29. septembris, 2016

Diena vēsturē: Rokfellers pirms 100 gadiem kļūst par miljardieri

Tieši šodien, 29. septembrī, pirms 100 gadiem par kļuva ietekmīgākais un bagātākais cilvēks pasaulē – Džons Rokfellers.

Rokfellera karjera sākās jau 16 gadu vecumā kā grāmatvedim Klīvlendā. Viņa lielākā ambīcija bija nopelnīt 100 000 dolāru un nodzīvot 100 gadus.

Vēl kā jauns vīrietis, 25 gadu vecumā Džons vadīja monopolu, kur savā rīcībā pārvaldīja 90% no visas Amerikas naftas. Tomēr viņa lielākā bagātība bija viņa ģimene – indivīdi, ar kuru palīdzību visai Rokfelleru ģimenei piederēja vairāk nekā 10 miljardi dolāru, saskaņā ar “Forbes” amerikas bagātāko cilvēku sarakstu. Arī šodien Džona ģimenes locekļi turpina vadīt tā saukto laupītāju barona filantropiju, kas pārvalda vairāk nekā 3,5 miljardus dolāru.

Kā jau zināms, Džons Deivisons Rokfellers (John Davison Rockefeller) bija amerikāņu naftas industrijas biznesa magnāts un filantrops, kurš tiek uzskatīts par visu laiku bagātāko cilvēku pasaulē un mūsdienu vēsturē.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda