15. marts, 2014

MediaTek paziņo, ka ir izstrādājis lētāku NFC alternatīvu – HotKnot

Ķīnā bāzētais mikroshēmu ražotājs ir izstrādājis jaunu alternatīvu ierīču komunicēšanas standartam. Kompānija apgalvo, ka viņu piedāvātais variants ir lētāks un jau tuvākajā laikā cer sagaidīt atbalstu no vairākām Ķīnas kompānijām, lai padarīt šo standartu populārāku.

Tā vietā, lai izmantota tradicionālo čipu, kas ir NFC pamatā, Ķīnas ražotājs paredz, ka tiks nosūtīta izmantojot speciālus kapacitatorus, kas atradīsies skārienekrānos. Šos speciālos kapacitatorus papildinās viedtālruņa sensori.

MediaTek gan dotajā brīdī nav atklājis plašāku specifikāciju par tehnoloģijas darbības principiem, taču sola, ka lietotājs varēs šādi sapārot daudz dažādas ierīces, piemēram, televizorus, viedtālruņus, viedpulksteņus un planšetdatorus. Jāuzsver, ka solās būt lētāka par NFC.

Kompānijas ir vispirms tehnoloģiju izplatīt Ķīnā. Jau tagad ražotājs ir izsūtījis programmatūras paku Oppo un Lenovo, cerot, ka izdosies padarīt tehnoloģiju populāru, lai tā būtu atrodama lielākajā daļā Ķīnas viedtālruņu. Tāpat MediaTek cer, ka popularizēt HotKnot palīdzēs tādi Ķīnas interneta grandi kā Alibaba un Tencnet.

mediatek mt6595

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Uvis Seņkāns
Uvis Seņkāns - 15. marts, 2014

Nevis kapacitatori bet kondensatori