12. augusts, 2016

Latviju Vispasaules informātikas olimpiādē Krievijā pārstāvēs četri skolēni

No 12. līdz 19. augustam Krievijas pilsētā Kazaņā notiks 28. Vispasaules informātikas olimpiāde.  Sacensībās piedalīsies 328 jaunie programmētāji no 84 valstīm, tostarp 4 Latvijas skolēni. Latviju pārstāvēs Rīgas valsts 1. ģimnāzijas skolnieki: Aleksejs Popovs, Ingus Jānis Pretkalniņš, Rīgas 89. vidusskolas pārstāvis Aleksandrs Zajakins un ISMA vidusskolas “PREMJERS” skolēns Daniels Keziks.
Diviem mūsu komandas dalībniekiem ir pieredze šāda līmeņa sacensībās.  Aleksejs Popovs Latviju lielākajā jauno programmētāju forumā pārstāvēs jau piekto gadu, – iepriekšējās olimpiādēs viņa kontā jau 4 medaļas – 3 bronzas un 1 sudraba godalga. Savukārt Ingus Jānis Pretkalniņš šāda mēroga sacensībās piedalīsies trešo reizi. Abi pārējie komandas dalībnieki –  Aleksandrs Zajakins un Daniels Keziks – piedzīvos debiju Vispasaules olimpiādē.
“Pasaules informātikas olimpiāde katru gadu ir ļoti gaidīts notikums, jo mūsu skolēniem ir iespēja gan pārstāvēt savu valsti, gan savus talantus parādīt plašākā mērogā. Katru gadu mūsu jaunie programmētāji priecē ar augstvērtīgiem sasniegumiem, piemēram, pērn tika izcīnīta zelta medaļa un divas bronzas godalgas. Noteikti vēlos pateikties skolotājiem, kas sagatavo savus audzēkņus uz sacensībām gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. Tieši viņu ieguldītais darbs ir pamats skolēnu panākumiem,” uzsver Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente.
Vispasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989. gada. Pirmā olimpiāde notika Bulgārijas pilsētā Pravecā, kurā piedalījās 46 dalībnieki no 13 valstīm. Latvija Vispasaules informātikas olimpiādē debitēja 1992. gadā, un 23 gadu laikā mūsu komanda kopumā izcīnījusi 68 godalgas (6 zelta, 23 sudraba un 39 bronzas medaļas). Absolūtā līdere šajā kategorijā ir Ķīna – 107 medaļas, tostarp 72 zelta. Pilnu informāciju par iepriekšējo gadu rezultātiem var gūt Vispasaules olimpiādes statistikas vietnē http://stats.ioinformatics.org/countries/, kuras galvenais arhitekts ir bijušais olimpietis Eduards Kaļiņičenko.
1997. gadā Dienvidāfrikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002. gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda pat divi jaunie Latvijas programmētāji – Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, 2011. gadā Taizemē izcīnīja Eduards Kaļiņičenko, bet pērn Aleksejs Zajakins.
Latvijas izlase uz Baltijas informātikas olimpiādi var doties pateicoties olimpiādes galveno partneru – Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA), “Accenture Latvia”, “Exigen Services Latvia”, “Lattelecom”, “Microsoft Latvia”, partneru “Datakom”, SIA “Progmeistars” un “Tom Sawyer Software Latvia” – sniegtajam atbalstam.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda