23. decembris, 2016

Kanāda paziņo par ātrgaitas interneta bāzes izveidi

Kanādas valdība ir paziņojusi par ātrgaitas interneta pakalpojumu izveidi, kam piekļuve būs pieejama visiem iedzīvotājiem. Agrāk šāds statuss tika piešķirts tikai tālruņa līnijām.

22. decembrī Kanādas regulators CRTC paziņoja par ātrgaitas internetu “telekomunikāciju pamatpakalpojumu” statusā, kā arī skaidroja valdības mērķus attiecībā uz tīklu attīstību valstī. No paziņojuma saprotams, ka katram pilsonim būs iespēja piekļūt ātrgaitas internetam.

Mūsu ekonomikas, labklājības un sabiedrības liek mums uzstādīt ambiciozus mērķus, un viens no tiem ir interneta pieslēgums ikvienam kanādietim. Tas nebūs viegli sasniedzams un maksā lielu naudu, bet mums nav izvēles,” saka CRTC priekšsēdētājs un izpilddirektors Džīns-Pjērs Blais.

CRTC noteica jaunus mērķus arī lejuplādes un augšuplādes ātruma attīstībā. Parastam tīkla savienojumam jābūt neierobežotam, lejuplādes ātrumam jābūt 50 Mbit/s un augšuplādes ātrumam 10 Mbit/s – tas ir 10 reizes augstāks mērķis nekā 2011. gadā uzstādītais.


Avots: Tjournal

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda