21. marts, 2014

Cisco prezentē jaunus risinājumus

Pagājušajā nedēļā Cisco ir nācis klajā ar virkni jaunumiem, kas veicinās uzņēmumu komunikācijas iespējas. Šīs iekārtas paredzētas, lai atvieglotu cilvēku komunikāciju darba vietā. Mūsdienās cilvēki tiecas uz sadarbību tiešsaistē jebkurā vietā un laikā, neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas. Darbinieki vēlas ņemt līdzi un izmantot darba vietā savas ierīces (BYOD – bring your own device vai CYOD – choose your own device). Gados jauni darbinieki – tā sauktā Gen Y paaudze, kas, kā paredzams, līdz 2025. gadam veidos 75% no darbaspēka, pieprasa un domā par sadarbības instrumentiem, elastību un mobilitāti darba vietā.

“Jaunās iekārtas ir svarīgs solis ceļā uz komunikāciju attīstību Gen Y darbaspēka vidū, kas nekad nav pieredzējis dzīvi bez datora, mobilā tālruņa vai interneta. Viņi domā par sadarbību jebkurā vietā un viņi vēlas iespēju ņemt līdzi un izmantot savas iekārtas. Ar paplašināto funkcionalitāti un sadarbību, ar instrumentiem mēs varam atbalstīt šos elastīgos darba stilus, ” saka Eduards Tutarašvili, Cisco vadītājs Baltijas valstīs.

Nozares statistika liecina, ka vairāk nekā 93% no sanāksmju telpām visā pasaulē nav aprīkotas ar augstas kvalitātes video. Cisco uzskata, ka ir jābūt pieejamam visur – no pārlūkprogrammas līdz sēžu zālei un visām pa vidu esošām telpām. Bet rūgtā patiesība ir tāda, ka šodienas sadarbības instrumenti, liek lietotājiem darīt šodienas darbus ar vakardienas tehnoloģijām.

“Latvija atrodas krustpunktā starp Eiropu, Skandināviju un Krieviju. Izmantojot augstas kvalitātes konferenču rīkus Latvijā, ir iespēja veikt uzņēmējdarbību globālā līmenī, netērējot laiku un naudu komandējumiem. Jauno tehnoloģiju varētu pozitīvi ietekmēt Latvijas ekonomiku,” saka Rasmus Almkvists, Cisco Collaboration Technology Group pārstāvis.

Jaunie produkti

Cisco piesaka trīs jaunas sistēmas, lai lietotājiem būtu ērtāk dalīties ar video saturu dažādās telpās, atkarībā no savām vajadzībām un telpas uzbūves. Savā otrajā paaudzē, Cisco TelePresence MX200 ir optimāls izmantošanai mazākās telpās, tam ir samērīga cena, tas ir viegli uzstādāms, un tam ir uzlabota HD izšķirtspēja. Cisco TelePresence MX700 un Cisco TelePresence MX800 pārstāv vidējo klasi un ir ideāli piemērots vidēja un liela izmēra telpām. Šīs integrētās sistēmas ir aprīkotas ar uzlabotu HD izšķirtspēju un H.265 atbalstu, kas sniedz lietotājiem vēl labāku kvalitāti.
Cisco TelePresence SX10 Quick Set cena ir zemāka nekā personālajam datoram. Šī produkta pamatā ir elementi, kuri daudziem uzņēmumiem jau ir pieejami mazākās sanāksmju telpās un tādā veidā tiek nodrošināts, ka mazāk kā desmit minūtēs jebkuru standarta ekrānu var pārvērst par HD collaboration sistēmu. Cisco mērķis ir ieviest šīs jaunās video par de facto sadarbības instrumentu katrai konferenču telpai, ātri aizstājot standarta tālruņa aparātus, tajā pat laikā padarot augstas kvalitātes pieredzi pieejamu par pievilcīgu cenu.
Prezentētas ir arī divas jaunas kameras, kuras darbojas ar šobrīd aktuālām tehnoloģijām. Kamera Precision 60 piedāvā nozares labāko attēla kvalitāti (1080p60), tā ļoti labi pielāgojas dažādiem gaismas apstākļiem, un tai ir liels tālummaiņas diapazons, kas nodrošina visa notvertā skata kvalitatīvu parraidīšanu. SpeakerTrack 60 kamera liks ikvienam justies kā kinoteātra pirmajās rindās, jo tā ir aprīkota ar Precision 60, kas ir unikāla divkameru sistēma, kas atpazīst aktīvo runātāju lielākās konferenču zālēs un acumirklī pietuvina to, lai parādītu kvalitatīvu attēlu tuvplānā.
Cisco TelePresence SX80 sistēma izmanto jauno SX80 kodeku (programmatūra, kas kodē un/vai atkodē attēlus) un tā ir ideāla lielām telpām. Šī sistēma var tikt lietota kopā ar dažādām kamerām (tostarp Precision 60 un SpeakerTrack 60), kā arī tā atbalsta līdz pat trīs ekrānu sasaisti. SX80 sistēma atbalsta tādas platformas kā MX700 un MX800, kā arī H.265, iegūstot lielisku kvalitāti, ievērojami samazinot datu pārraides apjomu.
Cisco uzlabo savu esošo Business Edition 6000 risinājumu mazākām organizācijām, iekļaujot visu programmatūru, kas nepieciešama, lai pārvaldītu HD konferences. Jaunās funkcijas ietver 25 lietotāju starta licences paku, kā arī vienkāršu uz piemēriem balstītu ierīkošanas rīku. Turklāt ir ieviests arī Business Edition 7000 organizācijām ar vairāk nekā 1000 lietotājiem.
Jaunā Intelligent Proximity tehnoloģija tiks integrēta vairākos jaunajos risinājumos. Ar šīs palīdzību Cisco video sistēmas spēs sadarboties ar jebkuru mobilo ierīci, piemēram, viedtālruņiem un planšetdatoriem, kurus lietotāji ir pievienojuši sanāksmei.
Uzlabots ir arī Cisco Hosted Collaboration risinājums (HCS), kas atvieglo komunikāciju internetā mākoņu vidē, neizmantojot virtuālo privāto tīklu jeb VPN pieslēgumu. HCS risinājums ir kļuvis pieejams arī vidēja lieluma organizācijām no 20-100 aģentiem, nodrošinot iespēju saņemt balss pastu arī mazākiem kontaktu centriem.
Vairāk par Cisco HCS skatīt šeit
Visi risinājumi būs pieejami šī gada pavasarī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Janis Vaskevics
Janis Vaskevics - 21. marts, 2014

Cisco TelePresence MX200 ir optimāls izmantošanai mazākās telpās, tam ir samērīga cena, tas ir viegli uzstādāms, un tam ir uzlabota HD izšķirtspēja.
Un to šie trakie saka par iekārtu, kas maksā 10000€!
Un tas viss par ko? Par TV webkamera labas kvalitātes mikrofons?
Kurš no mums ir aptracis?

Avatar for Janis Vaskevics
Janis Vaskevics - 21. marts, 2014

un tad vēl izvācām no teksta plusiņus… uhh…

Avatar for Janis Vaskevics
Janis Vaskevics - 21. marts, 2014

Cisco TelePresence SX10 Quick Set cena ir zemāka nekā personālajam datoram….
10000$ iekš ASV… Iedodiet lūdzu man tādus datorus… pāris…

Avatar for Janis Vaskevics
Janis Vaskevics - 21. marts, 2014

Bet ja nopietni – tas, kas raksta šos rakstus, pārliecinās arī par faktu patiesumu un atbilstību realitātei, vai tikai iekopē un saglabā?

Avatar for Maigonis Zarins
Maigonis Zarins - 26. marts, 2014

Apskaties šo… https://www.youtube.com/watch?v=WOWiXy50bEI
Tas nav tikai TV webkamera. Tas ir augstas klases “Enterprise” risinājums ar izcilu kvalitāti un ļoti plašām iespējām…

Avatar for Maigonis Zarins
Maigonis Zarins - 26. marts, 2014

List cena ir 3990USD. Un tā kā tas ir jaunums, noteikti būs kāds īpašs pedāvājums…

lvLatviešu valoda