29. marts, 2017

Kuru datora operētājsistēmu izvēlēties?

Bez operētājsistēmām nebūtu datoru, interneta un tehnoloģijas kā tādas praktiski nespētu attīstīties. Pasaulē populārākā (izmantotākā) operētājsistēma ir Android, tomēr tā darbina viedtālruņus, planšetdatorus un viedpulksteņus.

Populārākā operētājsistēma datoriem ir Microsoft Windowsun tā tas ir jau daudzus gadus. Lai arī Windows ielauzies arī viedtālruņu industrijā, tomēr tas nav nekāds konkurents Android. Bet Android savukārt datoru operētājsistēmu tirgū nav spēris nopietnu soli.

Ir redzētas dažādas Android bāzētas platformas, piemēram, Remix OS, taču tas ir vien liels joks salīdzinājumā ar Windows. Objektīvi mēs nevaram salīdzināt Android un Windows datora versijas, jo līdz šim vēl nav izveidojusies nopietna (nekāda?) konkurence.

Windows ir datora operētājsistēmu karalis popularitātes ziņā, taču, kas seko pēc tam? Tuvākie Microsoft sekotāji ir Linux un Mac OS. Pēc vietnes NetMarketShare datiem, pirmo četrinieku pēc pārdošanas apjomiem ieņem dažādas Microsoft operētājsistēmas. Pirmā ir Windows 7, kam rindas kārtībā seko Windows 10, Windows XP un Windows 8,1.

Taisnības labad jāsaka, ka Windows 10 ir stabilākā operētājsistēma, kamēr XP jau ir mirusi, jo tai labu laiku netiek izsniegti atjauninājumi. Windows 8.1 ir viena no jaunākajām sistēmām, bet līderei Windows 7 Microsoft 2020. gada janvārī pārtrauks izsniegt atjauninājumus, uzsākot lēnu operētājsistēmas izskaušanu.

Pēc pirmā četrinieka piektajā vietā ir jaunākā Apple operētājsistēmas versija Mac OS X 10,12, bet sestajā Linux. Tas, ka Windows konkurentu produkcija tiek pirkta mazāk, pilnīgi noteikti nenozīmē, ka tā ir sliktāka. Gribētos pat teikt – gluži otrādi.

Līdz šim viss izklausās tiešām labi, tomēr Windows spējas nevajag pārvērtēt. Tehnoloģiju giganta operētājsistēmas tuvākie sekotāji Apple Mac OS un Linux ir līdzvērtīgi pretinieki un vairākos komponentos pat pārāki.

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for darklight
darklight - 4. aprīlis, 2017 Atbildēt

Kaut kāds nesakarīgs stereotipisku puspatiesību savārstījums :-/

Avatar for Maris Orbidans
Maris Orbidans - 15. aprīlis, 2017 Atbildēt

Mac OS pats var gan lejupielādēt, gan ieinstalēt. Uz Apple datora, protams.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda