15. janvāris, 2018

Cloudflare – medaļas abas puses.

cloudflare makes sites slower not faster

Sāksim ar pašiem pamatiem. Īsumā izskaidrošu, kas ir cloudflare, tā darbības principus un nozīmību. Tikai tad varēsim saprast medaļas abas puses.
Kas tad ir cloudflare? Tas ir drošības risinājums, kas stāv pa vidu starp lapas apmeklētāju un serveri, kas uztur konkrēto mājas lapu. Šis drošibas risinājums pilda proxy servera pienākumus un filtrē pieprasījumus. Līdz reālajam web serverim nonāk tikai vajadzīgie pieprasījumi. Nevajadzīgos atfiltrējam. Zemāk varam redzēt shēmu.

Šāds pasākums man ļoti kļuva aktuāls pirms gada, kad vienu no manām mājas lapām ļoti centās nobeigt ar DDOS paņēminiem dažādiem. Tur gan cilvēki izmēģināja vienu DDOS as a services pakalpojumu, bet tas lika man rūpīgāk pievērsties drošības jautājumiem un meklēt risinājumus, kā novērst šādus mēģinājumsu turpmāk. Rezultātā nonācu līdz šādam risinājumam. Pasākums filtrē visus nevajadzīgos portus un caur ievadītu DNS nevaram izmantot nekādus pakalpojumus, kā vien defaultos web. Serveris ir aiz pamatīgas sienas.

Viss šķita labi un skaisti, bet, laika gaitā, nonācu līdz vienam diezgan nepatīkamam secinājumam. Mājas lapas sāka vērties lēnāk. Krietni lēnāk. Pirmā pieslēgšanās reize rada iespaidu, ka lapa neatvērsies vispār. Tomēr brīdi vēlāk viss šķiet ir kārtībā. Palasīju internetu, ka šī ir diezgan globāla problēma. Lapas veras lēni, jo pakalpojums ir populārs. To izmanto daudzi.   Pārāk daudzi. Līdz ar to, mans piedāvājums ir meklēt citus veidus kā nodrošināties DDOS. Pats šādu risinājumu es jau atradis un tuvākajā laikā par to apņemos uzrakstīt pāris rindas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for D.
D. - 28. februāris, 2018

Tas dēļ pagājušā gada uzbrukumiem noverotajs.lv?

Avatar photo
Jānis Alksnis - 28. februāris, 2018

Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc sāku pētīt aizsardzību, pret ddos. Tomēr, mūsdienās, daudzi labi pakalpojumu sniedzēji savus serverus un viruālos serverus apgādā pret aizsardzību pret ddos jau no savas puses. Tapēc šo es izmantoju tikai kā ātru dns ierakstu glabātāju, kurš ļauj pamainīt dns ierakstus dažu sekunžu laikā.

Avatar for Justs
Justs - 3. aprīlis, 2018

reku ir veikts atruma tests dns pakalpojuma sniedzejiem
https://medium.com/@nykolas.z/dns-resolvers-performance-compared-cloudflare-x-google-x-quad9-x-opendns-149e803734e5

Komentāri ir slēgti