30. septembris, 2016

“Tele2”: 5G tehnoloģija Latvijā varētu parādīties 2020. gadā

Patlaban var prognozēt, ka mobilo sakaru tehnoloģija Latvijā ienāks ap 2020.gadu, teica telekomunikāciju operatora “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Mēs darīsim visu, lai sagatavotos tās ieviešanai. Pašlaik visbūtiskākais ir sagaidīt pasaules standartu, kurā darbosies 5G,” sacīja Vancovičs.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka pasaulē ir operatori, kas paši uz savu risku sāk pielietot tehnoloģijas. “Uz savu risku tas notiek tādēļ, ka šī tehnoloģija vēl nav standartizēta. Tā ir sava veida likmju likšana – likme var izrādīties veiksmīga un jūsu iegādātā tehnoloģijas variācija kļūst par standartu, likme var būt arī neveiksmīga un ieguldītās investīcijas būs nelietderīgas, jo iekārtas nespēs sazināties ar uzbūvēto 5G tīklu,” skaidroja Vancovičs.

Viņš atzīmēja, tiek veidots, lai atbalstīt lietu interneta darbību. 5G tehnoloģijas parametri ir tādi, lai lietu interneta iekārtas strādātu maksimāli efektīvi. Savukārt balss sakaru pakalpojumu lietotājus tā skars mazāk, jo 4G tehnoloģija paliks ilgu laiku.

Pēc Vancoviča paustā, nav gaidāms, ka tuvākajos gados kāds no senāk ievestajiem mobilo sakaru tīkliem varētu pārtraukt darboties, taču tehnoloģiju ir lietotāju rokās. “Kamēr lietotāju rokās ir telefoni, kuri pieprasa, piemēram 2G tīklu, tikmēr operatori šo tīklu uzturēs un apkalpos. Tad, kad visu lietotāju rokās būs ierīces, kuras atbalsta 3G, 4G un tehnoloģijas, nebūs vairs iemesla uzturēt 2G tīklu. Nedomāju gan, ka tas varētu notikt nākamo piecu gadu laikā,” teica Vancovičs.

Tele2” dibināts 1997. gadā un pilnībā pieder SIA “Tele2 Holdings“, kas savukārt pieder Zviedrijā reģistrētajam uzņēmumam “Tele2 Sverige Aktiebolag“. Uzņēmuma apgrozījums 2015. gadā bija 103,693 miljoni eiro, bet peļņa – 15,182 miljoni eiro.

 

 

Info: BNS

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda