Sākums Internets Katrs otrais sabiedriskās vietās meklē bezmaksas WiFi

Katrs otrais sabiedriskās vietās meklē bezmaksas WiFi

2 minūtes lasīšanai

Latvijā katrs otrais interneta lietotājs (56%) sabiedriskās vietās pārbauda pieejamību. Visvairāk bezmaksas WiFi interesē jauniešus vecumā no 15 līdz 24 gadiem (80%), noskaidrots veiktajā Snapshots pētījumā.

Nākamie aktīvākie interneta lietotāji veikalos, kafejnīcās, parkos u.c. ir iedzīvotāji vecumā līdz 34 un 44 gadiem (61% un 50%). Kā izrādās, brīvpieejas ir aktuāls arī senioriem vecumā pēc 55 gadiem – sabiedriskās vietās to meklē vismaz trešdaļa (36%).

WiFi

Pētījums pierāda, ka iedzīvotājiem ir svarīga ne tikai interneta pieejamība, bet arī tas, ka to iespējams lietot bez maksas. Šajā ziņā ar Lattelecom-free WiFi tīklu esam soli priekšā daudzām Eiropas valstīm, ko apstiprina ne tikai Rīgas kā Eiropas WiFi galvaspilsētas tituls, bet arī tas, ka šobrīd bezmaksas WiFi punkti pieejami vairāk nekā 4500 vietās visā Latvijā,” saka Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Viedtālruņi pētījumā atzīti par populārāko ierīci WiFi izmantošanā. Vecumā līdz 54 gadiem tos lieto gandrīz visi (90% līdz pat 100%), neatkarīgi no dzīvesvietas, tautības vai dzimuma. Tehnoloģijās neatpaliek arī seniori, 70% dodot priekšroku WiFi izmantošanai viedtālruņos.

, ka vairāk krievu (49%) nekā latviešu tautības (31%) WiFi izvēlas lietot planšetdatoros. Arī liela daļa gados vecāku cilvēku – 55% vecumā no 55 līdz 74 gadiem – pieslēdzas internetam no planšetdatora, kamēr jaunāki respondenti to dara salīdzinoši mazāk (38%).

Lattelecom kopš 2013. gada visā Latvijā ierīkojis vairāk nekā 4500 Lattelecom-free WiFi punktu, tostarp teju 1500 no tiem Rīgā, kas ļāvis tai kļūt par Eiropas WiFi galvaspilsētu. Līdz šim Lattelecom-free WiFi pieejams 21 slimnīcā, 165 mācību iestādēs, kā arī Latvijas lielāko pilsētu laukumos, parkos un citās brīvdabas vietās.

Kā pieslēgties bezmaksas WiFi visā Latvijā?

WiFi punktu pieejams www.WiFi.lv un www.1188.lv. Punktos nodrošinātais interneta ātrums ļauj lejupielādēt attēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi internetu publisko piekļuvi, lietotājam viedierīcē jāizvēlas Lattelecom-free tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa tajā atvērsies WiFi mājaslapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties īsu 15 sekunžu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi pēc 30 minūtēm, jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens aicināts vērsties Lattelecom Klientu apkalpošanas dienestā, sazinoties pa tālruni 177.

Par pētījumu: Snapshot pētījums veikts 2015. gada augustā, aptaujājot 750 respondentus no visas Latvijas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…