Sākums Internets Bites 4G internets pieejams 1.4 miljoniem iedzīvotāju

Bites 4G internets pieejams 1.4 miljoniem iedzīvotāju

3 minūtes lasīšanai
bite cita kompanija logoLV

Bites tīkls, kas pēc starptautiskā telekomunikāciju tehnoloģiju un konsultāciju uzņēmuma Omnitele maijā veiktā pētījuma novērtēts kā ātrākais Rīgā, no 1.oktobra aptver jau 1,4 miljonus Latvijas iedzīvotāju teritoriju, sniedzot iespēju jaunāko ātrās paaudzes internetu lietot ne tikai Rīgā, Pierīgā, bet visos Latvijas reģionos.

Bites 4G tīkla pārklājums tagad pieejams 66 vietās visā Latvijā – Rīgā un tās apkārtnē: Ādažos, Babītē, Baltezerā, Baložos, Bukultos, Carnikavā, Ikšķilē, Inčukalnā, Jaunolainē, Jaunmārupē, Kadagā, Ķekavā, Ķegumā, Langstiņos, Mārupē, Medemciemā, Muceniekos, Olainē, Piņķos, Pļaviņās, Rāmavā, Sauriešos, Salaspilī, Skultē, Tīrainē, Upesciemā, Ulbrokā, Valdlaučos, Zvejniekciemā. Tas pieejams arī visiem tiem, kas dzīvo Aizkrauklē, Aizputē, Baldonē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Dzilnās, Gulbenē, Iecavā, Jāņupē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kandavā, Koknesē, Kuldīgā, Lielvārdē, Liepājā, Limbažos, Ogrē, Preiļos, Salacgrīvā, Saldū, Saulkrastos, Siguldā, Skrīveros, Skrundā, Smiltenē, Rēzeknē, Tukumā, Talsos, Vangažos, Valmierā  un Ventspilī. 

Kopš Bites 4G ieviešanas mēs esam pirmajā vietā Rīgā, nodrošinot saviem klientiem ātrāko jaunās paaudzes internetu, tādēļ līdz ar mūsu tīkla attīstību reģionos to iedzīvotājiem mēs sniegsim tādas pašas iespējas kā galvaspilsētas iedzīvotājiem – ātru un kvalitatīvu jaunākās paaudzes internetu. Klienti ir novērtējuši ātrā interneta priekšrocības, kas sniedz iespēju ne tikai strādāt un mācīties, bet arī sazināties ar saviem draugiem un tuviniekiem ārzemēs, sekot līdzi iemīļoto sporta komandu startiem, kā arī komunicēt sociālajos tīklos, daloties ar fotogrāfijām vai video no savām ikdienas gaitām,” saka Bite Latvija Freds Renčaks.Mana sieva dažkārt būtu laimīga, ja Latvijā nebūtu pieejams tik labs , jo dažreiz vēlu vakarā sekoju līdzi Kanādas hokeja izlases spēlēm planšetē, kas mēdz ievilkties līdz rīta gaismai,” piebilst F.Renčaks.

bite

Customer Experience Benchmark in Latvia”; Rīga: Omnitele, 2015 pētījuma dati, kur attēloti Latvijas mobilo operatoru rādītāji

Salīdzinot Bites klientu interneta patēriņu 3G tīklā aprīlī īsi pirms 4G tīkla pieejamības un augustā, kad tie paši klienti sākuši izmantot 4G, ir vērojama strauja augšupejoša tendence, šo klientu interneta patēriņš palielinājies vidēji par 60%. Interneta patēriņu veicinājusi 4G kvalitāte – ātrums gan datu lejupielādē, gan augšupielādē, gan arī viedierīču, kas atbalsta 4G, pieejamība. Ja maijā Bites 4G internetu lietoja tikai kāda piektā daļa mūsu klientu, kuriem bija , kas atbalsta 4G, tad septembrī šo klientu skaits pārsniedz jau 50%. Bites jaunākās tehnoloģijas datu pārraide 4G tīklā nodrošina teorētisko lejupielādes ātrumu līdz 150 Mb/s.

Kopumā Bite tīkla attīstībā Latvijā ir investējusi 96,5 miljonus EUR. Bites tīkls veidots operatīvi, savlaicīgi domājot par ilgtermiņa attīstību nākotnē un iespējamiem mobilā tīkla uzlabojumiem, piemēram, lai izveidotu 4G tīklu, uzņēmumam nebija jāveic milzīgas , jo bija tikai jāpilnveido esošais 3G tīkls. Šāda ilgtermiņa plānošana ļauj ietaupīt finanšu resursus, ko iespējams novirzīt jaunu pakalpojumu piedāvāšanā klientiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets

5 komentārs

 1. Avatar for termometrs

  termometrs

  5. oktobris, 2015 at 12:09

  Oho cik LMT stabils.

 2. Avatar for Trollis

  Trollis

  5. oktobris, 2015 at 14:05

  “Mana sieva dažkārt būtu laimīga, ja Latvijā nebūtu pieejams tik labs mobilais internets”
  Latvijā (tai, kura atrodas ārpus Rīgas) tas ir pieejams un ir labs ne jau pateicoties Bite. Un tas “oranžais operators” paplašinājis 4G+ (kura ir patiešām JAUNĀKĀ tehnoloģija ar teorētiskajiem 300Mb/s) tīklu, līdz ar to ārpus Rīgas Bite paliks vēl lielākos iedzinējos.

 3. Avatar for bet bet 4g iesparda

  bet bet 4g iesparda

  6. oktobris, 2015 at 09:39

  Failu apmaina bus ierobezota atruma 1-2Mbps jo tikls rupigi tiek seipots, filmas tiesraides raustisies un bus lenais ,,kadrs,, ta ka ja esat gatavi maksat par ,,ierobezojumiem,, nemat ciet!

  Godigas lietosanas noteikumi butu sadi:

  1. failu apmaina aizliegta
  2. online tv filmas aizliegtas
  3. videonoverosana aizliegta

  vieniga opcija paliek fiksetis kabelis

 4. Avatar for bedre

  bedre

  6. oktobris, 2015 at 12:21

  Skype jau arī nedrīkst lietot – kā nekā p2p

 5. Avatar for rusis

  rusis

  6. oktobris, 2015 at 12:22

  Svitenē joprojām nav “zonas”! 😀 D D D

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…