30. janvāris, 2017

Tiešsaistes finansiālo kibernoziegumu upuriem ir grūti atgūt visu zaudēto naudu

Katru gadu tūkstošiem interneta lietotāju cieš no kibernoziegumiem, kas iztukšo viņu kabatas. Kaspersky Lab pētījums atklāj, ka vairāk nekā puse (52 %) interneta lietotāju, kuru nauda ir nonākusi kibernoziedznieku rokās, ir atguvusi tikai daļu vai vispār nav atguvusi nozagtos līdzekļus.

Pieaugot patērētāju finanšu tiešsaistes apdraudējumu daudzveidībai un sarežģītībai, krāpšanas, identitātes zādzību un uzlaušanas internetā radītie zaudējumi tagad sasniedz daudzus miljardus gadā. Tā kā par daudziem gadījumiem netiek ziņots, patiesās izmaksas varētu būt ievērojami lielākas.

Pētījums parāda, cik dārgi šie uzbrukumi izmaksā interneta lietotājiem un cik ienesīgi tie ir kļuvuši kibernoziedzniekiem. Vidēji interneta lietotāji uzbrukumā zaudē 476 USD, un desmitdaļa aptaujāto sacīja, ka viņu zaudējumi pārsniedz 5 000 USD.

Vairums interneta lietotāju sacīja, ka viņi veic finanšu darījumus internetā (81 %), un nedaudz mazāk par pusi (44 %) glabā finanšu datus savās pievienotajās ierīcēs. Jo vairāk lietotāju izmanto internetu savu finanšu pārvaldībai, jo vairāk kibernoziedznieku meklē iespējas iedzīvoties, tāpēc lietotājiem ir svarīgi ieviest stipru interneta drošību sevis un savas naudas aizsardzībai. Tomēr tikai 60 % interneta lietotāju aizsargā visas savas ierīces.

Iespējams, attieksmi pret drošību internetā ietekmē lietotāju maldīgie uzskati, ka zaudētā nauda viņiem tiks automātiski atdota atpakaļ. Gandrīz puse (45 %) norāda, ka viņi domā — bankas bez jebkādām problēmām atlīdzinās viņiem par finansiālajiem kibernoziegumiem, taču aptauja liecina, ka vairāk nekā puse (52 %) cietušo nav saņēmusi atpakaļ visu nozagto naudu.

«Kibernoziedznieki nepārtraukti meklē jaunus veidus, kā izmantot un apkrāpt patērētājus, tāpēc ir svarīgi, lai interneta lietotāji vienmēr būtu modri,» saka Kaspersky Lab Pretļaunprogrammatūru pētniecības grupas vadītājs Vjačeslavs Zakorževskis. «Kibernoziedznieki var veikt finansiālus noziegumus, izmantojot ļaunprogrammatūras, pikšķerēšanu un daudz ko citu. Nedomājiet, ka jūs vienmēr saņemsiet atpakaļ visu naudu, ja būsiet kļuvis par upuri un jums būs nozagti līdzekļi. Vislabākais veids, kā pasargāt savas finanses tiešsaistē, ir nodrošināt, lai jūs nekļūtu par upuri, un tam mēs iesakām specializētu programmatūru, kas aizsargā jūsu identitāti un kibernoziedzniekiem neaizsniedzami glabā konfidenciālus datus.»

Kaspersky Lab mājas lietotājiem domāto izstrādājumu, piemēram, Kaspersky Total Security, viens no galvenajiem elementiem ir Kaspersky Safe Money — tas ir finanšu drošības tehnoloģiju komplekts lietotāju tiešsaistes finansiālo operāciju aizsardzībai saskaņā ar trim galvenajiem principiem: uzticama vietne, uzticams savienojums un uzticama vide. Šī risinājuma spēju efektīvi aizsargāt lietotājus no finanšu apdraudējumiem ir atzinīgi novērtējuši daudzi neatkarīgie pētnieki.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda