1. jūlijs, 2016

Ar īpašu tehnoloģiju spēs atmaskot noziedzniekus pēc to tetovējumiem

iestādes tagad spēs identificēt kādu un piekļūt viņu kriminālajai vēsturei, izpētot viņa ķermeņa mākslu jeb tetovējumus.

Izsekots caur viedtālruni, noķerts nozieguma izdarīšanas brīdī vai kā citādi, amerikāņi tagad tiks atpazīti pēc tetovējumiem, pateicoties jaunai programmai, ko finansē FIB un Valsts tehnoloģiju institūts.

Šīs attīstības ētiskums tiek apšaubīts, taču tas būšot tikpat ētiski kā pirkstu nospiedumi un sejas atpazīšana, tikai par papildus ieroci tiks izmantota tetovējumu tehnoloģija.

Kas ir interesanti, pastāv arī algoritmi, kuri spēs atrast saistību starp kriminālajām bandām un to locekļiem. Kaut gan pašreizējie rezultāti 95% gadījumu ir veiksmīgi, tomēr joprojām tiek pieļautas kļūdas, kur nevainīgus cilvēkus reizēm identificē par kādu no kriminālās bandas locekļiem.

Iespējams, pavisam drīz arī pie mums būs pieejamas šāda veida tehnoloģijas, tāpēc labāk uzmanīties un kārtīgi izvēlēties savu nākamo tetovējumu, lai nejaušības kārtā netiec ielikts aiz restēm!

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda