28. septembris, 2015

Katrs otrais sabiedriskās vietās meklē bezmaksas WiFi

Latvijā katrs otrais interneta lietotājs (56%) sabiedriskās vietās pārbauda bezmaksas pieejamību. Visvairāk bezmaksas WiFi interesē jauniešus vecumā no 15 līdz 24 gadiem (80%), noskaidrots Lattelecom veiktajā Snapshots pētījumā.

Nākamie aktīvākie bezvadu interneta lietotāji veikalos, kafejnīcās, parkos u.c. ir iedzīvotāji vecumā līdz 34 un 44 gadiem (61% un 50%). Kā izrādās, brīvpieejas internets ir aktuāls arī senioriem vecumā pēc 55 gadiem – sabiedriskās vietās to meklē vismaz trešdaļa (36%).

WiFi

pierāda, ka iedzīvotājiem ir svarīga ne tikai interneta pieejamība, bet arī tas, ka to iespējams lietot bez maksas. Šajā ziņā ar Lattelecom-free tīklu esam soli priekšā daudzām Eiropas valstīm, ko apstiprina ne tikai Rīgas kā Eiropas WiFi galvaspilsētas tituls, bet arī tas, ka šobrīd bezmaksas WiFi punkti pieejami vairāk nekā 4500 vietās visā Latvijā,” saka Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Viedtālruņi pētījumā atzīti par populārāko ierīci izmantošanā. Vecumā līdz 54 gadiem tos lieto gandrīz visi (90% līdz pat 100%), neatkarīgi no dzīvesvietas, tautības vai dzimuma. Tehnoloģijās neatpaliek arī seniori, 70% dodot priekšroku WiFi izmantošanai viedtālruņos.

Interesanti, ka vairāk krievu (49%) nekā latviešu tautības cilvēki (31%) izvēlas lietot planšetdatoros. Arī liela daļa gados vecāku cilvēku – 55% vecumā no 55 līdz 74 gadiem – pieslēdzas internetam no planšetdatora, kamēr jaunāki respondenti to dara salīdzinoši mazāk (38%).

Lattelecom kopš 2013. gada visā Latvijā ierīkojis vairāk nekā 4500 Lattelecom-free punktu, tostarp teju 1500 no tiem Rīgā, kas ļāvis tai kļūt par Eiropas WiFi galvaspilsētu. Līdz šim Lattelecom-free pieejams 21 slimnīcā, 165 mācību iestādēs, kā arī Latvijas lielāko pilsētu laukumos, parkos un citās brīvdabas vietās.

Kā pieslēgties bezmaksas visā Latvijā?

punktu saraksts pieejams www.WiFi.lv un www.1188.lv. Punktos nodrošinātais interneta ātrums ļauj lejupielādēt attēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi internetu publisko piekļuvi, lietotājam viedierīcē jāizvēlas Lattelecom-free tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa tajā atvērsies WiFi mājaslapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties īsu 15 sekunžu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi pēc 30 minūtēm, jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens aicināts vērsties Lattelecom Klientu apkalpošanas dienestā, sazinoties pa tālruni 177.

Par pētījumu: Snapshot veikts 2015. gada augustā, aptaujājot 750 respondentus no visas Latvijas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda