10. februāris, 2016

“Infogr.am” vadītājs Uldis Leiterts izveidojis jaunu startup “Fragmentic” un rudenī organizēs vērienīgu tehnoloģiju startup konferenci “Digital Natives Festival”

Rīga, 2015.gada 9.februāris – Pasaulē pazīstamā datu vizualizācijas uzņēmuma “Infogr.am”līdzdibinātājs Uldis Leiterts paziņojis, ka kļuvis par “Infogr.am” valdes priekšsēdētāju un veido jaunu startup uzņēmumu – “Fragmentic”.
“Infogr.am, izveidots 2012.gadā, aug strauji – ik mēnesi “Infogr.am” apmeklē vairāk kā 30 miljoni cilvēku, mums ir klienti 200 pasaules valstīs un teritorijās, ieņēmumi gada laikā ir dubultojušies. To visu sasniegusi 30 cilvēku komanda Rīgā un Sanfrancisko. Lai arī būšu daudz mazāk iesaistīts Infogr.am ikdienas darbos, joprojām turpināšu piedalīties kompānijas atttīstībā valdes sastāvā,” uzsver Uldis.
Jaunais uzņēmums Fragmentic būs web aplikāciju izstrādes platforma. Tā ļaus automatizēt virkni ar aplikāciju radīšanu saistītus procesus. “Fragmentic atvieglos jaunu aplikāciju radīšanu, aizvietojot vairāku izstrādātāju darbu mēnesī,” skaidro Leiterts. Fragmentic uzturēs visus servisus, kas nepieciešami aplikācijas darbībai – maksājumu sistēmu, analītiku, lietotāju pieejas līmeņus. Uldis Leiterts salīdzina to ar WordPress blogu platformu, – “Kad tu radi jaunu blogu, tu domā par saturu, nevis to, kā uzrakstīt programmu, kas ļaus mainīt fontus, krāsas vai uzturēs lietotāju pieejas. Līdzīgi vajadzētu būt platformai aplikāciju izstrādātājiem, kas automatizē daļas, kas atkārtojas visās aplikācijās.” Fragmentic platforma lietotājiem būs pieejama jau šogad.
“Tieši pirms diviem gadiem Infogr.am paziņoja par tajā brīdī lielāko publiski zināmo startup finanšu investīciju Latvijā – 1,34 miljoni eiro. Mēs vienmēr esam bijuši atklāti par saviem panākumiem un mudinām to darīt arī citiem. Tas iedvesmo jaunos uzņēmējus uzsākt un attīstīt globālu, uz tehnoloģijām balstītu straujas izaugsmes biznesu,” Uldis Leiterts, – “Fragmentic ir nākamais solis.”
Rīgā notiks vērienīga tehnoloģiju startup konference “Digital Natives Festival”
Lai attīstītu Latvijas startup ekosistēmu Uldis Leiterts kopā ar reputācijas vadības profesionāli Dagniju Lejiņu un domubiedriem pagājušā gada novembrī organizēja līdz šim lielāko tehnoloģiju startup konferenci “ Comes to the Baltics 2015” un augsta līmeņa politikas diskusiju “Riga Venture summit”, ko apmeklēja 650 dalībnieki no vairāk kā 20 pasaules valstīm. Startup vadītāji varēja tikties ar pasaules līmeņa mentoriem un investoriem, pārliecināt par savu ideju un piesaistīt finansējumu.
Comes to the Baltics 2015” organizatoru komanda radījusi zīmolu “Digital Natives Festival” un 25. un 26.novembrī Rīgā rīkos daudz lielāku un vērienīgāku starptautisku tehnololoģiju startup festivālu. Plānots, ka to apmeklēs vairāk kā 1000 dalībnieku, un Rīga kļūs par tehnoloģiju un nākotnes diskusiju centru spožākajiem un ambiziozākajiem startup, investoriem, viedokļu līderiem un tehnoloģiju faniem no visas pasaules.
“Tā būs par nākotni, inovācijām un procesiem, kas to rada – politiku, dzīvesstilu,” – skaidro Leiterts. Festivāla radošajā padomē iesaistīti virkne Eiropā vadošu tehnoloģiju konferenču rīkotāji. “Latvija ir tehnololoģiju startup ekosistēmas aktīvs dalībnieks, un Rīgai ir potenciāls kļūt par globālu pasākumu norises vietu,” – uzskata festivāla rīkotāji.
Paralēli tam, Uldis aktīvi darbosies arī globālas startup ekosistēmas attīstībā, viņš ir piebiedrojies pasaulē lielākās de-centralizētās tehnoloģiju startup konferences “Pirates Summit” komandai Ķelnē. Viņš būs atbildīgs par samita pasākumiem globālā mērogā, organizējot konferenču tūri Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā – 50 pasaules pilsētās. “Pirate Summit” ir Eiropas trakākais notikums start-up pasaulē, uz kura galveno notikumu Ķelnē ierodas topošie un jau pieredzējušie start up dibinātāji, augsta profila investori un uzņēmēju “Rokzvaigznes”. Tā ir iedvesmojoša vieta, kur gūt jaunas zināšanas, kontaktus un svinēt startup uzņēmējdarbību. Šīs zināšanas vedīsim arī uz Latviju,” uzsver Uldis Leiterts.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda