5. oktobris, 2015

Bites 4G internets pieejams 1.4 miljoniem iedzīvotāju

Bites tīkls, kas pēc starptautiskā telekomunikāciju tehnoloģiju un konsultāciju uzņēmuma Omnitele maijā veiktā pētījuma novērtēts kā ātrākais Rīgā, no 1.oktobra aptver jau 1,4 miljonus Latvijas iedzīvotāju teritoriju, sniedzot iespēju jaunāko ātrās paaudzes internetu lietot ne tikai Rīgā, Pierīgā, bet visos Latvijas reģionos.

Bites tīkla pārklājums tagad pieejams 66 vietās visā Latvijā – Rīgā un tās apkārtnē: Ādažos, Babītē, Baltezerā, Baložos, Bukultos, Carnikavā, Ikšķilē, Inčukalnā, Jaunolainē, Jaunmārupē, Kadagā, Ķekavā, Ķegumā, Langstiņos, Mārupē, Medemciemā, Muceniekos, Olainē, Piņķos, Pļaviņās, Rāmavā, Sauriešos, Salaspilī, Skultē, Tīrainē, Upesciemā, Ulbrokā, Valdlaučos, Zvejniekciemā. Tas pieejams arī visiem tiem, kas dzīvo Aizkrauklē, Aizputē, Baldonē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Dzilnās, Gulbenē, Iecavā, Jāņupē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kandavā, Koknesē, Kuldīgā, Lielvārdē, Liepājā, Limbažos, Ogrē, Preiļos, Salacgrīvā, Saldū, Saulkrastos, Siguldā, Skrīveros, Skrundā, Smiltenē, Rēzeknē, Tukumā, Talsos, Vangažos, Valmierā  un Ventspilī. 

Kopš Bites ieviešanas mēs esam pirmajā vietā Rīgā, nodrošinot saviem klientiem ātrāko jaunās paaudzes internetu, tādēļ līdz ar mūsu tīkla attīstību reģionos to iedzīvotājiem mēs sniegsim tādas pašas iespējas kā galvaspilsētas iedzīvotājiem – ātru un kvalitatīvu jaunākās paaudzes internetu. Klienti ir novērtējuši ātrā interneta priekšrocības, kas sniedz iespēju ne tikai strādāt un mācīties, bet arī sazināties ar saviem draugiem un tuviniekiem ārzemēs, sekot līdzi iemīļoto sporta komandu startiem, kā arī komunicēt sociālajos tīklos, daloties ar fotogrāfijām vai video no savām ikdienas gaitām,” saka Freds Renčaks.Mana sieva dažkārt būtu laimīga, ja Latvijā nebūtu pieejams tik labs mobilais internets, jo dažreiz vēlu vakarā sekoju līdzi Kanādas hokeja izlases spēlēm planšetē, kas mēdz ievilkties līdz rīta gaismai,” piebilst F.Renčaks.

bite

Customer Experience Benchmark in Latvia”; Rīga: Omnitele, 2015 pētījuma dati, kur attēloti Latvijas mobilo operatoru rādītāji

Salīdzinot Bites klientu interneta patēriņu 3G tīklā aprīlī īsi pirms tīkla pieejamības un augustā, kad tie paši klienti sākuši izmantot 4G, ir vērojama strauja augšupejoša tendence, šo klientu interneta patēriņš palielinājies vidēji par 60%. Interneta patēriņu veicinājusi 4G kvalitāte – ātrums gan datu lejupielādē, gan augšupielādē, gan arī viedierīču, kas atbalsta 4G, pieejamība. Ja maijā Bites internetu lietoja tikai kāda piektā daļa mūsu klientu, kuriem bija viedierīces, kas atbalsta 4G, tad septembrī šo klientu skaits pārsniedz jau 50%. Bites jaunākās tehnoloģijas datu pārraide tīklā nodrošina teorētisko lejupielādes ātrumu līdz 150 Mb/s.

Kopumā Bite tīkla attīstībā Latvijā ir investējusi 96,5 miljonus EUR. Bites tīkls veidots operatīvi, savlaicīgi domājot par ilgtermiņa attīstību nākotnē un iespējamiem mobilā tīkla uzlabojumiem, piemēram, lai izveidotu tīklu, uzņēmumam nebija jāveic milzīgas investīcijas, jo bija tikai jāpilnveido esošais 3G tīkls. Šāda ilgtermiņa plānošana ļauj ietaupīt finanšu resursus, ko iespējams novirzīt jaunu pakalpojumu piedāvāšanā klientiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for termometrs
termometrs - 5. oktobris, 2015 Atbildēt

Oho cik LMT stabils.

Avatar for Trollis
Trollis - 5. oktobris, 2015 Atbildēt

“Mana sieva dažkārt būtu laimīga, ja Latvijā nebūtu pieejams tik labs mobilais internets”
Latvijā (tai, kura atrodas ārpus Rīgas) tas ir pieejams un ir labs ne jau pateicoties Bite. Un tas “oranžais operators” paplašinājis 4G+ (kura ir patiešām JAUNĀKĀ tehnoloģija ar teorētiskajiem 300Mb/s) tīklu, līdz ar to ārpus Rīgas Bite paliks vēl lielākos iedzinējos.

Avatar for bet bet 4g iesparda
bet bet 4g iesparda - 6. oktobris, 2015 Atbildēt

Failu apmaina bus ierobezota atruma 1-2Mbps jo tikls rupigi tiek seipots, filmas tiesraides raustisies un bus lenais ,,kadrs,, ta ka ja esat gatavi maksat par ,,ierobezojumiem,, nemat ciet!

Godigas lietosanas noteikumi butu sadi:

1. failu apmaina aizliegta
2. online tv filmas aizliegtas
3. videonoverosana aizliegta

vieniga opcija paliek fiksetis kabelis

Avatar for bedre
bedre - 6. oktobris, 2015 Atbildēt

Skype jau arī nedrīkst lietot – kā nekā p2p

Avatar for rusis
rusis - 6. oktobris, 2015 Atbildēt

Svitenē joprojām nav “zonas”! 😀 D D D

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda