28. decembris, 2016

“Apple” par pirmajiem panākumiem mākslīgā intelekta radīšanā

Apple speciālisti ir radījuši algoritmu datorā radīto attēlu atpazīšanas uzlabošanā. Šis publicēts un vēl joprojām ir pieejams arXiv.og.

Kā atzīmē darba autori, ātrākai neironu tīklu apguvei bieži tiek izmantoti sintētiskie attēli. Tā rezultātā mākslīgais intelekts, kas ir apmācīts atpazīt datorā ģenerētus attēlus, bieži vien ļoti kļūdaini identificē objektus uz reāliem attēliem.

Lai atrisinātu šo problēmu, Apple izstrādājuši metodi, ar kuru var uzlabot sintētisko tēlu. Tādā veidā labākas un kvalitatīvākas datu kopas izveidojas, izmantojot gan datora radītos, gan reālos attēlus.

Algoritmu efektivitāte tika pārbaudīta, salīdzinot objekta noteikšanas precizitāti starp abiem neironu tīkliem, kas bijuši apmācīti uz parastiem un uzlabotiem attēliem. Tā rezultātā otrais neironu tika galā ar objektu noteikšanu reālajos kadros par 22 procentiem labāk nekā sintētiskajos kadros.

Šī gada oktobrī tika paziņots, ka Apple pētniecības virzība ir atbildīga par mākslīgā intelekta attīstības jomu, kuru vada Ruslans Salakudinovs. Viņš apsolīja, ka uzņēmums mainīs politiku un stāstīs par saviem sasniegumiem mašīnu apmācīšanas jomā.


Foto: Pixabay

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda