25. aprīlis, 2017

”Wikipedia” līdzīpašnieks uzsācis cīņu pret viltus ziņām

Pasaulē lielākās interneta enciklopēdijas līdzīpašnieks Džimijs Veilss izveidojis interneta platformu “Wikitribune”, kas cīnīsies ar viltus ziņām. Pēdējā laikā internetā arvien biežāk parādās dažādas aizdomīgas lapas, kas publicē safabricētu informāciju.

ir galvenā barotava, kur viltus ziņu nesēji iegūst lapas skatījumus, no kuriem attiecīgi gūst ienākumus. Veilsa izveidotā “Wikitribune” vēlas sadarboties ar žurnālistiem un brīvprātīgajiem, kas analizētu internetā publicēto informāciju un pierādīu faktu patiesumu.

Plānots, ka “Wikitribune” būs parasta ziņu lapa, kurā tiks publicēta tikai un vienīgi 100% patiesa informācija. Katram mājaslapas rakstam būs detalizēti norādīti avoti, audio vai video formātu intervijas un citas lietas, kas apstiprinās patiesumu.

Lielie sociālie mediji “Facebook” un “Youtube” pēdējā laikā uzsākuši pastiprinātu cīņu ar viltus ziņu nesējiem. Piemēram “Youtube” Lielbritānijā veido pulciņus, kur jauni tiek apmācīti filtrēt viltus un uz tām neuzķerties. Arī “Facebook” ar uzņēmuma dibinātāju Marku Cukerbergu priekšgalā intensīvi apkaro viltus ziņas. Cukerbergs pirms pusgada veica garu ierakstu Facebook saistībā ar šo tēmu.

A lot of you have asked what we're doing about misinformation, so I wanted to give an update.The bottom line is: we…

تم نشره بواسطة ‏‎Mark Zuckerberg‎‏ في 18 نوفمبر، 2016

Izmantotie resursi: https://www.engadget.com

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda