14. marts, 2014

Intel izstrādā īpaši ātrus optiskos kabeļus, kas spēj pārraidīt informāciju ar 1,6 Tbps

ir izstrādājis un jau šogad sola laist pārdošanā jaunus optiskos kabeļus, kas varēs lepoties ne tikai ar iespaidīgu datu pārsūtīšanas ātrumu, bet arī ar dažām visnotaļ praktiskām un nozīmīgām īpašībām.

MXC kabeļi solās būt īsta . Vispirms jau tie apvieno 64 optiskās šķiedras vadus, kur katra datu pārsūtīšanas ātrums sasniedz 25 Gbps. Rezultātā kopējais ātrums sasniedz 1,6 Tbps. Tiesa, ņemot vēra, ka puse no vadiem nodrošina informācijas plūšanu vienā virzienā, bet otra puse – otrā virzienā, patiesais informācijas ātrums sarūk līdz 800 Gbps.

Piemēram, ja vēlēsieties ar šo kabeļu palīdzību pārsūtīt 4 GB izmēra filmu, tad tas jums prasīs nieka divas sekundes.

Turklāt piedomāts ir ne tikai par ātrumu, bet arī par ražošanu. Minētie optiskie kabeļi sastāv no mazāk daļām, ļaujot padarīt lētāku to ražošanas procesu, bet pašus kabeļus – izturīgākus. Jāatzīmē arī fakts, ka šos kabeļus, salīdzinot ar jau esošajiem risinājumiem, daudz mazāk ietekmēs putekļi.

Intel norāda, ka šo kabeļu masveida tiks uzsākta jau šā gada trešajā ceturksnī, ļaujot apgādāt 21. gadsimta datu centrus ar labāko, ko piedāvā mūsdienu .

intel optiskais kabelis

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Rihards Laškovs
Rihards Laškovs - 16. marts, 2014

Jēga no tāda neta ir tikai datoriem kuri strādā tīklā vai uzņēmumos ar lielu vairumu datoru, kur šis ātrums sadalās daudz maz loģisks uz katru PC. Savādāk vel nav tāds dators un cietais izdomāts kurš spēj uzņemt filmu 4GB 2 sekundēs. Teorētiskie ssd rādītāji ir tikai teorija, jo no diska lasīšanas ātruma galvenokārt ir atkarīgs processu skaits un noslogotība. Un normālam datoram ar labiem dzelžiem un pat ar ssd cietais ir -/ 50% noslogots tikai ar windows, draiveru un aplikāciju servisiem. Un tas nekādīgi nespēj uzņemt 2GB 1 sekundē. Vienīgais plus no šī izgudrojuma ir tas, ka datoru un hārdu ražotājiem būs uz ko tiekties lai realitātē tas būtu iespējams.

Avatar for Kaspars Bačevskis
Kaspars Bačevskis - 16. marts, 2014

1.6Tb? Līdz šim, ņemot vērā gaismas ātrumu un gaisa fizikālās īpašības, vienas optiskās dzīslas ātrums bija 43Tb. Tas tā – viela pārdomām…

Avatar for Kaspars Bačevskis
Kaspars Bačevskis - 16. marts, 2014

1.6Tb? Līdz šim, ņemot vērā gaismas ātrumu un gaisa fizikālās īpašības, vienas optiskās dzīslas ātrums bija 43Tb. Tas tā – viela pārdomām…

Avatar for Pēteris Paklājs
Pēteris Paklājs - 17. marts, 2014

Atceroties Bila teikto ne tik senā pagātnē “640K ought to be enough for anyone.”

Avatar for Agris
Agris - 17. marts, 2014

Vispār jau rupji rēķinot 800 Gbps ~ 100 GBps, sekojoši 4 GB /= 200GB