4. oktobris, 2016

Japāņi izgudrojuši robotu–bērnu

Japāņi nupat iepazīstināja pasauli ar savu jaunāko izgudrojumu – robota bērnu.
Šo mazo Androīdu sauc par Kirobo, un to izveidojusi automašīnu kompānija “Toyota Motor Company”. Robota augstums sēdus ir vien desmit centimetri, un tā mākslīgais intelekts ir 5 gadus veca bērna līmenī. ir aprīkots ar kameru un balss sintezatoru.
Izmantojot kameru, spēj atpazīt sejas un ļauj izvēlēties pareizo atbildi, kā arī interpretēt žestus un valodu. Balss sintezators atgādina bērnu balsi.
uzskata, ka kļūdas robota runā un koordinācijas nenoteiktība radīs īpašu emocionālo saikni starp robotu un “vecākiem”.
Tiek plānots, ka Kirobo Mini nonāks pārdošanā Japānā 2017. gadā un maksās 39 800 jēnas jeb 350 eiro. Vai šis jaunais izgudrojums tiks pārdots arī citās valstīs, pagaidām nav zināms.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda