4. oktobris, 2016

Ķīnieši atraduši pierādījumus par savas tautas dievišķo izcelsmi

Genētiķi no Centrālās Ķīnas Universitātes atrada pierādījumus tam, ka gandrīz puse iedzīvotāju ir mitoloģisko imperatoru un Huandi pēcteči. Tiek uzskatīts, ka abi imperatori ir radīti ar Dieva gribu.
2014. gadā bija publicēts darbs, kuram, ja ticam – 40% no Ķīnas iedzīvotājiem ir triju supervecāku pēcnācēji, kuri dzīvoja neolīta periodā, kad sākās lauksaimniecības uzplaukums.
Tā nu, lūk, izpētot mītus un vēsturiskos pierakstus, secināja, ka, ja var ticēt leģendām, lielākā Ķīnas ģimeņu daļa radās no valdnieku un Huandi vārdiem. Ģenētiķi paņēma 2451 vīriešu DNS paraugus, kuri bija sadalīti dažās grupās pēc uzvārdiem; Czjan ( no Jandi), In un Czi ( no Huandi). Pēdējā grupa iekļāva uzreiz vairāku uzvārdu īpašniekus, kuri, kā tiek uzskatīts, ir mītiskā varoņa Či Ju (Jandi mantinieks ) radinieki.
Pie tāda secinājuma nonāca dēļ trīs visbiežāk sastopamajiem haplotipiem  (DNS secības variants, kas var būt unikāls vai arī atrasts vairākos indivīdos) Y-hromosomā: O3a1c, O3a2c1 un O3a2c1a.
Kļuva zināms, ka starp haplotipa O3a1c īpašniekiem, biežāk sastapās uzvārdi, bet O3a2c1 – Huandi. Tādā veidā zinātniekiem, pēc viņu domām, sanāca sasaistīt trīs vecvecākus ar senajiem Ķīnas valdniekiem.
Huandi – viens no pirmajiem Ķīnas imperatoriem, kuru uzskatīja par visu ķīniešu senci.
Jandi – “uguns valdnieks”. Augstākais dievības simbols Ķīnas Saules kultūrā.
Vēsturnieki uzskata, ka abi valdnieki eksistēja un bija reālas vēsturiskas personības, tomēr vēlāk kļuva par mītu varoņiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda