28. marts, 2017

Aicina pieteikt “spožākos IT prātus” Eižena Āriņa balvai datorikā 2017

Uzņēmums “Exigen Services Latvia”, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds izsludina pieteikšanos prestižajai Eižena Āriņa balvai datorikā. tiek pasniegta par praktisku ieguldījumu jomā, izstrādājot un ieviešot novatoriskus un sabiedrībai aktuālus IT risinājumus vai par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā.
“Es ticu, ka ikviens cilvēks ar savu darbību atstāj ko paliekošu. Dažkārt šis mantojums ir tik nozīmīgs, ka ietekmē un pat maina citu cilvēku ikdienu. Eižena Āriņa ir dibināta, lai izceltu un pateiktos cilvēkiem, kuri ar savu sniegumu būvējuši ceļu vienai no dinamiskākajām un perspektīvākajām nozarēm – informācijas tehnoloģijas – attīstībai,” skaidro uzņēmuma AS “Exigen Services Latvia” valdes priekšsēdētājs Māris Dreimanis.
Pērn balvu saņēma EDI vadošais pētnieks Aivars Lorencs par teorētisko pamatu tēlu pazīšanas, objektu klasifikācijas, kriptogrāfijas, signālu un attēlu apstrādes risināšanai un Valdis Lokenbahs par nozares attīstības veicināšanu.
Pieteikt Eižena Āriņa balvai savus sasniegumus vai arī nominēt kādu sev zināmu jomas pārstāvi var ikviens, līdz 21. aprīlim aizpildot pieteikumu mājas lapā www.arinabalva.lv. pasniegšana notiks svinīgā pasākumā maija beigās, tādējādi arī atzīmējot profesora Eižena Āriņa dzimšanas dienas mēnesi.
Eižena Āriņa datorikā ir viens no prestižākajiem apbalvojumiem Latvijas nozarē, kas tiek pasniegta no 2000. gada. Tā izceļ Latvijas IT sfēras izcilākos profesionāļus, kas snieguši nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā un praktisku ieguldījumu IT jomā, izstrādājot un ieviešot novatoriskus un sabiedrībai aktuālus IT risinājumus.
Apbalvojums nosaukts par godu Latvijas datorzinātnes pamatlicējam profesoram Eiženam Āriņam, un to var iegūt tikai reizi mūžā. ieguvējs saņem īpašu zelta medaļu, diplomu un naudas balvu 2500 EUR apmērā, pirms ienākuma nodokļa nomaksas.
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda