”Google” pateicas hakeriem un izmaksā teju 3 miljonus eiro

Interneta tehnoloģiju gigants Google vienmēr grib būt labākais un lietotājam patīkamākais serviss dažādās jomās. Lai kompānijas attīstība nestāvētu uz vietas, Google, kā zināms, maksā visiem hakeriem, kuriem izdodas uzlauzt sistēmu un atrast kādus defektus, kas ietekmētu tās drošību. Šādā veidā Google tiek informēta par kiberuzbrukumu, un tas uzreiz tiek novērsts. Tiek izlabots ievainotais posms un naudas izteiksmē sniegta pateicība tam, kuram izdevās ielauzties sistēmā un atrast šo vājo vietu.

Ņemot vērā to, ka Google sistēma, kā ikviena cita, nav perfekta un tajā ik pa laikam atrodas kāds iztrūkums, šāds risinājums tikai motivē hakerus visā pasaulē cītīgāk meklēt problēmas varenajā sistēmā, turklāt no tā ieguvējas ir abas puses. Skaitļi runā paši par sevi. Google pagājušajā gadā hakeriem kopumā izmaksāja 2,8 miljonus eiro, kas ir par vienu miljonu vairāk nekā 2015. gadā. Gada laikā vairāk nekā 350 personas no 59 dažādām valstīm iekļuva sistēmā un atrada kopumā vairāk nekā 1000 dažādas ievainojamības gan Google aplikācijās, gan servisos.

Vislielākā summa, kas tika izmaksāta vienai personai, bija gandrīz 100 tūkstoši eiro, kas gandrīz trīskārši pārspēja 2015. gada individuālās summas rekordu. Google līdz ar šo gadu palielināja summas, kas tiks izmaksātas cilvēkiem, kuri atrod kādu ievainojamu posmu. Tā joprojām ir laba motivācija hakeriem, tomēr līdz ar katru uzlabojumu sistēma kļūst arvien spēcīgāka, tādēļ jaunu problēmu atrašana var sagādāt lielākas grūtības.

VRP 2016

Resursi: http://www.forbes.com/

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda