1. augusts, 2016

Aicina IT nozarei pievienoties arī citu specialitāšu studentus

Lai risinātu IT speciālistu trūkumu un piesaistītu jaunus darbiniekus, tehnoloģiju Accenture savās bezmaksas programmēšanas un projektu vadības mācībās pirmo reizi īpaši aicina pieteikties jauniešus bez IT zināšanām. Plānots, ka šovasar dažādos novirzienos zināšanas apgūs vairāk nekā 200 jauniešu ar un bez priekšzināšanām. 
Accenture šis blogscamp bezmaksas intensīvās mācības notiek divreiz gadā – vasarā un ziemā. Katru gadu tās pabeidz vairāk nekā 200 dalībnieku. Līdz šim galvenais uzsvars bijis uz jauniešiem ar pamatzināšanām programmēšanā, taču šovasar pirmo reizi vasaras skolai īpaši aicināti pieteikties jaunieši gan ar humanitāro, gan eksakto izglītību un bez priekšzināšanām. Inženierzinātņu, pedagoģijas, mārketinga, komunikācijas, jurisprudences un citu izglītību apguvušie var piedalīties programmēšanas vai projektu vadītāju asistentu mācībās un veidot karjeru IT nozarē.
“Pieņemot karjeras lēmumus, ir būtiski ņemt vērā profesiju pieprasījumu darba tirgū. Zinām, ka daudzi jaunieši apgūst tādas populāras studiju programmas kā ekonomiku, jurisprudenci un komunikācijas zinātnes, taču vēlāk saskaras ar grūtībām atrast darbu vai saprot, ka neredz sevi šai jomā. Ja jaunietis ieguvis izglītību kādā ar IT nesaistītā sfērā, bet nav pārliecināts par šo izvēli un grib kaut ko mainīt savā dzīvē, Accenture vasaras skola ir lieliska iespēja to darīt. IT nozarē katrs var atrast sev piemērotāko, un tajā jau tagad ir plašas karjeras iespējas un viens no augstākajiem atalgojumiem,” stāsta Accenture personāla nodaļas vadītāja Zanda Arnava.
Mācībās 1-4 nedēļu garumā dalībnieki apgūst teorētiskas un praktiskas zināšanas, ko pielieto, komandā risinot praktiskus uzdevumus. Pēc programmēšanas mācībām dalībnieki spēj rakstīt un realizēt lietojumprogrammas, veikt testus un realizēt citus uzdevumus, savukārt projektu vadības pamatus apguvušie – asistēt projektu vadītājam, sekmējot veiksmīgu projektu realizāciju. Pēc mācību beigām sekmīgākajiem dalībniekiem konkursa kārtībā tiek piedāvāta apmaksāta prakse līdz sešiem mēnešiem, pēc kuras tiek piedāvāta darba vieta ar algu sākot no 850 EUR mēnesī par pilna laika darbu.
Par mācībām stāsta Accenture projektu vadības asistente Dana Žviriņa: “Esmu pabeigusi moderno valodu un biznesa studijas Latvijas Universitātē. Vēl studiju laikā biju praksē Accenture personāla nodaļā, kur palīdzēju Accenture šis blogscamp organizēšanā. Man iepatikās starptautiskā darba vide, un ieinteresējos par projektu vadības mācībām, kam pēcāk pati pieteicos. Šobrīd strādāju par projektu vadītāja asistentu starptautiskā komandā – gan projekta vadītājs, gan tehniskais dizainers ir no Itālijas. Darbā ar tehnoloģijām nemitīgi varu iemācīties ko jaunu. Tas arī ir galvenais, kam jāpiemīt mācību dalībniekiem – vēlmei apgūt jaunas zināšanas, kā arī jābūt atvērtiem jaunai pieredzei un izaicinājumiem.
Lai pieteiktos mācībām, jauniešiem jābūt apveltītiem ar motivāciju un jāspēj sazināties angļu valodā, kas ir Accenture šis blogscamp mācību valoda.
Šobrīd vēl iespējams pieteikties šādām mācībām:

 • PMO (projektu vadības asistenti) – kursa norise no 8. līdz 12. augustam.
 • Robotics RPA – kursa norise no 8. līdz 19. augustam.
 • SAP ABAP – kursa norise no 15. līdz 26. augustam.
 • Data & Analytics – kursa norise no 15. līdz 26. augustam.
 • SAP Biznesa procesu konsultanti – kursa norise no 15. līdz 26. augustam.
 • SAP UI 5 – kursa norise no 29. augusta līdz 2. septembrim.

Lai pieteiktos mācībām, savu CV jāsūta uz riga.šis [email protected] vai jāaizpilda anketa lapā: https://apps.facebook.com/accenture-šis blogscamp

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda