28. decembris, 2016

“Apple” par pirmajiem panākumiem mākslīgā intelekta radīšanā

Apple speciālisti ir radījuši algoritmu datorā radīto attēlu atpazīšanas uzlabošanā. Šis publicēts un vēl joprojām ir pieejams arXiv.og.

Kā atzīmē darba autori, ātrākai neironu tīklu apguvei bieži tiek izmantoti sintētiskie attēli. Tā rezultātā mākslīgais intelekts, kas ir apmācīts atpazīt datorā ģenerētus attēlus, bieži vien ļoti kļūdaini identificē objektus uz reāliem attēliem.

Lai atrisinātu šo problēmu, pētnieki izstrādājuši metodi, ar kuru var uzlabot sintētisko tēlu. Tādā veidā labākas un kvalitatīvākas datu kopas izveidojas, izmantojot gan datora radītos, gan reālos attēlus.

Algoritmu efektivitāte tika pārbaudīta, salīdzinot objekta noteikšanas precizitāti starp abiem neironu tīkliem, kas bijuši apmācīti uz parastiem un uzlabotiem attēliem. Tā rezultātā otrais neironu tīkls tika galā ar objektu noteikšanu reālajos kadros par 22 procentiem labāk nekā sintētiskajos kadros.

Šī gada oktobrī tika paziņots, ka pētniecības virzība ir atbildīga par mākslīgā intelekta attīstības jomu, kuru vada Ruslans Salakudinovs. Viņš apsolīja, ka mainīs politiku un stāstīs par saviem sasniegumiem mašīnu apmācīšanas jomā.


Foto: Pixabay

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda