”Google” pateicas hakeriem un izmaksā teju 3 miljonus eiro

Interneta tehnoloģiju gigants vienmēr grib būt labākais un lietotājam patīkamākais serviss dažādās jomās. Lai kompānijas nestāvētu uz vietas, , kā zināms, maksā visiem hakeriem, kuriem izdodas uzlauzt sistēmu un atrast kādus defektus, kas ietekmētu tās drošību. Šādā veidā tiek informēta par kiberuzbrukumu, un tas uzreiz tiek novērsts. Tiek izlabots ievainotais posms un naudas izteiksmē sniegta pateicība tam, kuram izdevās ielauzties sistēmā un atrast šo vājo vietu.

Ņemot vērā to, ka sistēma, kā ikviena cita, nav perfekta un tajā ik pa laikam atrodas kāds iztrūkums, šāds risinājums tikai motivē hakerus visā pasaulē cītīgāk meklēt problēmas varenajā sistēmā, turklāt no tā ieguvējas ir abas puses. Skaitļi runā paši par sevi. pagājušajā gadā hakeriem kopumā izmaksāja 2,8 miljonus eiro, kas ir par vienu miljonu vairāk nekā 2015. gadā. Gada laikā vairāk nekā 350 personas no 59 dažādām valstīm iekļuva sistēmā un atrada kopumā vairāk nekā 1000 dažādas ievainojamības gan aplikācijās, gan servisos.

Vislielākā summa, kas tika izmaksāta vienai personai, bija gandrīz 100 tūkstoši eiro, kas gandrīz trīskārši pārspēja 2015. gada individuālās summas rekordu. līdz ar šo gadu palielināja summas, kas tiks izmaksātas cilvēkiem, kuri atrod kādu ievainojamu posmu. Tā joprojām ir laba motivācija hakeriem, tomēr līdz ar katru uzlabojumu kļūst arvien spēcīgāka, tādēļ jaunu problēmu atrašana var sagādāt lielākas grūtības.

VRP 2016

Resursi: http://www..com/

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda