Sākums IT sasniegumi, bizness Aicina jauniešus izvēlēties karjeru IKT nozarē

Aicina jauniešus izvēlēties karjeru IKT nozarē

3 minūtes lasīšanai

Ar mērķi iedvesmot un iedrošināt jauniešus, jo īpaši meitenes un sievietes, apsvērt studiju un karjeras iespējas strauji augošajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē, LIKTA prezentēja Microsoft YouthSpark granta ietvaros atbalstītā projekta “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam” pirmos rezultātus.
Projekta mērķis ir attīstīt jauniešos prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes digitālajām profesijām un sniegt atbalstu skolotājiem, kas veic inovatīvas jauniešu apmācības. Pasākuma laikā LIKTA  eksperti dalījās ar četru digitālo profesiju – digitālā satura veidotājs, mājas lapu izstrādātājs, datorspēļu izstrādātājs un digitālā marketinga speciālists – izstrādātajām profesiju infografikām, prasmju attīstības ceļa kartēm un mācību materiāliem.
“IKT jomā Eiropas Savienībā ir nodarbināti ap 7.7 miljoni strādājošo, bet tikai 30% sievietes. Eurostat dati liecina, ka Latvijā sieviešu īpatsvars IKT speciālistu vidū ir apmēram 25%. Lai gan šajā rādītājā esam virs ES vidējā rādītāja, tomēr ir lielas izaugsmes iespējas. Patīkamu tendenci uzrāda arī Latvijas informātikas olimpiāde, kur katru gadu piedalās arvien vairāk meiteņu. Manuprāt, uzņēmumiem ir svarīgi izmantot sieviešu psiholoģiskās īpatnības, spēju būt vairāk empātiskām, labāk sadzirdēt klientu un veidot saikni starp vīrišķīgo programmēšanas daļu un otru – klientu prasību izzināšanas daļu,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.
“Microsoft kā nozares līdera mērķis ir mazināt dzimumu nevienlīdzīgo sadalījumu IT jomā un risināt vienu no nopietnākajām nozares problēmām — darbaspēka trūkumu. Pirms gada Microsoft uzsāka globālu kampaņu, lai motivētu jaunietes iesaistīties IKT nozarē, dalīties ar savām idejām un patentēt savus izgudrojumus. Kampaņas mērķis bija sniegt jaunajai sieviešu paaudzei zināšanas, prasmes un resursus, lai spētu sasniegt izcilību tehnoloģiju laikmetā. Šogad Microsoft turpina iesākto iniciatīvu un arī Latvijā, sanākot kopā ar domubiedriem, uzrunā jauniešus, lai skaidrotu, ka IKT nozarei ir vajadzīgi daudzpusīgi, radoši un prasmīgi darbinieki, kuriem ne vienmēr vajag prast kodēt,” saka Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa.
“Nepārtraukti attīstīties, risināt sarežģītus uzdevumus un spēja radīt ir mana aizraušanās, tāpēc pievienošanās IKT nozarei pirms 10 gadiem bija pašsaprotama,” savā uzrunā klātesošajiem stāstīja Valērija Makijenko, VISMA Enterprise izstrādes vadītāja. “Manā uzņēmumā 43% tehniskos amatus ieņem sievietes, kas viennozīmīgi ir viens no būtiskākajiem faktoriem gan VISMA biznesa veiksmīgai attīstībai Latvijā, gan lieliskas darba vides radīšanai,” piebilst Valērija Makijenko.
“Esmu pārliecinājusies, ka jaunuzņēmumu kultūra ir kā reliģija, kurā visi tic, ka tas ir iespējams. Visi vienoti strādā uz mērķi un priecājas par mazajām ikdienas uzvarām. Jaunuzņēmumi aizrauj, sniedz bezgalīgas izaugsmes un attīstības iespējas, tāpēc aicinu jauniešus jau tagad mēģināt attīstīt savas idejas un nebaidīties mēģināt un mēģināt,” teica Anna Andersone, start-up uzņēmuma “Froont” un koprades telpas “The Mill” līdzdibinātāja, kā arī kustības “Riga TechGirls” iniciatore. “Mana misija ir aicināt jaunietes būt drosmīgām un nebaidīties dibināt savus uzņēmumus. Sievietes jaunuzņēmumos ir īpaši svarīgas, jo tikai daudzpusīga komanda spēj radīt produktus, kas labi derēs daudzpusīgai auditorijai!” piebilst Anna Andersone.
Dalībai projektā var pieteikties, aizpildot tiešsaistes formu mājaslapā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…