Sākums Internets ”Wikipedia” līdzīpašnieks uzsācis cīņu pret viltus ziņām

”Wikipedia” līdzīpašnieks uzsācis cīņu pret viltus ziņām

1 minūtes lasīšanai

Pasaulē lielākās bezmaksas interneta enciklopēdijas līdzīpašnieks Džimijs Veilss izveidojis interneta platformu “Wikitribune”, kas cīnīsies ar viltus ziņām. Pēdējā laikā internetā arvien biežāk parādās dažādas aizdomīgas lapas, kas publicē safabricētu informāciju.

Sociālie tīkli ir galvenā barotava, kur viltus ziņu nesēji iegūst lapas skatījumus, no kuriem attiecīgi gūst ienākumus. Veilsa izveidotā “Wikitribune” vēlas sadarboties ar žurnālistiem un brīvprātīgajiem, kas analizētu internetā publicēto informāciju un pierādīu faktu patiesumu.

Plānots, ka “Wikitribune” būs parasta ziņu lapa, kurā tiks publicēta tikai un vienīgi 100% patiesa informācija. Katram mājaslapas rakstam būs detalizēti norādīti avoti, audio vai video formātu intervijas un citas lietas, kas apstiprinās ziņas patiesumu.

Lielie sociālie mediji “Facebook” un “Youtube” pēdējā laikā uzsākuši pastiprinātu cīņu ar viltus ziņu nesējiem. Piemēram “Youtube” Lielbritānijā veido pulciņus, kur jauni cilvēki tiek apmācīti filtrēt viltus ziņas un uz tām neuzķerties. Arī “Facebook” ar uzņēmuma dibinātāju Marku Cukerbergu priekšgalā intensīvi apkaro viltus ziņas. Cukerbergs pirms pusgada veica garu ierakstu Facebook saistībā ar šo tēmu.

Izmantotie resursi: https://www.engadget.com

 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…