23. decembris, 2016

Kanāda paziņo par ātrgaitas interneta bāzes izveidi

Kanādas valdība ir paziņojusi par ātrgaitas interneta pakalpojumu izveidi, kam piekļuve būs pieejama visiem iedzīvotājiem. Agrāk šāds statuss tika piešķirts tikai tālruņa līnijām.

22. decembrī Kanādas regulators CRTC paziņoja par ātrgaitas internetu “telekomunikāciju pamatpakalpojumu” statusā, kā arī skaidroja valdības mērķus attiecībā uz tīklu attīstību valstī. No paziņojuma saprotams, ka katram pilsonim būs iespēja piekļūt ātrgaitas internetam.

Mūsu ekonomikas, labklājības un sabiedrības liek mums uzstādīt ambiciozus mērķus, un viens no tiem ir interneta pieslēgums ikvienam kanādietim. Tas nebūs viegli sasniedzams un maksā lielu naudu, bet mums nav izvēles,” saka CRTC priekšsēdētājs un izpilddirektors Džīns-Pjērs Blais.

CRTC noteica jaunus mērķus arī lejuplādes un augšuplādes ātruma attīstībā. Parastam tīkla savienojumam jābūt neierobežotam, lejuplādes ātrumam jābūt 50 Mbit/s un augšuplādes ātrumam 10 Mbit/s – tas ir 10 reizes augstāks mērķis nekā 2011. gadā uzstādītais.


Avots: Tjournal

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda