23. maijs, 2017

Industriālo tehnoloģiju līderis ABB sadarbosies ar Latvijas iesācējuzņēmumu “Adaplab"

Pasaules enerģētikas un automātikas tehnoloģiju līderis ABB atzinīgi novērtējis Latvijas iesācējuzņēmuma “Adaplab Oil&Gas” piedāvāto risinājumu industriālajiem kontrolleriem; šobrīd tiek apspriestas tehniskas detaļas un strādāts pie kopēja projekta uzsākšanas, informē akcelerācijas platformas “Komercializācijas reaktors” vadītājs Nikolajs Adamovičs.
Pēc “Adaplab” patentētās tehnoloģijas radītais adaptīvais (pašregulējošais) programmrisinājums bija viena no desmit labākajām tehnoloģijām, kas iekļuva konkursa “ABB Drives Innovation Challange” finālā. Tā mērķis bija meklēt veidus, kas palīdzētu uzlabot ABB ražotos elektromotoru frekvenču pārveidotājus.
“Ja mēs palūkojamies apkārt, tad elektromotori ir visur: ledusskapjos, gaisa kondicionieros, ūdens sūkņos, u.c. Savukārt frekvenču pārveidotājus izmanto motoru apgriezienu un griezes momenta regulēšanai, tādējādi tie strādā daudz efektīvāk un ir iespējams būtiski samazināt elektrības patēriņu. Šie ieguvumi ir svarīgi gan ražošanas procesiem, gan birojiem, gan arī vienkāršā ikdienas dzīvē,” skaidro “Adaplab” vadītājs Raivis Ņikitins.
2015.gadā “Komercializācijas reaktorā” dzimušais Latvijas jaunuzņēmums veiksmīgi pārvarēja konkursa pirmās divas kārtas un ieguva iespēju Londonā prezentēt savu uzņēmumu un tehnoloģiju teju divdesmit ABB augstākā līmeņa vadītājiem. Pavisam konkursam pieteicās vairāk nekā simts dalībnieku.
“Mūsu veiksmīgais sniegums pavēra durvis kopīgiem projektiem ar pasaules industriālo milzi – ABB. Vēlāk, neformālās sarunās, organizatori atzina, ka lēmums par “Adaplab” iekļaušanu finālistu vidū ir bijis vienbalsīgs, ” stāsta Ņikitins.
Savukārt Adamovičs uzsver, ka “Adaplab” panākumi ir mērķtiecīga, ļoti fokusēta darba rezultāts.  Aktīva ietekmīgu industriālo partneru meklēšana gan ārvalstīs, gan Latvijā dod augļus, un tas pierāda, cik sekmīga ir “Komercializācijas reaktora” jaunuzņēmumu radīšanas shēma.
“Manuprāt, tas ir ceļš, kas Latvijai ir jāiet, proti, jāveltī visi spēki, lai pašu izstrādātās zinātniskās idejas attīstītu tik tālu, ka tās spēj ieinteresēt pasaules līmeņa ražotājus. Kā redzams, tas nav neiespējami,” uzsver “Komercializācijas reaktora” vadītājs.
“Adaplab”, balstoties uz patentētu, inovatīvu tehnoloģiju, izstrādā adaptīvus/pašregulējošus programmrisinājumus industriālajiem kontrolleriem, kas ļauj efektīvi kontrolēt sarežģītus rūpnieciskos procesus. Industriālie kontrolieri ir izpildes mehānisms, kas ir pamats jebkurai automatizētai sistēmai. Ar tehnoloģijas komercializēšanu nodarbojas “Adaplab Oil&Gas”.
ABB ir līderis enerģētikas, robotikas, automātikas jomā, kas strādā ar ražošanas un energouzņēmumiem visā pasaulē. Koncernam ir vairāk nekā 125 gadu ilgu vēsturi. ABB darbojas vairāk nekā 100 valstīs un nodarbina aptuveni 132 000 cilvēku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda