām piedāvā labāko cenas un kvalitātes apvienojumu. Uzņēmums gan tik un tā gadu pabeidza ar 10 tūkstošiem jauniem klientiem.

Buls atklāja, ka Bite intensīvi stādā, lai jau drīzumā varētu laist klajā televīzijas platformu. Jāpiebilst, ka šāda veida servisus jau kādu laiku piedāvā tiešie konkurenti Latvijas Mobilais Telefons (LMT Straume), TELE2 (ViaPlay) un Lattelecom (Shortcut).

Vadītājs noliedza, ka šāda pakalpojuma relatīvi vēlā gaidāmā atklāšana saistīta ar kādām problēmām. Tā esot Bites stratēģija, saprotot, ka klientiem šāds pakalpojums tieši šobrīd varētu likties interesants. Nav skaidrs precīzs datums, kad tiks prezentēta televīzijas aplikācija, tomēr ir skaidrs, ka tā lietotāju rokās nonāks šajā gadā.

Tāpat Bite pērn investējusi 11,8 miljonus eiro, lai tuvākajos gados ieviestu 4,5G un 5G tīklus, kas notiks sadarbībā ar tehnoloģiju milzi Huawei. Tas esot tikai solis attīstības virzienā, jo līdz 2018. gadam Bite infrastruktūras attīstībā kopumā grasās investēt 20 miljonus eiro. Līdz 2016. gada beigām Bite visā Latvijā spēja uzbūvēt 710 bāzes stacijas, kā arī pirmo 4,5 bāzes staciju starp visiem Latvijas mobilo sakaru operatoriem, kas attīstīja datu ātrumu līdz 1 Gbit/s.

Bite galvenais mērķis ir padarīt klientu centrus patīkamus un modernus, lai klientiem būtu prieks tajos iegriezties. Šobrīd ir modernizēti 13 klientu apkalpošanas centri, bet atlikušie 26 tiks atjaunināti tuvākajā laikā.

Bite 4G internets ir pieejams 90% Latvijas iedzīvotāju. Tas bez maksas ir pieejams gan Valsts asinsdonoru centra mobilo busiņu pacientiem, gan Latvijas lielākā reģionālā pasažieru pārvadātāja CATA autobusu pasažieriem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda