29. marts, 2017

Kuru datora operētājsistēmu izvēlēties?

Bez operētājsistēmām nebūtu datoru, interneta un kā tādas praktiski nespētu attīstīties. Pasaulē populārākā (izmantotākā) ir Android, tomēr tā darbina viedtālruņus, planšetdatorus un viedpulksteņus.

Populārākā operētājsistēma datoriem ir Microsoft un tā tas ir jau daudzus gadus. Lai arī Windows ielauzies arī viedtālruņu industrijā, tomēr tas nav nekāds konkurents Android. Bet Android savukārt datoru operētājsistēmu tirgū nav spēris nopietnu soli.

Ir redzētas dažādas Android bāzētas platformas, piemēram, Remix OS, taču tas ir vien liels joks salīdzinājumā ar Windows. Objektīvi mēs nevaram salīdzināt Android un Windows datora versijas, jo līdz šim vēl nav izveidojusies nopietna (nekāda?) konkurence.

Windows ir datora operētājsistēmu karalis popularitātes ziņā, taču, kas seko pēc tam? Tuvākie Microsoft sekotāji ir Linux un OS. Pēc vietnes NetMarketShare datiem, pirmo četrinieku pēc pārdošanas apjomiem ieņem dažādas Microsoft operētājsistēmas. Pirmā ir Windows 7, kam rindas kārtībā seko , Windows XP un Windows 8,1.

Taisnības labad jāsaka, ka Windows 10 ir stabilākā operētājsistēma, kamēr XP jau ir mirusi, jo tai labu laiku netiek izsniegti . Windows 8.1 ir viena no jaunākajām sistēmām, bet līderei Windows 7 Microsoft 2020. gada janvārī pārtrauks izsniegt atjauninājumus, uzsākot lēnu operētājsistēmas izskaušanu.

Pēc pirmā četrinieka piektajā vietā ir jaunākā operētājsistēmas versija Mac OS X 10,12, bet sestajā Linux. Tas, ka Windows konkurentu produkcija tiek pirkta mazāk, pilnīgi noteikti nenozīmē, ka tā ir sliktāka. Gribētos pat teikt – gluži otrādi.

Līdz šim viss izklausās tiešām labi, tomēr Windows spējas nevajag pārvērtēt. Tehnoloģiju giganta operētājsistēmas tuvākie sekotāji Apple Mac OS un Linux ir līdzvērtīgi pretinieki un vairākos komponentos pat pārāki.

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for darklight
darklight - 4. aprīlis, 2017

Kaut kāds nesakarīgs stereotipisku puspatiesību savārstījums :-/

Avatar for Maris Orbidans
Maris Orbidans - 15. aprīlis, 2017

Mac OS pats var gan lejupielādēt, gan ieinstalēt. Uz Apple datora, protams.

Komentāri ir slēgti