4. oktobris, 2016

Ķīnieši atraduši pierādījumus par savas tautas dievišķo izcelsmi

Genētiķi no Centrālās Ķīnas Universitātes atrada pierādījumus tam, ka gandrīz puse iedzīvotāju ir mitoloģisko imperatoru Jandi un Huandi pēcteči. Tiek uzskatīts, ka abi imperatori ir radīti ar Dieva gribu.
2014. gadā bija publicēts darbs, kuram, ja ticam – 40% no Ķīnas iedzīvotājiem ir triju supervecāku pēcnācēji, kuri dzīvoja neolīta periodā, kad sākās lauksaimniecības uzplaukums.
Tā nu, lūk, izpētot mītus un vēsturiskos pierakstus, secināja, ka, ja var ticēt leģendām, lielākā Ķīnas ģimeņu daļa radās no valdnieku Jandi un Huandi vārdiem. Ģenētiķi paņēma 2451 vīriešu DNS paraugus, kuri bija sadalīti dažās grupās pēc uzvārdiem; Czjan ( no Jandi), In un Czi ( no Huandi). Pēdējā grupa iekļāva uzreiz vairāku uzvārdu īpašniekus, kuri, kā tiek uzskatīts, ir mītiskā varoņa Či Ju (Jandi mantinieks ) radinieki.
Pie tāda secinājuma nonāca dēļ trīs visbiežāk sastopamajiem haplotipiem  (DNS secības variants, kas var būt unikāls vai arī atrasts vairākos indivīdos) Y-hromosomā: O3a1c, O3a2c1 un O3a2c1a.
Kļuva zināms, ka starp haplotipa O3a1c īpašniekiem, biežāk sastapās Jandi uzvārdi, bet O3a2c1 – Huandi. Tādā veidā zinātniekiem, pēc viņu domām, sanāca sasaistīt trīs vecvecākus ar senajiem Ķīnas valdniekiem.
Huandi – viens no pirmajiem Ķīnas imperatoriem, kuru uzskatīja par visu ķīniešu senci.
Jandi – “uguns valdnieks”. Augstākais dievības simbols Ķīnas Saules kultūrā.
Vēsturnieki uzskata, ka abi valdnieki eksistēja un bija reālas vēsturiskas personības, tomēr vēlāk kļuva par mītu varoņiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda