1. jūlijs, 2016

TOP 15 interneta lapas pēc pavadītā laika sieviešu un vīriešu vidū

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums publicē statistiku par Top 15 interneta lapām pēc vidējā pavadītā laika sieviešu un vīriešu vidū par šī gada maiju. Izrādās, ka Latvijas sievietes daudz vairāk laika pavada socialo mediju portālos, kamēr vīrieši labprātāk brīvajos brīžos lasa ziņas. 

Salīdzinot datus par vīriešu un sieviešu iecienītākajām interneta mājas lapām, tika secināts, ka internetā joprojām visvairāk laika tiek pavadīts apmeklējot sociālo mediju portālus. Topa līderis apmeklējuma ilguma ziņā no datoriem ir krievvalodīgās auditorijas sociālais portāls odnoklassniki.ru. Tur mēnesī vīrieši pavada vidēji 7 stundas un 47 minūtes, kamēr sievietes krietni ilgāk- 9 stundas 44 minūtes. Savukārt līdera pozīcijā no mobilajiem tālruņiem atrodas draugiem.lv, kur gan vīrieši, gan sievietes pavada vidēji 2 stundas un 30 minūtes.

Kā izrādās vērojamas arī Top 15 populārāko lapu izmaiņas, atkarībā no izmantotās ierīces. Tā, piemēram, laika portālā gismeteo.lv ērtāk ir aplūkot no mobilajiem telefoniem. arī, ka tīmekļa dienasgrāmatu klab.lv, lietotāji izvēlas skatīt caur telefonu ekrāniem- mēnesī vidēji 21 minūti vīrieši un 15 minūtes sievietes.

Savukārt ziņu portālus interneta lietotāji izvēlas lasīt atrodoties pie datora. Ziņu portālus tvnet.lv/apollo.lv maijā vīrieši skatījuši 6 stundas un 35 minūtes un sievietes 4 stundas 31 minūti, kamēr delfi.lv vīrieši un sievietes pavada īsāku laiku, attiecīgi par 1 stundu un 11 minūtēm un par 1 stundu un 33 minūtēm. Tā pat dati rāda, ka vienīgais no topā iekļautajiem ziņu portāliem, kur ilgāk nekā vīrieši uzturās sievietes, ir leta.lv, attiecīgi 1 stunda 32 minūtes un 2 stundas 26 minūtes.

Apmeklējuma ilguma ziņā šajā topā uzrādās arī tādas mājas lapas, kas pēc lietotāju skaita neiekļūst ikmēneša apmeklētāko interneta lapu Top 25. Šajā sadaļā jāizceļ iepazīšanās portāls gribu.lv, ko labprāt apmeklē gan vīrieši (vidēji 1 stunda un 45 minūtes no datoriem un telefoniem), gan sievietes (vidēji 50 minūtes). Tā pat var minēt tehnoloģiju blogu kursors.lv, interneta spēļu saitu opa.lv, autopircēja ceļvedi whatcar.lv, novada liepajniekiem.lv un sociālo portālu amigos.lv.

Top 15 tika veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus un mobilos telefonus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas maijā piedalījās  gemiusAudience pētījumā. Dati par aplikācijām nav iekļuti (izņemot delfi.lv). gemiusAudience tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.audience..lv.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda