Sākums Internets Kanāda paziņo par ātrgaitas interneta bāzes izveidi

Kanāda paziņo par ātrgaitas interneta bāzes izveidi

1 minūtes lasīšanai

Kanādas valdība ir paziņojusi par ātrgaitas interneta pakalpojumu izveidi, kam piekļuve būs pieejama visiem valsts iedzīvotājiem. Agrāk šāds statuss tika piešķirts tikai tālruņa līnijām.

22. decembrī Kanādas regulators CRTC paziņoja par ātrgaitas internetu “telekomunikāciju pamatpakalpojumu” statusā, kā arī skaidroja valdības mērķus attiecībā uz tīklu attīstību valstī. No paziņojuma saprotams, ka katram valsts pilsonim būs iespēja piekļūt ātrgaitas internetam.

Mūsu ekonomikas, labklājības un sabiedrības nākotne liek mums uzstādīt ambiciozus mērķus, un viens no tiem ir interneta pieslēgums ikvienam kanādietim. Tas nebūs viegli sasniedzams un maksā lielu naudu, bet mums nav izvēles,” saka CRTC priekšsēdētājs un izpilddirektors Džīns-Pjērs Blais.

CRTC noteica jaunus mērķus arī lejuplādes un augšuplādes ātruma attīstībā. Parastam tīkla savienojumam jābūt neierobežotam, lejuplādes ātrumam jābūt 50 Mbit/s un augšuplādes ātrumam 10 Mbit/s – tas ir 10 reizes augstāks mērķis nekā 2011. gadā uzstādītais.


Avots: Tjournal

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…