Sākums IT sasniegumi, bizness ”Google” pateicas hakeriem un izmaksā teju 3 miljonus eiro

”Google” pateicas hakeriem un izmaksā teju 3 miljonus eiro

1 minūtes lasīšanai

Interneta tehnoloģiju gigants Google vienmēr grib būt labākais un lietotājam patīkamākais serviss dažādās jomās. Lai kompānijas attīstība nestāvētu uz vietas, Google, kā zināms, maksā visiem hakeriem, kuriem izdodas uzlauzt sistēmu un atrast kādus defektus, kas ietekmētu tās drošību. Šādā veidā Google tiek informēta par kiberuzbrukumu, un tas uzreiz tiek novērsts. Tiek izlabots ievainotais posms un naudas izteiksmē sniegta pateicība tam, kuram izdevās ielauzties sistēmā un atrast šo vājo vietu.

Ņemot vērā to, ka Google , kā ikviena cita, nav perfekta un tajā ik pa laikam atrodas kāds iztrūkums, šāds risinājums tikai motivē hakerus visā pasaulē cītīgāk meklēt problēmas varenajā sistēmā, turklāt no tā ieguvējas ir abas puses. Skaitļi runā paši par sevi. Google pagājušajā gadā hakeriem kopumā izmaksāja 2,8 miljonus eiro, kas ir par vienu miljonu vairāk nekā 2015. gadā. Gada laikā vairāk nekā 350 personas no 59 dažādām valstīm iekļuva sistēmā un atrada kopumā vairāk nekā 1000 dažādas ievainojamības gan Google aplikācijās, gan servisos.

Vislielākā summa, kas tika izmaksāta vienai personai, bija gandrīz 100 tūkstoši eiro, kas gandrīz trīskārši pārspēja 2015. gada individuālās summas rekordu. Google līdz ar šo gadu palielināja summas, kas tiks izmaksātas cilvēkiem, kuri atrod kādu ievainojamu posmu. Tā joprojām ir laba motivācija hakeriem, tomēr līdz ar katru uzlabojumu sistēma kļūst arvien spēcīgāka, tādēļ jaunu problēmu atrašana var sagādāt lielākas grūtības.

VRP 2016

Resursi: http://www.forbes.com/

 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Smartpost Itella iegulda 2 miljonus eiro paku termināļu tīkla paplašināšanā

“Smartpost Itella” iegulda 2 miljonus eiro, lai paplašinātu paku termināļu tīklu visās tri…