5. aprīlis, 2017

Eksperti meklē hakerus, kas no Bangladešas centrālās bankas nozaga 81 miljonu dolāru

Konferencē Security Analyst Summit pastāstīja par kibergrupējuma Lazarus darbības izmeklēšanas rezultātiem. Tā ir pazīstama hakeru banda, kas, domājams, ir atbildīga par 81 miljona USD zādzību no Bangladešas bankas 2016. gadā — šis incidents ir kļuvis par līdz šim vienu no lielākajām un sekmīgākajām kiberlaupīšanām. Vairāk nekā gadu ilgā izmeklēšana ļāva ekspertiem ne vien sīki izpētīt grupējuma paņēmienus un rīkus, bet arī novērst vismaz divas jaunas lielu summu izlaupīšanas no finanšu iestādēm.
Pēc uzbrukuma Bangladešas bankai ļaundari uz dažiem mēnešiem pierima un gatavojās jaunam uzbrukumam. Viņiem bija izdevies apmesties kādas Dienvidaustrumāzijas bankas korporatīvajā tīklā, taču viņus atklāja drošības risinājums. Tam sekojošā izmeklēšana lika Lazarus uz laiku pārtraukt operāciju, bet pēc tam uzbrukums tika pavērsts pret Eiropu. Tomēr viņu mēģinājumi atkal tika apturēti, izmantojot izstrādājumus, kā arī ātri reaģējot un izmeklējot incidentus.
Uzbrukumi, kurus izmeklēja , ilga vairākas nedēļas, taču slepenā režīmā varēja strādāt mēnešiem ilgi. Tieši tā bija noticis incidentā Dienvidaustrumāzijā. Uzbrucēji bija iekļuvuši bankas tīklā vismaz septiņus mēnešus pirms tam, kad bankas drošības dienests lūdza speciālistu palīdzību.
Parasti uzbrucēji bija piesardzīgi un likvidēja ielaušanās pēdas, tomēr vienā no uzlauztajiem serveriem, ko Lazarus izmantoja par vadības centru, eksperti atklāja svarīgu artefaktu. Pirmās pievienošanās serverim tika veiktas, izmantojot virtuālo privāto tīklu un starpniekserveri, un izsekot to atrašanās vietu bija teju neiespējami, taču eksperti konstatēja arī vienu pieprasījumu no reti sastopamas IP adreses Ziemeļkorejā. Pēc viņu domām, to var izskaidrot ar vienu no šiem iemesliem:
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda