12. augusts, 2016

Kas apmeklē reģionālos portālus?

Starptautiskais interneta izpētes un konsultācijas uzņēmums Gemius pirmo reizi publicējis sociāli demogrāfiskos datus par Latvijā apmeklētāko reģionālo ziņu portāliem. Dati rāda, ka lasītākais reģionālais portāls ir liepajniekiem.lv, taču visilgāk interneta lietotāji izvēlas uzkavēties ziņu vietnē aluksniesiem.lv.
Lai akcentētu reģionālo portālu nozīmi, Gemius veicis padziļinātu interneta lietotāju sociāli demogrāfiskā profila analīzi par lasītākajiem vietējo ziņu portāliem. Šī gada jūnijā Top 10 reģionālos portālus apmeklējuši 224 528 lietotāji, no kuriem gandrīz trešdaļu veido portāla liepajniekiem.lv auditorija (74 752 apmeklētāji).
“Portāls liepajniekiem.lv savā darbībā vienmēr galveno akcentu licis uz kvalitatīvu un unikālu saturu, un to gadu gaitā ir novērtējuši mūsu lasītāji. Satura bagātību spējam nodrošināt ar savu žurnālistu darbu, kā arī cieši sadarbojoties ar laikrakstu „Kurzemes Vārds”. Stabili lielā auditorija ir pievilcīga gan reklāmas aģentūrām, gan vietējiem reklāmdevējiem, un tas dod mums iespēju piedāvāt arvien jaunus produktus un atrast katram piemērotāko un izdevīgāko reklāmas pakalpojumu” komentē liepajniekiem.lv galvenais redaktors Pauls Kaufmanis.
Procentuāli visvairāk sieviešu apmeklē vietnes daugavpils.pilseta24.lv (77 procenti) un balvi.pilseta24.lv (74 procenti). Savukārt procentuāli lielākais vīriešu īpatsvars interesējas par ziņām Kurzemē un Zemgalē, kur portāli .pilseta24.lv un dobele.pilseta24.lv piesaista attiecīgi 57 procentus un 51 procentu lielu vīriešu auditoriju. Starp Top 10 apmeklētākajiem portāliem vīrieši visaktīvāk lasa Zemgales reģionālo portālu zz.diena.lv (44 procenti), savukārt sievietes biežāk sastopamas valmiera.pilseta24.lv (69 procenti).

Ceturtā daļa jeb 25 procenti no ziņu portālu apmeklētājiem ir vecumā no 45 līdz 54 gadiem. No Top 10 apmeklētākajiem reģionālajiem portāliem lielākais auditorijas īpatsvars vecuma kategorijā no 45 līdz 55+ ir Gulbenes novada portālā dzirkstele.diena.lv (46 procenti). Mazāko auditorijas daļu (3 procenti) veido un pusaudži vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Lielākais bērnu un jauniešu īpatsvars (gandrīz 13 procenti) jūnijā tika novērots starp Bauskas novada iedzīvotājiem, apmeklējot bauskasdzive.diena.lv portālu. Kopējā topā Valmieras reģionu pārstāv divi portāli- valmiera.pilseta24.lv un valmieraszinas.lv, kur dati norāda uz auditorijas atšķirībām dažādās vecuma grupās. Piemēram, portālu valmiera.pilseta24.lv biežāk apmeklē interneta lietotāji vecuma grupā no 45 līdz 55+ gadiem (41 procents), kamēr valmieraszinas.lv ir aktuālāks jaunākai auditorijai vecumā no 15 līdz 34 gadiem (39 procenti). Kopā abiem šiem portāliem vidēji mēnesī ir 32 000 apmeklētaju liela auditorija, no kuriem vairāk kā 6000 lietotāju izvēlas aktualitātes uzzināt gan vienā, gan otrā ziņu vietnē.
Aplūkojot datus par ziņu portālu auditorijas izglītības līmeni, novērojams, ka vidēji 29 procenti lasītāju ieguvuši vidējo vai vidējo specializēto izglītību. Starp Top 10 apmeklētāko portālu apmeklētājiem, kam iegūta augstākā izglītība 34 procenti izvēlas pārlūkot vietnē aluksniesiem.diena.lv un 33 procenti  atzīst portāla vamieraszinas.lv saturu. Arī apmēram trešdaļa (32 procenti) rekurzeme.diena.lv un dzirksetele.diena.lv ieguvuši augstāko izglītību.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda