17. februāris, 2017

Pieprasījums pēc ātra interneta liek sarosīties mobilo sakaru operatoriem

Pērn divkāršojies mobilo sakaru lietotāju izmantotais interneta datu apjoms, liecina mobilo sakaru operatora 2016. un 2015. gada rezultātu un patērētāju tendenču analīze.

Latvijas iedzīvotāji mobilo internetu izmanto aizvien aktīvāk, līdz ar to pieaug prasības pēc sakaru kvalitātes, īpaši – pēc datu pārraides ātruma.

Turklāt pieaug arī pārraidīto datu apjoms. Digital Fuel Monitor” (Somijā bāzēta kompānija, kas specializējas mobilo sakaru pētījumos) liecina, ka Eiropā Latvijas iedzīvotāji ir aktīvākie mobilā interneta izmantotāji uzreiz aiz somiem.

Daļēji tas ir saistīts ar to, ka līdztekus tālruņiem mobilo internetu izmanto dažādās ierīcēs, tostarp maršrutētājā, planšetdatorā un citur. Šā segmenta izaugsme ir straujāka nekā jebkad. Gada laikā klientu skaits, kas lieto SIM karti citā ierīcē, ne telefonā, Bitē pieaudzis par 58%,” sacīja izpilddirektors Kaspars Buls.

Pēc Bula paustā, šādas klientu uzvedības izmaiņas būtiski ietekmēs tirgu, tajā skaitā arī Bites attīstības virzienus un investīcijas, jo klientu prasības pēc jaudīgāka interneta tikai turpinās pieaugt.

Ņemot vērā iepriekš minēto, jau pērn 10% no ieņēmumiem jeb astoņus miljonus eiro ieguldīja tīkla un tehnoloģiju attīstībā, un 2017. gadā plāno šo apjomu tikai palielināt.

Tā kā ir pieaudzis gan mūsu klientu, gan viņu izmanto ierīču skaits, mums kā pakalpojumu sniedzējam ir svarīgi būt soli priekšā attīstībā, nepārtraukti investējot gan tehnoloģijās, gan tīkla uzturēšanā un paplašināšanā. Mēs esam pirmie, kas Latvijā aktivizēja 4, internetu un mobilajā tīklā sasniedza 1Gb/s lielu datu pārraides ātrumu. Mēs jau esam papildinājuši tīklu ar 80 4G+ stacijām, kā arī veicam darbus, lai paplašinātu gan tīkla pārklājumu, gan ātrumu, gan kapacitāti. Klientu labā pieredze ir mūsu galvenais uzdevums, tādēļ esam ieviesuši arī īpaši modernu monitoringa rīku, kas uzlabo mūsu mērījumus, lai tīkla noritētu raiti un efektīvi, ” uzsvēra Buls.

Uzņēmuma pārstāvis norādīja, ka pašlaik uzņēmumā strādā nu jau 600 cilvēku komanda, kas ikdienā nodrošina kvalitatīvu klientu apkalpošanu, produktu izstrādi, uzturēšanu un citas funkcijas.

Pavisam drīz jau spers nākamos soļus tīkla modernizācijā, kas būtiski paaugstinās klientiem sniegtā pakalpojuma kvalitāti, un par to ziņos jau tuvākajā laikā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda