Sākums IT sasniegumi, bizness Huawei Mate S viedtālruņa apskats

Huawei Mate S viedtālruņa apskats

6 minūtes lasīšanai

Kad Huawei piedāvāja notestēt Mate S viedtālruni, nopriecājos, ka varēšu pārbaudīt kā darbojas Force Touch ierīcē. Kā izrādās, tad šī ekstra pieejama vien dārgākajā Mate S ierīcē. Mēs testiem saņēmām lētāko Mate S, kurš aprīkots ar 32 gigabaitu iebūvēto atmiņu.
IMG_9589
Komplektā ar mums piegādāto rozīgās krāsas telefonu iekļauts balts ādas maciņš, kuram ir logs, lai piekļūtu svarīgākajiem paziņojumiem, kā arī spētu atbildēt uz zvaniem. 2 nedēļu laikā gan maciņš pamanījās diezgan manāmi nolietoties. Tāpat arī komplektācijā iekļautas diezgan labi skanošas un glītas austiņas, kā arī protams USB kabelis un lādētājs.

Telefons ietērpts alumīnija korpusā un tā uzbūves kvalitāte patiešām ir augstākajā līmenī. Visas malas ir līdz perfektumam precīzas, noapaļotas displeja malas un pirmo reizi izpakojot telefonu bija skaidrs, ka būs darīšana ar augstākās raudzes ierīci. Viedtālruņa kreisajā sānā novietota SIM karšu/microSD ligzda ar ierasto atvilktnes mehānismu, augšpusē atrodas pieslēgvieta, apakšā microUSB pieslēgvieta un skaļruņi, savukārt labajā sānā – skaļuma regulācijas un ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņš.
Huawei Mate S tehniskie parametri:

  • HiSilicon Kirin 935 mikroshēmojums, četri 2.2 un četri 1.5 GHz kodoli
  • 3GB operatīvā atmiņa
  • 32/64/128 GB iebūvētā atmiņa, papildināma ar microSD atmiņas kartēm (upurējot otrās SIM kartes ligzdu)
  • 5.5 collu Full HD AMOLED displejs, Gorilla Glass 4 aizsargstikls
  • Android 5.1.1 operētājsistēma, solīts jauninājums uz 6.0
  • 13 megapikseļu aizmugurē novietotā un 8 megapikseļu priekšējā kamera
  • Izmērs – 149.8 x 75.3 x 7.2 mm
  • Svars – 156 grami

Par spīti tam, ierīce ir pat ļoti plāna – nieka 7.2 milimetri, Huawei pamanījušies izstrādāt korpusu, kas ir ļoti pamatīgs, nekādu ļurīgu detaļu, nekādas krakšķēšanas, pat mēģinot viedtālruni nedaudz palocīt. Tiesa, tā kā līdzšinējā pieredze liecina, ka pat metāla viedtālruņi ir diezgan jutīgi skrāpējumiem, izvēlējos visu testa laiku nēsāt Mate S komplektācijā iekļautajā flip tipa maciņā, kas ierīci padara krietni biezāku un, manuprāt, neērtāk lietojamu. Sadaļā par korpusu un uzbūves kvalitāti Huawei Mate S novērtēju ar 10 ballēm no 10.

Aizmugurē zem kameras novietots pirkstu nospiedumu lasītājs, kurš darbojas pārsteidzoši raiti, ka pat es, kurš vienmēr uzskatījis, ja vien telefonā neglabā kodolraķešu palaišanas kodus, nav vērts čikāties ar paroli un/vai pirkstu nospiedumiem, izvēlējos to lietot divas nedēļas, kamēr Mate S bija manā rīcībā. Telefonā atmiņā var saglabāt līdz pieciem pirkstiem, kas beigās man tomēr izrādījās par maz, būtu foršāk, ja varētu saglabāt visus desmit.
Huawei šo viedtālruni aprīkojuši ar 5.5 collu AMOLED displeju, kuram ir Full HD jeb 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēja, viss labums pārklāts ar Gorilla Glass 4 aizsargstiklu, kuram, kā jau minēju, ir noapaļotas malas. Atšķirībā no citiem ražotājiem, Huawei nav izvēlējušies kāpt pāri Full HD izšķirtspējai, kas ļoti pozitīvi ietekmē akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi, tajā pašā laikā nevarētu teikt, ka būtiski ciestu attēls.
Lai arī displeja spilgtums ir pietiekams, lai tajā attēloto informāciju bez lielām grūtībām saskatītu arī tiešā saules gaismā, brīžiem ļoti nesaprotami darbojas automātiskā gaišuma regulācija – tad pa tumšu, tad pa gaišu. Pieņemu, ka ar programmatūras jauninājumu to varētu risināt.
Tehnisko parametru lauciņā, Huawei Mate S ir aprīkojuši ar HiSilicon Kirin 935 mikroshēmojumu, kurā ir apvienoti četri 2.2 gigahercu un četri 1.5 gigahercu kodoli, kā arī Mali-T628 MP4 grafiskā apakšsistēma. Operatīvās atmiņas apjoms ir 3 gigabaiti, savukārt iebūvēto iespējams izvēlēties starp 32, 64 un 128 gigabaitiem. Iebūvētā atmiņa ir papildināma ar microSD atmiņas kartēm, tiesa tad nāksies upurēt otrās SIM kartes ligzdu. Uz papīra tehniskie parametri mūsdienīgam flagmanim ir pietiekami, ar ikdienas lietošanā nejutu nekādas aiztures, kas varētu liecināt par jaudas trūkumu un/vai neoptimizētu programmatūru. Lai arī daudzos sintētiskajos testos Mate S atpaliek no LG G4, kuru lietoju ikdienā, varu droši teikt, ka manās rokās Huawei viedtālrunis bija jūtami žiglāks par LG ierīci.

Huawei Android 5.1.1 Lollipop operētājsistēmu izgreznojuši ar savu versiju par to kā Android būtu jāizskatās. Jāteic, ka Huawei izstrādātais Emotion UI lietotāja interfeiss nebūt nav no tiem sliktākajiem. Zemāk ekrānšāviņi no svaiga telefona:

Viedtālruņa aizmugurē novietota 13 megapikseļu kamera, kurai ir optiskās attēla stabilizācijas funkcija. Priekšpusē atrodama 8 megapikseļu kamera. Par lielu brīnumu, kamera ir lielākais Mate S klupšanas akmens. Tā nespēj konkurēt ar tādiem flagmaņiem kā Sony Xperia Z5, LG G4 vai Apple 6S. Ja pietiekamos apgaismojuma apstākļos uzņemtie attēli priekš flagmaņa ir tikai pieņemami (pie tam, diezgan bieži nepiedodami kļūdās automātiskais baltā balanss), tad vājākā apgaismojumā Huawei tā pārcentušies ar pēcapstrādi, ka brīžiem no fotoattēla sanāk zīmējums.

Ņemot vērā, ka šis 5.5 collu viedtālrunis ir aprīkots ar 2700 miliampērstundu, jāteic, ka akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādes reizi ir diezgan labs. Šeit gan svarīgi ir tas, ka ierīcei ir Full HD, nevis augstākas izšķirtspējas displejs. Ar vienu uzlādes reizi man vidēji izdevās sasniegt nedaudz vairāk kā 4 stundas ekrāna laiku un kopējo darbību – 35 stundas.

Kopumā gribētos Huawei Mate S vērtēt kā ļoti labi izdevušos viedtālruni ar lielisku korpusu, tomēr tā kamera … manuprāt šādas klases ierīcei jāspēj uzņemt krietni kvalitatīvākus attēlus. Grūti vēl ko piebilst. Ja kamera viedtālrunī nav primārais, tad Mate S tev neliks vilties. Apskatītais viedtālrunis aizdomīgos Latvijas interneta veikalos pieejams sākot no 420 eiro, savukārt pie tā pilnā cena ir 647 eiro.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…