30. janvāris, 2017

LMT un “Nokia” gatavojas vieni no pirmajiem Eiropā ieviest 5G

Pieaugot mobilā interneta un viedpalīgu popularitātei, kā arī attīstoties industriālajiem mobilajiem risinājumiem, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kopā ar telekomunikāciju tīkla infrastruktūras ražotāju gatavojas jaunās paaudzes 5G tīkla ieviešanai Latvijā. LMT jau šogad uzstādīs ar 5G tehnoloģiju savietojamas jaunās bāzes stacijas, un no šodienas visā Latvijā LMT tīklā tiek ieviests jaunās paaudzes mobilais lietu interneta tīkls.

5G tiek uzskatīts par dzinējspēku jaunajai industriālajai revolūcijai, kas ļaus automatizēt sarežģītus uzdevumus. jau šogad plāno kā pirmie pasaulē testa režīmā piedāvāt 5G Dienvidkorejā, savukārt LMT varētu būt viens no pirmajiem ar 5G ieviešanu Eiropā.

Gatavojoties 5G, šodien LMT tika uzsākta arī pirmā Latvijā jaunās paaudzes mobilā lietu interneta tīkla darbība. Tas ir izdalīts atsevišķs kanāls LMT mobilajā tīklā tikai lietu interneta datu pārraidei. Dažādi sensori LMT tīklā darbojās jau deviņdesmitajos gados. Jaunais lietu interneta kanāls ir starptautiski standartizēts risinājums, kas ļauj savstarpēji sazināties dažādām lietām un veidot lietotnes efektīvākai sensoru datu izmantošanai. LMT sadarbojas ar Rīgas Tehnisko Universitāti, nodrošinot iespēju piekļūt jaunākajām mobilajām tehnoloģijām. Tas dos iespēju izmēģināt un izpētīt inovatīvu risinājumu iespējas nākotnē.

Juris Binde, LMT : “Panāktā vienošanās ar ir liels solis LMT un Latvijas ceļā uz 5G tehnoloģiju. Tas noticis, pateicoties LMT tīkla infrastruktūras kvalitātei un inovatīvajai pieejai pakalpojumu attīstībā. Latvijas pētnieki, studenti un uzņēmēji varēs izmantot mūsu lietu interneta kanālu izpētei un biznesa risinājumu veidošanai. Apvienojot gudras tehnoloģijas, gudrus prātus un labas idejas, nostiprināsim Latvijas viedvalsts potenciālu, lai šī būtu labākā vieta, kur dzīvot un strādāt.”

Juris_Binde_LMT_prezidents

5G nav tikai vēl ātrāks mobilais internets. Tas desmitkārtīgi uzlabos reakcijas laiku datu pārraidei. Tādējādi, piemēram, bezpilotu ātri varēs reaģēt uz apkārt notiekošo, un ārsts no Latvijas varēs attālināti operēt pacientu jebkurā vietā pasaulē. 5G ļaus ievērojami palielināt internetam vienlaicīgi pieslēgtu ierīču skaitu un uzlabos to darbību mobilajā tīklā. Līdz ar to tikai ar miniatūrām baterijām dažādi sensori autonomā režīmā varētu darboties pat desmit gadus.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda