18. jūlijs, 2017

Ķīnā ”VPN” tomēr netiks aizliegts

2017. gada sākumā Ķīnas valdība plānoja aizliegt ”VPN”. Tas ir interneta rīks, kas ļauj anonīmi sērfot tīmeklī un apmeklēt valstī aizliegtās lapas. Kā zināms, Ķīnā interneta ir visai augstā līmenī un šai valstī cilvēkiem nav piekļuves virknei dažādu mājaslapu, piemēram, visiem ”Google” servisiem, ”YouTube”, ”Facebook”, ”Instagram”, utt.

Ar ”VPN” palīdzību var apiet Ķīnas valdības izveidotās organizācijas ”The Great Firewall” bloķētās mājaslapas un iegūt pieeju visiem pasaulē populārākajiem sociālajiem tīkliem un citām vietnēm.

Ķīnas Industrijas un Informācijas tehnoloģiju ministrija paziņojusi, ka ”autorizēti” ”VPN” savienojumi tomēr netiks aizliegti. Tos varēs izmantot biznesa vajadzībām, kamēr ”neautorizēti” savienojumi gan nebūšot atļauti.

Advancēti prāti, visticamāk, jebkurā gadījumā atradīs veidus, kā piekļūt aizliegtajām lapām, atrodoties Ķīnas teritorijā.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda