27. janvāris, 2016

Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: pērn mobilo sakaru iepirkumos izšķērdēts 600 000 eiro valsts līdzekļu

Lai arī pērn redzējām vairāk pozitīvu piemēru, kur mobilo sakaru iepirkumus institūcijas veica rūpīgi un ievērojot nodokļu maksātāju intereses, aprēķini liecina, ka nesaimnieciski rīkotie iepirkumi ir noveduši pie valsts un pašvaldību budžeta līdzekļu izšķērdēšanas aptuveni 600 000 eiro apmērā!

Valdis Vancovics_1

Pērn Latvijā tika izsludināti vien 33 valsts un pašvaldību iestāžu iepirkumu konkursi par mobilo sakaru pakalpojumiem, kas procentuālā izteiksmē ir ārkārtīgi maz – vien daži procenti no valsts un pašvaldību iestāžu kopējā skaita. Salīdzinājumam Lietuvā pērn tika rīkoti 550 iepirkumi. Lai arī likumdošanu iepirkumu joma Latvijā kopumā vērtēju kā sakārtotu, diemžēl jāsaka, ka situācija mobilo sakaru iepirkumos joprojām ir neapmierinoša. To apliecina nevien niecīgais konkursu skaits, bet arī apstāklis, ka tie netiek rīkoti ar mērķi izvēlēties labāko piedāvājumu, bet gan konkrētu pretendentu par jebkuru cenu. Tas savukārt kropļo iepirkumu rīkošanas jēgu un noved pie nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanas.

Iepirkumos jau ilgstoši tiek iekļautas absurdas prasības, par kurām varētu sarakstīt joku un anekdošu krājumu. Arī pērn daļā iepirkumu bija iekļautas tādas lietas kā, piemēram, īsziņas piegādes laiks (operatoriem tas atšķiras pāris sekunžu robežās), eksotisku viesabonēšanas valstu skaits un tamlīdzīgas, kas nav saistītas ar valsts un pašvaldības darbu nedz arī ietekmē to kvalitāti. Tā rezultātā valsts iestādes noslēdz ilggadējus līgumus par cenām, kas pārsniedz ikvienam iedzīvotājam šobrīd brīvi pieejamās pakalpojumu cenas. Tāpat joprojām tiek rīkoti tādi iepirkumi, kuros, pat piedāvājot mobilo sakaru pakalpojumus bez maksas – uz operatora rēķina – uzvarēt nav iespējams! Šeit pat nav nozīmes vai Tele2 uzvar konkursā vai nē – svarīgākais ir tas, ka ieguvumiem no nozares konkurences jātiek pārnestiem uz nodokļu maksātāju naudas ietaupīšanu.

Lai arī elektronisko sakaru nozare valsts iepirkumu problemātikas ziņā nav salīdzināma, piemēram, ar būvniecības nozari, ikviena nodokļu maksātāja interesēs ir gūt pārliecību, ka valsts iestādes rīkojas ar līdzekļiem saimnieciski un rūpīgi. Lai tas tā notiktu, Tele2 turpinās rūpīgi sekot valsts iestāžu iepirkumiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Alex
Alex - 27. janvāris, 2016

Ja par tēmu, tad Tele 2 par muļķīgajās reklāmās izšķērdēto naudu varētu nolīgt kādu dārgāko juristu kantori un to penteri, kas rakstā, nenāktos sekretārītei sacerēt.

Avatar for MTV
MTV - 27. janvāris, 2016

Tā rezultātā valsts iestādes noslēdz ilggadējus līgumus par cenām, kas pārsniedz ikvienam iedzīvotājam šobrīd brīvi pieejamās pakalpojumu cenas. – Tele2 arī paši uzreiz atbild kādēļ konkursi nav jārīko, zemo cenu
laikmetā, jo konkursa gadījumā var nākties turpmāk maksāt krietni vairāk.
Tele2 dusmīgi ka nevar tik ātri celt cenas.

Avatar for hmmm
hmmm - 27. janvāris, 2016

bija mums darbā LMT pieslēgums, nekādas vainas, pārgāja uz TELE 2 un tīkla pārklajums ievērojami mazāks un sakaru kvalitāte arī stipri zemāka.

Avatar for Tā viņš ir
Tā viņš ir - 28. janvāris, 2016

Tā rezultātā valsts iestādes noslēdz ilggadējus līgumus par cenām, kas pārsniedz ikvienam iedzīvotājam šobrīd brīvi pieejamās pakalpojumu cenas.

Avatar for whoever
whoever - 28. janvāris, 2016

Jā tieši šādu pašu pētījumu veikt kaut kāds anonīms kantoris. Vai rakstā vienkārši nekur netiktu pieminēts Tele2, tad komentāros noteikti tiktu vainoti valsts ierēdņi, raudāts par nodokļiem, to cik stulba mums valdība un kā nodokļu nauda tiek izmesta vējā. Nothing personal, pats Tele2 šobrīd nelietoju, nesen aizgāju no viņiem uz citu operatoru. Neteiktu, ka jūtu atšķirību. Cena tā pati. Kur lietoju, tur strādā viss.

    Avatar for Students
    Students - 28. janvāris, 2016

    Tas nav pētījums, bet švaka vadītāja pārdomas par saviem neizdarītajiem dabiem.

Komentāri ir slēgti