Sākums IT sasniegumi, bizness Aicina IT nozarei pievienoties arī citu specialitāšu studentus

Aicina IT nozarei pievienoties arī citu specialitāšu studentus

3 minūtes lasīšanai

Lai risinātu IT speciālistu trūkumu un piesaistītu jaunus darbiniekus, tehnoloģiju uzņēmums Accenture savās bezmaksas programmēšanas un projektu vadības mācībās pirmo reizi īpaši aicina pieteikties jauniešus bez IT zināšanām. Plānots, ka šovasar dažādos novirzienos zināšanas apgūs vairāk nekā 200 jauniešu ar un bez priekšzināšanām. 
Accenture šis blogscamp bezmaksas intensīvās mācības notiek divreiz gadā – vasarā un ziemā. Katru gadu tās pabeidz vairāk nekā 200 dalībnieku. Līdz šim galvenais uzsvars bijis uz jauniešiem ar pamatzināšanām programmēšanā, taču šovasar pirmo reizi vasaras skolai īpaši aicināti pieteikties jaunieši gan ar humanitāro, gan eksakto izglītību un bez priekšzināšanām. Inženierzinātņu, pedagoģijas, mārketinga, komunikācijas, jurisprudences un citu izglītību apguvušie var piedalīties programmēšanas vai projektu vadītāju asistentu mācībās un veidot karjeru IT nozarē.

“Pieņemot karjeras lēmumus, ir būtiski ņemt vērā profesiju pieprasījumu darba tirgū. Zinām, ka daudzi jaunieši apgūst tādas populāras studiju programmas kā ekonomiku, jurisprudenci un komunikācijas zinātnes, taču vēlāk saskaras ar grūtībām atrast darbu vai saprot, ka neredz sevi šai jomā. Ja jaunietis ieguvis izglītību kādā ar IT nesaistītā sfērā, bet nav pārliecināts par šo izvēli un grib kaut ko mainīt savā dzīvē, Accenture vasaras skola ir lieliska iespēja to darīt. IT nozarē katrs var atrast sev piemērotāko, un tajā jau tagad ir plašas karjeras iespējas un viens no augstākajiem atalgojumiem,” stāsta Accenture personāla nodaļas vadītāja Zanda Arnava.
Mācībās 1-4 nedēļu garumā dalībnieki apgūst teorētiskas un praktiskas zināšanas, ko pielieto, komandā risinot praktiskus uzdevumus. Pēc programmēšanas mācībām dalībnieki spēj rakstīt un realizēt lietojumprogrammas, veikt testus un realizēt citus uzdevumus, savukārt projektu vadības pamatus apguvušie – asistēt projektu vadītājam, sekmējot veiksmīgu projektu realizāciju. Pēc mācību beigām sekmīgākajiem dalībniekiem konkursa kārtībā tiek piedāvāta apmaksāta prakse līdz sešiem mēnešiem, pēc kuras tiek piedāvāta darba vieta ar algu sākot no 850 EUR mēnesī par pilna laika darbu.
Par mācībām stāsta Accenture projektu vadības asistente Dana Žviriņa: “Esmu pabeigusi moderno valodu un biznesa studijas Latvijas Universitātē. Vēl studiju laikā biju praksē Accenture personāla nodaļā, kur palīdzēju Accenture šis blogscamp organizēšanā. Man iepatikās starptautiskā darba vide, un ieinteresējos par projektu vadības mācībām, kam pēcāk pati pieteicos. Šobrīd strādāju par projektu vadītāja asistentu starptautiskā komandā – gan projekta vadītājs, gan tehniskais dizainers ir no Itālijas. Darbā ar tehnoloģijām nemitīgi varu iemācīties ko jaunu. Tas arī ir galvenais, kam jāpiemīt mācību dalībniekiem – vēlmei apgūt jaunas zināšanas, kā arī jābūt atvērtiem jaunai pieredzei un izaicinājumiem.
Lai pieteiktos mācībām, jauniešiem jābūt apveltītiem ar motivāciju un jāspēj sazināties angļu valodā, kas ir Accenture šis blogscamp mācību valoda.
Šobrīd vēl iespējams pieteikties šādām mācībām:

  • PMO (projektu vadības asistenti) – kursa norise no 8. līdz 12. augustam.
  • Robotics RPA – kursa norise no 8. līdz 19. augustam.
  • SAP ABAP – kursa norise no 15. līdz 26. augustam.
  • Data & Analytics – kursa norise no 15. līdz 26. augustam.
  • SAP Biznesa procesu konsultanti – kursa norise no 15. līdz 26. augustam.
  • SAP UI 5 – kursa norise no 29. augusta līdz 2. septembrim.

Lai pieteiktos mācībām, savu CV jāsūta uz riga.šis [email protected] vai jāaizpilda anketa Facebook lapā: https://apps.facebook.com/accenture-šis blogscamp

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…